Dermatovenerologai Vilniuje - "Antėja laboratorija"

Dermatovenerologai (odos gydytojai-venerologai)

Oda – pats didžiausias ir labiausiai matomas mūsų kūno organas. Ji ne tik atspindi bendrą sveikatą, bet ir tiesiogiai veikia mūsų savijautą bei požiūrį į save. Įvairios dermatologinės ligos gali sukelti ne tik estetines, bet ir psichologines problemas. Jas išspręsti gali padėti klinikoje „Antėja“ dirbantys odos gydytojai dermatovenerologai. Patyrę savo srities specialistai skiria ypatingą dėmesį kiekvienam pacientui, kad suteiktų tinkamiausią ir efektyviausią gydymą.

Gydytojas dermatovenerologas – kas tai?

Dermatovenerologas gydo odos ir venerines (lytiniu keliu plintančias) ligas, alergijas bei infekcijas, konsultuoja veido ir kūno odos priežiūros klausimais. Tam, kad kuo geriau įsigilintų į kiekvieno paciento problemą ir suteiktų visapusišką gydymą, dermatovenerologai glaudžiai bendradarbiauja su kitų sričių specialistais: endokrinologais, akušeriais-ginekologais, urologais, onkologais.

Gydytojas dermatovenerologas gydo tiek moteris, tiek vyrus, tiek vaikus. Vizito klinikoje metu jis ne tik skiria gydymą, bet ir rekomenduoja, kokių veiksmų imtis, siekiant išvengti problemos pasikartojimo.

Kuo skiriasi dermatovenerologas, dermatologas ir venerologas?    

Dermatovenerologija apima dvi skirtingas sritis – dermatologiją ir venerologiją. Dermatologija yra susijusi su odos ir gleivinių ligomis. Dermatologai gydo tokias odos problemas kaip karpos, apgamai, odos uždegimas, alerginiai ir kiti bėrimai. Gydytojo dermatologo konsultacija rekomenduojama, jei nuolat beria odą arba ji yra sudirgusi, pasikeitus apgamo formai, dydžiui ar spalvai, slenkant plaukams, atsiradus nagų problemoms. 

Venerologija yra susijusi su ligomis, kurios gali būti perduodamos lytinių santykių metu. Venerologai gydo tokias lytiškai plintančias ligas kaip chlamidiozė, sifilis, gonorėja, trichomonozė ir daugybę kitų. Sergant jomis, gali atsirasti dažnas šlapinimasis ir įvairūs bėrimai ant lytinių organų. 

Šių medicinos šakų specialistai geba atpažinti odos ir lytiškai plintančias ligas, vertindami odos ar gleivinių pakitimus. 

Gydytojas dermatovenerologas diagnozuoja ir gydo tokius odos sutrikimus: 

 • odos pažeidimus ir bėrimus,
 • spuogus, 
 • atopinį ir kontaktinį dermatitą,
 • grybelių sukeltas odos ir nagų ligas,
 • odos gerybinius ir piktybinius navikus (karpas, apgamus, papilomas, keratomas, keratopapilomas),
 • lytiškai plintančias ligas, 
 • kitas su odos pažeidimu susijusias ligas.

Taigi dermatovenerologijos sritis yra ganėtinai plati.

Jeigu Jums reikalingas patikimas odos ligų gydytojas Vilniuje, susisiekite. Klinika „Antėja“ – tai vieta, kur sulauksite profesionalios pagalbos. 

Kada rekomenduojama dermatovenerologo konsultacija?    

Rekomenduojama kreiptis į gydytoją dermatovenerologą, jei atsirado neaiškių odos bėrimų, naujų pigmentinių darinių, taip pat darinių, kurių spalva, forma ir dydis keičiasi. Visi raginami apsilankyti pas gydytoją dermatovenerologą dėl apgamų ir odos vėžio patikros. 

Pagrindinės dermatovenerologo teikiamos paslaugos

Klinikoje „Antėja“ dirbantys gydytojai dermatovenerologai Vilniuje teikia plataus spektro paslaugas, apimančias estetinę ir lazerinę mediciną, odos ir lytinių keliu plintančių ligų diagnostiką. 

Dermatovenerologas gali pašalinti apgamus, gydyti spuogus ir karpas, atlikti darinių šalinimą CO2 lazeriu ir įvairias injekcijas (botokso, hialurono, PRP) veido, kaklo bei plaukų srityse. Taip pat jis gali atlikti raukšlių (tarpuakio skersinių, kaktos srities horizontaliųjų, akių-smilkinio srities ir kt.) korekcijas. Konsultacijos metu gydytojas įvertina odos būklę, aptaria pacientą kamuojančias problemas, jų priežastis ir galimus gydymo būdus. 

Dermatovenerologo atliekami tyrimai

Siekiant išsiaiškinti ligos priežastis ir suteikti pacientui reikalingą pagalbą, gali būti atliekami įvairūs odos tyrimai. Apgamams bei pigmentiniams dariniams taikomi kombinuoti diagnostikos ir gydymo būdai.

Tyrimai, kuriuos dažniausiai atlieka gydytojai dermatovenerologai, yra: 

 • Dermatoskopija – neinvazinis odos pažeidimų tyrimas, kurio metu išdidinamas odos vaizdas ir matomos jos mikrostruktūros, kurios nepastebimos plika akimi. Dermatoskopija padeda atskirti melanocitinius odos navikus nuo nemelanocitinių, taip pat gerybinius odos navikus nuo piktybinių.
 • Odos biopsija su histologiniu ištyrimu – ji atliekama atsiradus pokyčiams odoje, norint patikslinti diagnozę ar pašalinus darinį. Biopsija padeda diagnozuoti melanomą, bazalinių ląstelių karcinomą, plokščialąstelinį odos vėžį, odos limfomą ir kitas odos ligas.
 • Odos lopo mėginiai – tyrimo metu nedideli kiekiai alergenų specialiais pleistrais aplikuojami ant odos dviems paroms. Vėliau stebima odos reakcija aplikacijos vietoje. Nustačius alergeną, odos gydytojas paaiškina, kur tokia medžiaga gali būti randama ir kaip išvengti kontakto su ja.
 • Mikroskopiniai tyrimai ir pasėlis grybeliui bei jo rūšiai nustatyti – mikroskopinis tyrimas parodo, ar grybelis yra, ar ne, o pasėlio tyrimas padeda nustatyti grybelio rūšį. 
 • Apžiūra Vudo lempa – tokia lempa skleidžia ultravioletinių spindulių šviesą ir gali būti naudojama bakterijų ar grybelinių odos infekcijų aptikimui.
 • Kraujo tyrimai – paciento kraujo tyrimų rezultatai taip pat gali padėti diagnozuoti odos ligą.

Įvertinęs atliktus tyrimus, dermatovenerologas paskiria individualų gydymą.

Registracija pas dermatovenerologą

Užsiregistruoti gydytojo dermatovenerologo konsultacijai klinikoje „Antėja“ galite telefonu arba internetu.  Primename, kad norint kreiptis į šį specialistą, šeimos gydytojo siuntimo nereikia.

Neseniai pastebėjote neįprastus odos pakitimus, o gal odos liga Jus vargina jau kurį laiką? Neignoruokite to ir kreipkitės į patyrusius dermatovenerologus. Atlikę reikiamus tyrimus, jie gali greitai išsiaiškinti odos sutrikimų priežastis ir paskirti efektyvų gydymą. Apsilankykite Vilniuje esančiose klinikose „Antėja“ – čia dirba rūpestingi ir savo darbą mylintys dermatovenerologai.