Psichiatrai-psichoterapeutai Vilniuje - "Antėja laboratorija"

Psichiatrai - psichoterapeutai

Rasti tinkamą specialistą, kuris padėtų gydyti psichikos sveikatos sutrikimus, gali būti nelengva. Paprastai tokiais atvejais svarstoma kreiptis į privačiai dirbantį psichiatrą psichoterapeutą. Šis gydytojas gali suteikti įvairiapusę pagalbą esant nerimo sutrikimams, nemigai, depresijai ir kitoms psichikos problemoms. Registruokitės jo konsultacijai klinikoje „Antėja“.

Norime atkreipti dėmesį, kad gydytojai ilgalaikei psichoterapijai pacientų nepriima.

 

Kas yra psichiatras?

Psichiatras – medicinos studijas ir psichiatrijos rezidentūrą baigęs gydytojas. Jis turi LR Sveikatos apsaugos ministerijos išduotą licenciją ir gali diagnozuoti visus psichikos sutrikimus, sudaryti gydymo planą, paskirti vaistus, taip pat nukreipti pacientą pas kitus reikiamus specialistus. Psichiatras padeda ir asmenims, kurie serga sunkiomis psichikos ligomis.

Atsižvelgdamas į konkrečią problemą, psichiatras gali skirti gydymą. Jis gali paskirti antidepresantus, antipsichozinius vaistus, nuotaikos stabilizatorius, stimuliatorius, raminamuosius vaistus. Pradėjus vartoti medikamentus, gydytojas stebi paciento simptomus, kad įvertintų pagerėjimo požymius ir bet kokį patiriamą šalutinį poveikį. Remdamasis šia informacija, jis gali pakeisti dozę arba paskirti kitokius vaistus.

Kartais psichiatrai gali užsakyti laboratorinius tyrimus, kad įsitikintų, jog vartojami medikamentai neturi įtakos imuninės sistemos funkcijai arba kepenų, inkstų ir kitų organų veiklai.  Taip pat šie specialistai gali paskirti kitus gydymo būdus, tokius kaip elektros impulsų terapija, kiti smegenų stimuliavimo būdai ar šviesos terapija.

Kas yra psichoterapeutas? 

Psichoterapeutas – psichologas, gydytojas (dažniausiai psichiatras) ar kitas specialistas, kuris po aukštojo mokslo studijų papildomai pabaigė kurios nors psichoterapijos krypties mokymo kursą, trunkantį ne mažiau kaip 3 metus. Psichoterapeutas turi jo kompetenciją patvirtinantį kursų baigimo pažymėjimą. Populiariausios psichoterapijos kryptys yra psichoanalitinė psichoterapija, kognityvinė elgesio terapija, geštalto terapija, egzistencinė terapija ir kt.

Kuo skiriasi psichologas, psichiatras ir psichoterapeutas?

Psichologas – ne medicininį išsilavinimą įgijęs asmuo, tiriantis paciento psichikos procesus (mąstymą, atmintį, dėmesį, valią, kt.) ir elgesio motyvus. Jis turi teisę nustatyti psichikos funkcijų pokyčių laipsnį, esant vienokiai ar kitokiai psichopatologijai. Psichologas nėra gydytojas, todėl negali diagnozuoti psichikos sutrikimų ir skirti vaistų. Jis gali padėti pacientui išmokti rasti išeitis iš krizinių situacijų, rasti vidinių resursų, patikėti savo jėgomis, įveikti depresiją.

Palyginti su psichiatrais, psichologai linkę daugiau dėmesio skirti socialiniams, kultūriniams ir aplinkos veiksniams, o ne biologiniams. Jie padeda nustatyti neigiamus mąstymo modelius ir kitas smegenų funkcijos sritis, kurios gali turėti įtakos žmogaus elgesiui ir emocinei sveikatai, taip pat pagrindinius gyvenimo stresorius.

Psichoterapeutas skiriasi nuo psichiatro tuo, kad yra įvaldęs psichoterapinės sąveikos su pacientu metodus.

Kokius psichikos sutrikimus gydo psichiatrai-psichoterapeutai?

Gydytojai psichiatrai-psichoterapeutai teikia įvairiapusę psichinę ir psichologinę pagalbą. Jie gali diagnozuoti ir gydyti tokias psichikos ligas kaip depresija, valgymo sutrikimai (anoreksija, bulimija), bipolinis afektinis sutrikimas, šizofrenija, priklausomybė nuo alkoholio ar narkotikų. Šie specialistai taip pat gali padėti esant kitų ligų (galvos smegenų traumos, kraujagyslių aterosklerozės, epilepsijos, meningito, Alzheimerio ligos, kt.) sukeltiems sutrikimams. 

Psichiatro-psichoterapeuto paslaugos

Klinikoje „Antėja“ teikiamos tokios psichiatro-psichoterapeuto paslaugos:

 • pirminė gydytojo psichiatro konsultacija;
 • antrinė gydytojo psichiatro konsultacija;
 • recepto išrašymas nuotoliniu būdu;
 • konsultacija nuotoliniu būdu.

Susisiekite, jeigu Jums reikalingas gydytojas psichiatras-psichoterapeutas Vilniuje. Mūsų klinikoje dirbantys specialistai skiria ypatingą dėmesį kiekvienam pacientui. Todėl galite neabejoti aukščiausia paslaugų kokybe. Teikiant visas psichiatro-psichoterapeuto paslaugas užtikrinamas paciento privatumas ir konfidencialumas, o prireikus – visiškas anonimiškumas.

Psichoterapija

Viena iš pagrindinių psichiatro-psichoterapeuto teikiamų paslaugų yra psichoterapija. Tai psichologinės pagalbos, gydymo būdas, taikomas reguliarių pokalbių su pacientu metu. Paprastai susitikimai vyksta kartą per savaitę, o jų skaičius priklauso nuo individualios situacijos.

Psichoterapija gali būti taikoma tiek kaip psichikos sutrikimo gydymo metodas, tiek kaip galimybė sveikam žmogui geriau pažinti savo vidinį pasaulį, įsisąmoninti iki tol nežinotus dalykus apie save. Ji remiasi psichologinio žmogaus pasaulio tyrinėjimu, pažinimu, priėmimu ir keitimu. Psichoterapija gali padėti pacientui pamatyti tam tikrus pasikartojančius elgesio būdus ar situacijas, vedančias link prastos emocinės būklės, suprasti to priežastis ir imtis reikšmingų pokyčių.

Tai tęstinis procesas, galintis trukti ir keletą metų, kurio metu nagrinėjamos gilesnės psichologinės sutrikimų priežastys. Tuo psichoterapija skiriasi nuo psichologinio konsultavimo. Geras psichiatras-psichoterapeutas suteikia žmogui reikalingą paramą ir palaikymą, tokiu būdu leisdamas pagerinti jo gyvenimo kokybę. Taigi dažnai psichologo-psichoterapeuto pagalba būna neįkainojamos vertės.

Psichiatro-psichoterapeuto konsultacija

Psichiatro-psichoterapeuto konsultacija vyksta gydytojo kabinete, kur užtikrinama saugi ir konfidenciali aplinka. Todėl pacientas gali atvirai kalbėti apie savo problemas, sunkumus. Pirminė psichiatro konsultacija Vilniuje esančioje klinikoje „Antėja“ paprastai trunka apie 45 min., antrinė – apie 30 min. Pakartotinai pacientai gali konsultuotis ir nuotoliniu būdu.

Kada būtina kreiptis pagalbos į psichiatrą-psichoterapeutą?

Gydytojas psichiatras-psichoterapeutas gali padėti įveikti tokias problemas kaip:

 • nerimas ir baimė;
 • stiprus liūdesys ir depresija;
 • užsitęsusios stresinės būklės;
 • santykių sunkumai;
 • trauminės patirtys.

Psichiatro-psichoterapeuto pagalba taip pat gali būti reikalinga patiriant psichosomatinius skausmus, skyrybas, netektis ir didelius gyvenimo pokyčius, susiduriant su gyvenimo tikslo bei prasmės klausimais.

Gydytojo psichiatro pagalba būtina ir esant sudėtingoms sveikatos problemoms, tokioms kaip:

 • sunki depresija;
 • bipolinis sutrikimas;
 • šizofrenija;
 • kitų ligų sukelti psichikos sutrikimai;
 • psichoaktyvių medžiagų sukelti psichikos sutrikimai.

Psichikos sveikatos problemos jokiu būdu neturėtų būti ignoruojamos. Jeigu susidūrėte su jomis ir ieškote profesionalios pagalbos, kreipkitės į klinikos „Antėja“ specialistus. Čia dirbantys privatūs psichiatrai-psichoterapeutai diagnozuoja ir gydo įvairius psichikos sveikatos sutrikimus.

Registracija pas psichiatrą-psichoterapeutą

Registruotis psichiatro-psichoterapeuto konsultacijai klinikoje „Antėja“ galite Jums patogiu būdu – telefonu arba internetu. Visos gydytojo psichiatro paslaugos ir jų kainos pateiktos aukščiau esančiame tyrimų laukelyje.

Turint psichikos sveikatos problemų, patikimo gydytojo psichiatro-psichoterapeuto pasirinkimas turėtų būti vienas iš prioritetų. Jei ieškote profesionalios pagalbos, užsiregistruokite vizitui klinikoje arba pasinaudokite psichiatro konsultacija internetu.