Pediatras (vaikų pediatrai) | - "Antėja laboratorija"

Pediatrai

Mažųjų sveikata – vienas iš didžiausių tėvelių rūpesčių. Tikriausiai kiekvienas nori, kad atžalomis būtų pasirūpinta kuo geriau. Profesionali medicininė pagalba svarbi tiek profilaktikos metu, tiek gydant įvairias ligas. „Antėja laboratorija“ dirba aukštos kvalifikacijos pediatrai, kurie atidžiai įvertina Jūsų vaiko sveikatos būklę ir tai daro itin rūpestingai.

Dažniausiai užduodami klausimai apie pediatrą

Kas yra pediatras?

Pediatras yra medicinos gydytojas, kurio specializacija – kūdikių, vaikų, paauglių ir jaunuolių gydymas. Vaikų priežiūra gali prasidėti dar prieš motinai pastojant ir tęstis nėštumo metu. Nustatyti viršutinė vaikų priežiūros amžiaus ribą nėra paprasta, nes tai priklauso nuo kiekvieno asmens fizinių ir psichinių poreikių.

Vaikams augant fiziniai ir psichiniai pokyčiai vyksta pakankamai greitai. Pediatras suprantą šį faktą ir įvertina paciento sveikatos būklę, atsižvelgdamas į įprastus amžiaus intervalus. Šios medicinos srities specialistas gali padėti diagnozuoti įvairius vaikų sveikatos sutrikimus.

Ką gydo pediatras?

Pediatrai padeda vaikams išlikti sveikiems reguliariai tikrindami jų augimą ir vystymąsi. Šie gydytojai gali padėti išvengti ligų suteikdami skiepus ir bendruosius patarimus sveikatos klausimais. Vaikams susirgus ar patiriant skausmą, jie gydo įvairaus spektro ligas ir traumas.

Kai kurie pediatrai yra pirminės sveikatos priežiūros gydytojai. Tai reiškia, kad jie yra pirmieji, pas kuriuos lankomasi bendrosios medicinos priežiūros ir sveikatingumo tikslais.

Kiti pediatrai specializuojasi tam tikrose srityse:

 • Onkologija: vėžio gydymas.
 • Neurologija: smegenų ir nervų sistemos sutrikimų gydymas.
 • Otorinolaringologija: ausies, nosies, gerklės ir kaklo problemų gydymas.
 • Neonatologija: neišnešiotų kūdikių gydymas.
 • Alergija ir imunologija: maisto bei aplinkos sukeliamų alergijų ir imuninės sistemos gydymas.
 • Reabilitacinė medicina: fizinė ir darbo terapija.
 • Kardiologija: širdies ligų gydymas.

Reikalingas patikimas ir daug patirties turintis pediatras Kaune? Užsiregistruokite vizitui ir apsilankykite „Antėja laboratorija“. Čia galite pasikonsultuoti vaikų sveikatos profilaktikos ar ligų klausimais su dėmesingu ir savo darbą puikiai išmanančiu specialistu.

Ar susirasti pediatrą reikėtų dar negimus kūdikiui?

Kai kurie tėvai nori pradėti bendrauti su savo vaiko gydytoju kūdikiui dar negimus. Jeigu esate vieni iš tokių, išsirinkite sau patinkantį pediatrą dar nėštumo metu. Susisiekę su specialistu galite pasidalinti savo šeimos ligų istorija ir sudaryti planą, kaip rūpinsitės kūdikiu per kelias pirmąsias dienas, savaites.

Vaikų pediatras gali suteikti informacijos apie galimus postnatalinius (pogimdyminius) emocinius pakilimus ir nuosmukius, suplanuoti reikiamas procedūras ar pakonsultuoti būsimus tėvus bet kokiais kitais rūpimais klausimais. Susitikus su specialistu taip pat galima suplanuoti pirmąjį jo vizitą pas kūdikį.

Iš anksto susiradus pediatrą, pašalinamas vienas iš daugelio nežinomųjų, su kuriais susiduria būsimi tėveliai. Norite tuo pasirūpinti ir Jūs? „Antėja laboratorija“ – tai vieta, kur galite rasti geriausius savo srities specialistus.

Ką rinktis: pediatrą ar šeimos gydytoją?

Akivaizdžiausias skirtumas tarp pediatro ir šeimos gydytojo yra tas, kad pediatras rūpinasi kūdikių, vaikų ir paauglių, o šeimos gydytojas taip pat ir suaugusiųjų sveikata. Kai kuriems svarbu, kad visus šeimos narius prižiūrėtų tas pats specialistas. Kiti teikia pirmenybę gydytojui, kuris daugiausiai dėmesio skiria tik vaikų sveikatai.

Šis sprendimas galiausiai yra asmeninis. Dažnai pasirenkamas tas specialistas, kuris leidžia jaustis patogiausiai, saugiausiai, užtikrinčiausiai. „Antėja laboratorija“ dirbantys gydytojai skiria individualų dėmesį kiekvienam pacientui ir pasirūpina, kad jo patirtis būtų pati geriausia. Nesvarbu, ieškote pediatro ar šeimos gydytojo, apsilankykite pas mus ir pašalinkite bet kokias abejones!

Kuo pediatrai skiriasi nuo suaugusiųjų gydytojų?

Medicinos srityje dažnai sakoma, kad vaikai nėra tiesiog maži suaugusieji. Kitaip tariant, yra didelių skirtumų gydant suaugusiuosius ir vaikus. Mažesnis kūdikio ar vaiko kūnas ir mažiau subrendę vidaus organai fiziologiškai iš esmės skiriasi. Šie skirtumai gali sukelti įgimtus trūkumus ar defektus ir raidos problemas, ypač būdingas jauniems pacientams. Simptomų interpretavimą, diagnozę, vaistų ir kitų gydymo būdų paskyrimą lemia paciento amžius.

Tai, kad pediatro pacientai dažnai negali savarankiškai priimti sprendimų, atskleidžia dar vieną vaikų sveikatos priežiūros aspektą – bendravimą su tėvais ir šeima. Ši gydytojo darbo dalis gali būti ypač sudėtinga skausmingos procedūros ar blogos prognozės atveju.

Kada kreiptis į pediatrą?

Tėvams ar globėjams su vaikais rekomenduojama reguliariai apsilankyti pas pediatrą. Tai galimybė specialistui užduoti visus su vaiko sveikatos priežiūra susijusius klausimus. Esant poreikiui, vizito metu pediatrai gali paskiepyti mažuosius pacientus.

Deja, tačiau nemaža dalis 3–17 metų amžiaus vaikų turi bent vieną vystymosi ar elgesio problemą. Ankstyva diagnozė ir gydymas gali padėti pasiekti geresnių gydymo rezultatų. Apžiūros metu pediatras įvertina vaiko fizinį ir emocinį vystymąsi. Jis taip pat gali užduoti klausimus apie paciento valgymą, miegą ir socialinius įpročius.

Specialistai rekomenduoja, kad tėvai ar globėjai su savo kūdikiu per pirmuosius jo gyvenimo metus pas pediatrą apsilankytų maždaug 7 kartus. Vaikai nuo 1 iki 2 metų amžiaus pas specialistą turėtų būti nuvežami kartą per 3–6 mėnesius. Svarbu pastebėti, kad apsilankymų dažnis gali skirtis nuo individualios kūdikio, vaiko, paauglio sveikatos būklės.

Dažniausios vaikų sveikatos problemos

Tarp labiausiai paplitusių problemų, su kuriomis šiandien susiduria pediatrai, yra:

 • Suaugusiųjų vaisiui perduotos ligos.
 • Naujagimių encefalopatija – kūdikiams pasireiškiantis sindromas, sutrikdantis neurologinę funkciją, sukeliantis kvėpavimo sutrikimus, refleksų slopinimą, sąmonės sutrikimus ir traukulius.
 • Ankstyvoji širdies ir kraujagyslių ligų kilmė.
 • Pirmo tipo cukrinis diabetas.
 • Smegenų navikai.
 • Autizmo spektro sutrikimai.
 • Aplinkos cheminis poveikis.
 • Dažnos vaikų bakterinės infekcijos.
 • Mityba ir celiakija.

Tam, kad padėtų sergantiems vaikams pediatrai glaudžiai bendradarbiauja su kitais medicinos specialistais.

Norite pasirūpinti savo vaiko sveikata jau nuo pirmųjų jo dienų? „Antėja laboratorija“ dirbantys pediatrai išsiskiria ne tik savo žiniomis bei įgūdžiai, bet ir švelnumu, rūpestingumu. Susisiekite su mumis ir užsiregistruokite vizitui. Mūsų tikslas – visapusiška pagalba Jums ir Jūsų šeimai!