Odontologai-ortopedai Vilniuje - "Antėja laboratorija"

Odontologai - ortopedai

 

Odontologijos paslaugas galima įsigyti su lizingu.

Ortopedinė odontologija – odontologijos sritis, apimanti patikimus ir efektyvius gydymo būdas, kurie padeda atkurti trūkstamus dantis bei pagerinti esamų būklę. „Antėja“ klinikos gydytojai odontologai-ortopedai taiko naujoviškus metodus ir gydymo būdus, kad padėtų Jums susigrąžinti sveiką ir gražiai atrodančią šypseną. Plačiau apie šių specialistų teikiamas paslaugas pasakojame žemiau tekste.

 

Odontologas-ortopedas – kas tai?

Gydytojas odontologas-ortopedas atlieka prarastų dantų gydymo plano sudarymą bei patį gydymą. Šios srities specialistai gali atkurti tiek pavienius dantis, tiek visą dantų grupę. Taip pat jie pasirūpina taisyklingu sąkandžiu, vertina raumenų ir žandikaulio sąnario darbą.

Pagrindinės gydytojo odontologo-ortopedo atliekamos procedūros

Pagrindinis gydytojo odontologo-ortopedo tikslas – atkurti visavertę kramtymo funkciją ir estetišką šypseną. Dantų netekimas paspartina žandikaulio nykimo procesą, todėl ilgainiui pasikeičia veido simetrija, suglemba oda. Tai gali sukelti įvairias sveikatos ir psichologines problemas, todėl būtina ieškot išeities – ir kuo anksčiau, tuo geriau. 

Tinkamiausias dantų atkūrimo metodas parenkamas atsižvelgiant į defekto dydį ir prarastus dantis: kuo danties pažeidimas mažesnis arba kuo mažiau dantų prarasta, tuo gydymas paprastesnis ir greitesnis. 

Protezavimas

Jei nuosavas dantis yra suiręs, tačiau išlikęs vainikėlio pamatas ir sveika danties šaknis, gali būti atliekamas dantų protezavimas. Naudojant šį metodą, dantis yra sutvirtinamas kaiščiu arba įklotu, ant kurio pritvirtinamas individualiai pacientui pagamintas vainikėlis. Tokiu būdu atkuriamas estetinis vaizdas ir kramtymo funkcija. 

Implantavimas

Dantų implantacija – tai pažangiausias prarastų dantų atstatymo metodas, leidžiantis atkurti vieną, kelis ar net visus prarastus dantis. Implantas yra sriegiamas į kaulą, todėl laikosi tvirtai, stimuliuoja kaulą ir veikia kaip natūrali danties šaknis. Todėl bendras krūvis žandikaulyje pasiskirsto vienodai ir kramtymo funkcija yra visiškai atstatoma. Šis dantų atkūrimo metodas tinkamas įvairaus amžiaus pacientams, išskyrus jaunesnius nei 18 metų, kadangi jų žandikaulis dar nėra pilnai susiformavęs. 

Kiekvienas atvejis – individualus. Taigi, tik įvertinęs paciento dantų būklę, ortopedas-odontologas gali parinkti tinkamiausią dantų atkūrimo metodą. Norite pasikonsultuoti? Susisiekite – mielai atsakysime į Jums rūpimus klausimus.

Kada rekomenduojama odontologo-ortopedo konsultacija?

Pasikonsultuoti su gydytoju odontologu-ortopedu rekomenduojama, norint:

  • atkurti prarastus dantis;
  • restauruoti nuskilusius dantis;
  • sustiprinti nusilpusius, trapius ar negyvus dantis;
  • pagerinti estetinį dantų vaizdą. 

Visais šiais atvejais gydytojas odontologas-ortopedas gali suteikti reikiamą pagalbą.

Kodėl svarbu laiku atkurti prarastus dantis?

Laiku atkurti prarastus dantis svarbu dėl keleto priežasčių:

  • Burnos funkcija. Dantys atlieka svarbų vaidmenį kramtant ir kandant maistą, o tai yra pirmas virškinimo proceso etapas. Netekus danties gali sutrikti gebėjimas tinkamai kramtyti, todėl gali būti sunku valgyti tam tikrą maistą. Prarasto danties atkūrimas padeda užtikrinti veiksmingą ir efektyvų kramtymą, pagerina gebėjimą valgyti įvairų ir maistingą maistą.
  • Kalba ir tarimas. Trūkstami dantys gali turėti įtakos kalbos aiškumui, todėl gali būti sunku ištarti tam tikrus žodžius ar garsus. Taigi, prarasto danties atkūrimas gali padėti išlaikyti normalią kalbą.
  • Estetika ir pasitikėjimas savimi. Trūkstami dantys gali neigiamai paveikti žmogaus išvaizdą ir pasitikėjimą savimi. Dėl šypsenos spragų gali atsirasti nepasitikėjimas savimi, o tai gali turėti įtakos bendravimui su kitais žmonėmis ir bendrai gyvenimo kokybei. Prarastų dantų atkūrimas, pavyzdžiui, dantų implantais, tilteliais ar protezais, gali padėti atkurti natūraliai atrodančią šypseną, pagerinti išvaizdą ir padidinti pasitikėjimą savimi.
  • Žandikaulio kaulų sveikata. Netekus danties, dėl nepakankamos stimuliacijos laikui bėgant žandikaulio kaulas gali sunykti. Tai gali lemti kaulų nykimą ir veido struktūros pokyčius, dėl kurių veidas gali atrodyti įdubęs arba anksčiau laiko pasenti. Prarasto danties atstatymas dantų implantais ar kitomis priemonėmis padeda stimuliuoti žandikaulio kaulą, išsaugoti jo struktūrą ir užkirsti kelią kaulo nykimui.
  • Gretimo danties stabilumas. Kiekvienas dantis burnoje atlieka svarbų vaidmenį palaikant gretimų dantų išsidėstymą ir stabilumą. Netekus danties, gretimi dantys gali pasislinkti arba pasvirti į tuščią vietą, todėl gali atsirasti netaisyklingo sąkandžio problemų ir rizika netekti kitų dantų. Prarasto danties atkūrimas padeda išsaugoti natūralų dantų išsidėstymą ir išvengti galimų burnos sveikatos problemų.
  • Bendra burnos sveikata. Prarastas dantis gali turėti neigiamos įtakos bendrai burnos sveikatai. Trūkstamų dantų tarpuose gali kauptis maisto likučiai, todėl padidėja apnašų kaupimosi, dantų ėduonies ir dantenų ligų rizika. Prarasto danties atstatymas gali padėti palaikyti tinkamą burnos higieną ir sumažinti burnos sveikatos problemų atsiradimo tikimybę.

Taigi, jei netekote danties, pasikonsultuokite su gydytoju odontologu-ortopedu. Atsižvelgdamas į konkrečią situaciją, jis parekomenduos tinkamus dantų atkūrimo būdus.