Oftalmologai Vilniuje (akių ligų gydytojai) - "Antėja laboratorija"

Oftalmologai

Gydytojas oftalmologas arba okulistas diagnozuoja bei gydo regos sutrikimus ir akių ligas, tokias kaip trumparegystė, toliaregystė, žvairumas, glaukoma, katarakta, akies uždegimas. Akių gydytojas gali parinkti akinius arba kontaktinius lęšius, taip pat paskirti vaistus. Jeigu suprastėjo regėjimas arba pasireiškė kitos akių problemos, Jums gali padėti „Antėja“ oftalmologai. Atlikę reikiamus tyrimus jie nustatys sutrikimų priežastis ir padėti rasti veiksmingą sprendimą.

Dažniausiai užduodami klausimai apie oftalmologą

Ko tikėtis vizito pas oftalmologą metu?

Vizito metu oftalmologas atlieka išsamų akių tyrimą. Jis įvertina paciento regėjimą ir, esant poreikiui, parenka akinius arba kontaktinius lęšius. Specialistas patikrina, kaip vyzdžiai reaguoja į šviesą, taip pat jų simetriją ir akių raumenis. Oftalmologas įvertina ankstyvuosius akių ligų, tokių kaip katarakta ar glaukoma, požymius, ištiria akies dugną, tinklainę ir regos nervą. Jo paskirtas gydymas gali apimti geriamus arba vietiškai (į akis) vartojamus vaistus, operacijas, krioterapiją ir chemoterapiją.

Kokias būkles ir ligas gydo oftalmologai?

Oftalmologai gydo įvairius akių sužalojimus, infekcijas, ligas ir sutrikimus. Daugiau apie dažniausiai pasitaikančias būkles – toliau.

Ambliopija (tingi akis)

Ambliopija – tai prastas matymas viena akimi, ankstyvoje vaikystėje neišsivysčius normaliam regėjimui. Paprastai esant tokiai būklei vienos akies regėjimas yra geras, o kitos – susilpnėjęs. Pastaroji akis vadinama ambliopine arba tingine. 

Ambliopiją dažniausiai sukelia žvairumas arba anizometropija. Pirmuoju atveju, siekdamos išvengti dvejinimosi, smegenys pradeda ignoruoti vienos akies siunčiama vaizdą. Todėl ilgainiui pastaroji pradeda matyti prasčiau, nors ir yra sveika anatomiškai. 

Anizometropija – tai didelis skirtumas tarp abiejų akių refrakcijų (gebėjimo laužti šviesos spindulius). Tokiu atveju yra reikalingi skirtingo stiprumo akinių stiklai arba lęšiai. Jų nenešiojant, smegenys pradeda ignoruoti (slopinti) iš silpnesniosios akies siunčiamą vaizdą. Todėl blogėja jos regėjimas. Atlikęs reikiamus tyrimus gydytojas oftalmologas gali anksti nustatyti ambliopiją sukeliančias priežastis ir padėti užkirsti šiai ligai kelią.

Sausų akių sindromas (SAS)

Sausų akių sindromas arba SAS šiais laikais viena iš dažniausių akių problemų. Natūraliai akis dengia ašarų plėvelės sluoksnis, apsaugantis jas nuo infekcijų. Šis sluoksnis maitina rageną ir išlygina jos paviršių, taip užtikrindamas gerą regėjimą. Kai ašarų nepakanka, akis išsausėja, praranda maitinimą ir apsaugą nuo žalingų išorės veiksnių. Atsiradus sausumui, akys parausta, tampa jautrios šviesai, peršti ir ašaroja. 

Tokios būklės riziką ypač didina kompiuterių ir mobiliųjų įrenginių ekranų skleidžiama šviesa, oro kondicionieriai, užterštas miesto oras. Deja, tačiau su visu tuo šiais laikais kasdien susiduria daugelis žmonių. Akių gydytojas gali diagnozuoti tokią problemą ir pateikti rekomendacijas, kurių laikantis sušvelninami nemalonūs simptomai.

Geltonosios dėmės degeneracija

Geltonoji dėmė yra tinklainės centre, nugarinėje akies dalyje. Jos užduotis – užtikrinti aiškų centrinį regėjimą. Amžinė geltonosios dėmės degeneracija dažniausiai pasireiškia vyresniems nei penkiasdešimties metų amžiaus žmonėms.

Tokios ligos atveju žymiai pablogėja centrinis regėjimas. Iš pradžių geltonosios dėmės degeneracijos simptomai nebūna ryškūs. Todėl pacientai į gydytojus kreipiasi tik ligai progresavus: sutrikus spalviniam matymui, regėjimo lauko centre atsiradus dėmei, dėl kurios tampa sunku vairuoti, taip pat atlikti kitus kasdienius veiksmus.

Ilgainiui geltonojoje dėmėje vyksta negrįžtami pokyčiai, galintys lemti aklumą. Todėl ypač svarbu laiku kreiptis į specialistą. Akių ligų gydytojas, atlikęs tyrimus, gali įvertinti paciento būklę ir paskirti gydymą vaistais arba fotodinaminę terapiją. Tai padeda sulėtinti ligos progresavimą.

Refrakcijos ydos 

Refrakcijos yda – būklė, kai į akį patekę šviesos spinduliai susikerta ne tinklainėje. Ja laikoma trumparegystė (miopija), toliaregystė (hipermetropija), astigmatizmas, presbiopija (amžinė toliaregystė). Visas šias ligas gali diagnozuoti oftalmologas. 

Esant trumparegystei, akies optinę sistemą perėję lygiagretūs šviesos spinduliai susikerta prieš tinklainę. Todėl toliau esantys daiktai matomi neryškiai. Toliaregystės atveju šviesos spinduliai susikerta už tinklainės. Dėl šios priežasties neryškiai matomi arti esantys objektai. 

Esant astigmatizmui, šviesos spinduliai, perėję akies optinę sistemą, susikerta ne viename, o dviejuose židiniuose. Todėl tinklainėje susidaro neryškus vaizdas. Astigmatizmo priežastis – netaisyklinga ragenos / lęšiuko forma, padėtis arba jų pažeidimai. Toks sutrikimas gali pasireikšti tiek vaikystėje, tiek senyvame amžiuje. Dažniausiai jis būna paveldimas, tačiau taip pat gali atsirasti dėl ragenos ir lęšiuko randėjimo.

Presbiopija pasireiškia akiai praradus gebėjimą ryškiai matyti arti esančius daiktus. Lęšiukas dėl nuolat jame vykstančių fiziologinių pokyčių, nors ir labai nežymiai, ilgainiui standėja. Todėl artimiausias gero matymo taškas pamažu tolsta nuo akies. Apie 40–45-uosius gyvenimo metus jis taip nutolsta nuo akies, kad žmogui tampa sunku skaityti, rašyti ir dirbti kitus smulkius darbus iš įprasto 30–33 cm atstumo. Toks fiziologinis su amžiumi susijęs regėjimo nusilpimas būtent ir vadinamas presbiopija arba senatvine toliaregyste. 

Ypatingą dėmesį kiekvienam pacientui skiriantys „Antėja laboratorija“ oftalmologai gali nustatyti įvairias refrakcijos ydas ir padėti Jums susigrąžinti ryškų regėjimą.

Tinklainės atsiskyrimas

Tinklainė – šviesai jautrus audinio sluoksnis akies galinėje dalyje. Kartais dėl tiksliai nežinomų priežasčių ji gali atsiskirti nuo pigmentinio epitelio. Tokiu atveju sutrinka tinklainės maitinimas maistinėmis medžiagomis ir deguonimi. Šios problemos atsiradimui įtakos turi įvairios būklės ir veiksniai: trumparegystė, degeneraciniai tinklainės pakitimai, akies traumos, kraujosruvos, sunkus fizinis krūvis, akies obuolio uždegimas, augliai.   

Atsiskyrus akies tinklainei gali pasireikšti tokie simptomai: mirgėti ar žaibuoti vienoje akyje, regėjimo lauke atsirasti juoduliai, voratinklis arba tarsi užuolaida. Atpažinus tokiu simptomus, svarbu kuo skubiau kreiptis į specialistus, kurie atliks chirurginį gydymą. Uždelsus, tinklainės atsiskyrimas gali sukelti pažeistos akies aklumą. 

Akių ligų gydytojas gali padėti išspręsti įvairias regėjimo problemas, taip pat – jų išvengti. Jeigu jau seniai lankėtės pas okulistą arba susidūrėte su nemaloniais simptomais, užsiregistruokite vizitui „Antėja laboratorija“. Čia sulauksite profesionalios pagalbos ir ypatingo dėmesio.

 

D.U.K.

1. Kuriose „Antėja“ klinikose dirba oftalmologai?

Oftalmologo paslaugomis galite pasinaudoti Vilniuje, Lvovo g. 37, esančioje mūsų klinikoje. Jeigu Jums reikalingas oftalmologas Vilniuje, kviečiame užsiregistruoti vizitui internetu arba telefonu.

2. Kada gali padėti oftalmologas?

Oftalmologas gali padėti įvairiais atvejais, susijusiais tiek su Jūsų pačių, tiek su Jūsų vaikų akių sveikata. Tai gali būti prasidėjęs akių uždegimas, suprastėjęs toli arba arti esančių daiktų matymas, žvairumas ir panašiai. Siekiant išvengti ligos progresavimo, į specialistą derėtų kreiptis kuo anksčiau. Kruopščiai įvertinęs paciento būklę, akių gydytojas gali paskirti medikamentinį gydymą, priemones regėjimui koreguoti. 

3. Ar „Antėja“ dirba ir vaikų oftalmologas?

Mūsų oftalmologai dirba tiek su vaikais, tiek su suaugusiaisiais. Nepriklausomai nuo paciento amžiaus, akių ligų gydytojai suteikia ypatingą dėmesį kiekvienam. Todėl galite būti tikri, kad apsilankę „Antėja laboratorija“ Jūsų mažieji sulauks profesionalios pagalbos.

4. Kiek kainuoja oftalmologų paslaugos „Antėja“?

Mūsų klinikoje teikiamų paslaugų kainos paprastai nurodomos puslapio viršuje esančiame tyrimų laukelyje. Jeigu turite papildomų klausimų, galite susisiekti su mumis ir pasikonsultuoti. Esame pasiruošę suteikti Jus dominančią informaciją.