Šeimos gydytojai - "Antėja laboratorija"

Šeimos gydytojai

Šeimos narių sveikata – tai, kam turėtų būti skiriamas ypatingas dėmesys. Atsakingi „Antėja“ gydytojai kruopščiai pasirūpina kiekvienu pacientu. Jeigu Jums reikalinga registracija pas šeimos gydytoją, nedvejodami susisiekite su mumis. Patikėkite savo ir savo šeimos narių sveikatą į geriausių šios srities specialistų rankas!

Tapkite „Antėja“ klinikos pacientu ir gaukite nemokamas šeimos medicinos paslaugas, apmokamos ligonių kasos. Sužinoti daugiau.

Gydytojų grafikai

*Nemokamas šeimos gydytojo tyrimų rezultatų aptarimas netaikomas su genetiniais, maisto netoleravimo, PRISCA I ir PRISCA II, Alex² makrogardelės (nustatant specifinius IgE prieš 295 alergenus) tyrimais.

Kas yra šeimos gydytojas?

Šeimos gydytojai teikia pagalbą bet kokio amžiaus žmonėms. Šie specialistai gydo lėtines ligas, vertina simptomus, siūlo prevencinę priežiūrą ir praneša, kada ir į kokį specialistą kreiptis. Šeimos gydytojai dažnai dirba privačiuose kabinetuose, klinikose, taip pat ambulatorijose ir ligoninėse.

Ką daro šeimos gydytojas?

Klinikose dirbantys gydytojai teikia plataus spektro paslaugas. Taip pat jie siūlo:

 • įprastinius patikrinimus, įskaitant kūdikių ir vaikų vizitus;
 • sveikatos rizikos vertinimus;
 • skiepus;
 • atrankos tyrimus;
 • sveikos gyvensenos konsultacijas;
 • dažniausių lėtinių ligų gydymą.

Šeimos gydytojai taip pat gali specializuotis sporto medicinoje, neatidėliotinos bei skubios pagalbos ir visuomenės sveikatos srityse. Jie teikia bendrą informaciją ir prireikus nukreipia pas tam tikrus specialistus.

Kada verta apsilankyti pas šeimos gydytoją?

Šeimos daktaras gali padėti įvairių atvejų metu:

 1. Lėtinių ligų valdymas. Šis specialistas gali gydyti ir stebėti įvairias lėtines būkles, įskaitant aukštą kraujospūdį (hipertenziją), inkstų, širdies ligas, padidėjusį cholesterolio kiekį, artritą, odos ir kvėpavimo problemas, kurias sukelia, pavyzdžiui, astma ar lėtinė obstrukcinė plaučių liga (LOPL). Jie taip pat gali pratęsti vaistus lėtinėms ligoms gydyti, kuriuos prieš tai paskyrė kitas specialistas.
 2. Siuntimai pas medicinos specialistus. Turint tam tikrų sveikatos sutrikimų, pavyzdžiui, sergant širdies liga, dažniausiai prireikia kvalifikuoto specialisto, kurį gali rekomenduoti šeimos gydytojas, pagalbos. Pradėjus gydymą jie gali derinti vaistų receptus ir stebėti paciento būklę.
 3. Ligos ar traumos priežiūra. Susirgus Jums ar kitiems šeimos nariams, šeimos daktaras gali pats suteikti gydymą be specialisto įsikišimo. Kaip pavyzdį šiuo atveju galima pateikti paprastus lūžius, patempimus, gripo ir peršalimo simptomus, pneumoniją, bronchitą, skrandžio virusus, sezonines alergijas, ausų infekcijas ir panašiai.
 4. Įprasti tyrimai. Šeimos gydytojas gali atlikti įvairius įprastus tyrimus, įskaitant kasmetinius fizinius patikrinimus, naujagimių ir vaikų patikrinimą, sportinius testus, vyrų ir moterų sveikatos tyrimus.

Jeigu reikalingas patikimas šeimos gydytojas Vilnius, Kaunas ir Klaipėda yra miestai, kuriuose galite juos rasti. „Antėja laboratorija“ specialistai pasiruošę Jums padėti! Visus kontaktus galite rasti čia.

Ko tikėtis apsilankius pas šeimos gydytoją?

Ko tikėtis vizito pas šeimos gydytoją metu, priklauso nuo to, kodėl pas jį vykstate. Šis specialistas gali:

 • atlikti gyvybinių požymių (temperatūros, širdies ritmo ir kvėpavimo dažnio) tikrinimą;
 • paprašyti įprastų kraujo tyrimų, kad patikrintų tokias būkles kaip didelis cholesterolio kiekis ar diabetas;
 • atlikti galvos ir kaklo tyrimą;
 • ištirti pilvą;
 • paskiepyti;
 • atlikti odos tyrimą;
 • patikrinti moters ir vyro sveikatą;
 • atlikti kūdikių ir vaikų patikrą jų augimui įvertinti.

Gydytojas taip pat gali užduoti klausimus apie paciento gyvenimo būdo įpročius, vartojamus vaistus, psichinę savijautą ir kitus su sveikata susijusius aspektus.

Šeimos ir vidaus ligų gydytojai: kuo jie skiriasi?

Rinkdamiesi pirminės sveikatos priežiūros specialistą, daugelis žmonių nori suprasti, kuo skiriasi šeimos ir vidaus ligų daktaras. Abu jie gydo suaugusiuosius ir taip pat daugeliu atvejų vaikus. Taigi, kokie esminiai šių specialistų skirtumai?

Vidaus ligų gydytojai

Šie gydytojai pirmiausia rūpinasi suaugusiaisiais. Kai kurie gali gydyti ir vaikus, tačiau tokiu atveju jie turi būti baigę specialius mokymus. Vidaus ligų gydytojai specializuojasi gydyti suaugusių pacientų ligas. Jie moka suteikti pagalbą esant įvairioms sveikatos būklėms, suteikti konsultacijas prevencijos ir bendro sveikatingumo klausimais.

Šeimos gydytojai

Šie specialistai rūpinasi bet kokio amžiaus pacientais: nuo kūdikių iki pagyvenusių žmonių. Paprastai jų siūloma priežiūra apima keturias medicinos šakas:

 • pediatriją;
 • paauglių mediciną;
 • suaugusiųjų mediciną;
 • geriatriją.

Dažnai šeimos gydytojai savo pacientais rūpinasi visą jų gyvenimą. Todėl ypač svarbu atsakingai pasirinkti šiuos specialistus. Jeigu Jums reikalinga registracija pas šeimos gydytoją, susisiekite su mumis. Patyrę ir rūpestingi „Antėja laboratorija“ specialistai gali padėti įvairaus amžiaus pacientams.

Esminiai šeimos gydytojo vaidmenys

Šeimos daktaras gali padėti įvairiais atvejais. Pagrindiniai jo vaidmenys yra šie:

 • Profilaktinė sveikatos priežiūra. Pacientų mokymas ligų prevencijos ir sveikatos priežiūros srityje yra viena pagrindinių šeimos gydytojo užduočių. Jis rūpinasi bendra kūno sveikata, įskaitant psichinius ir emocinius poreikius.
 • Bendrų sveikatos nusiskundimų valdymas. Susirgus, pavyzdžiu, gripo virusu arba šlapimo pūslės infekcija, šeimos gydytojas paskiria receptinius vaistus. Šis specialistas taip pat gali paskiepyti Jus ar Jūsų vaikus, taip pat konsultuoti jų fizinio augimo klausimais.
 • Atsirandančių ar jau esamų sutrikimų diagnozavimas. Šeimos daktaras savo pacientą gydo ilgą laiką, todėl puikiai žino jo sveikatos istoriją. Todėl dažnai šis žmogus būna tas, kuriuo pasitikima labiausiai atsiradus neįprastiems simptomams. Susipažinęs su medicininiais dokumentais specialistas gali greitai atpažinti reikšmingus organizmo pokyčius, kurie gali reikšti tam tikrus sutrikimus. Šeimos gydytojai dažnai pirmieji patikrina, ar nėra ankstyvų sunkių ligų, tokių kaip vėžys, požymių. Esant poreikiui jie užsako, atlieka tyrimus, įvertina ir paaiškina jų rezultatus, pritaiko gydymą.

Šeimos gydytojo vaidmuo, be abejonės, yra labai svarbus. Jeigu ieškote ne tik savo darbą puikiai išmanančio, bet ir rūpestingo specialisto, apsilankykite „Antėja laboratorija“. Nesvarbu, Jums reikalingas šeimos gydytojas Kaune, Vilniuje ar Klaipėdoje – visuose miestuose užtikriname aukščiausią paslaugų kokybę, kuria galite įsitikinti patys. Susisiekite su mumis telefonu, el. paštu arba palikdami žinutę svetainėje. Maloniai Jūsų laukiame tam, kad padėtume išvengti sveikatos sutrikimų, juos diagnozuoti ir gydyti!