Vaikų alergologai Vilniuje ir Kaune - "Antėja laboratorija"

Vaikų alergologai

Vaikų alergologai – medicinos specialistai, teikiantys sveikatos priežiūros paslaugas vaikams, sergantiems alerginėmis ligomis. Šie gydytojai geba diagnozuoti, gydyti ir valdyti įvairias alergijas bei imuninės sistemos sutrikimus. Taikydami pažangiausias diagnostikos priemones ir įrodymais pagrįstus gydymo metodus, klinikos „Antėja“ vaikų alergologai Kaune bei Vilniuje siekia pagerinti mažųjų pacientų gyvenimo kokybę, palengvinti nemalonius simptomus ir užkirsti kelią alerginėms reakcijoms ateityje.

 

Kokias ligas gydo vaikų alergologai?    

Vaikų alergologas nustato ir gydo tokius imuninės sistemos sutrikimus bei alergines ligas kaip:

 • alerginė astma; 
 • alerginis rinitas (šienligė);
 • atopinis dermatitas (egzema);
 • dilgėlinė;
 • alergija maistui;
 • alergiją vabzdžių įgėlimams;
 • alerginis konjunktyvitas ir kt.

Taip pat šis specialistas atlieka svarbų vaidmenį nustatant ir gydant rečiau pasitaikančias ligas, tokias kaip anafilaksija, dilgėlinė, angioneurozinė edema ir imuniteto nepakankamumas. 

Vaikų alergologai glaudžiai bendradarbiauja su šeimomis ir kitais sveikatos priežiūros specialistais, kad parengtų individualius gydymo planus ir užtikrintų optimalius rezultatus. 

Kokius tyrimus atlieka vaikų alergologas?    

Vaikų alergologai įprastai atlieka šiuos tyrimus:

 • odos dūrio tyrimus (Prick testus);
 • specifinių IgE kiekio kraujyje tyrimus;
 • odos lopo tyrimus.

Vaikų alergologai, siekdami tiksliai diagnozuoti alergines ligas, naudoja anamnezės, fizinės apžiūros ir specializuotų tyrimų derinį. 

Kada rekomenduojama kreiptis į vaikų alergologą?

Dažniausiai pasitaikantys atvejai, kuomet verta kreiptis į vaikų alergologą, yra šie:

 • Alergijos simptomai. Jei Jūsų vaikas patiria pasikartojančius ar nuolatinius simptomus, tokius kaip dažnas čiaudulys, nosies niežulys, nosies bloko ir (ar) rinorėjos simptomai, akių niežulys ir (ar) sekrecija iš akių, odos bėrimai (egzema, dilgėlinei būdingi bėrimų elementai) ar švokštimas / dusulys / pasikartojantys obstrukciniai bronchitai, vaikų alergologas gali padėti nustatyti alergiją sukeliančius veiksnius ir parengti tinkamą gydymo planą.
 • Alergija maistui. Jeigu mažasis yra alergiškas maistui arba jam įtariama alergija maistui, ypač jei anksčiau pasireiškė ūmi alerginė reakcija (ar net anafilaksija) į tam tikrus maisto produktus, vaikų alergologas gali atlikti tyrimus, kad patvirtintų alergiją, ir pateikti rekomendacijas dėl alergenų vengimo bei pirmosios pagalbos veiksmų įvykus ūmiai alerginei reakcijai.
 • Astma. Jei kartojasi arba yra prastai kontroliuojami astmos simptomai, tokie kaip dusulys, švokštimas, krūtinės spaudimas, kosulys ar pasikartojantys obstrukciniai bronchitai, reikėtų kreiptis į vaikų alergologą dėl būklės įvertinimo, gydymo bei ligos sekimo taktikos.
 • Alergija vabzdžių įgėlimams. Jei mažasis patyrė alerginę reakciją į vabzdžių, pavyzdžiui, bičių, vapsvų ar skruzdžių įgėlimus, vaikų alergologas gali atlikti tyrimus, kad nustatytų konkretų alergeną, ir patarti dėl prevencijos strategijų bei pirmosios pagalbos veiksmų įgėlus alergizuojančiam vabzdžiui.
 • Egzema ir atopinis dermatitas. Sergant lėtine ir (ar) sunkia egzema ar atopiniu dermatitu, gydytojas specialistas gali padėti nustatyti ligą provokuojančius veiksnius ir pateikti išsamų ištyrimo bei gydymo planą.
 • Pasikartojančios infekcijos. Jei Jūsų atžalą dažnai kamuoja pasikartojančios ir (ar) sunkios infekcijos, vaikų alergologas gali įvertinti, ar nėra imuniteto sutrikimų, kurie gali būti šių problemų priežastis.
 • Alergija aplinkos alergenams. Kai alergijos simptomai paūmėja tam tikrais metų laikais tam tikroje aplinkoje arba vargina nuolat, vaikų alergologas gali atlikti tyrimus, kad nustatytų aplinkos alergenus, ir pasiūlyti rekomendacijas, kaip jų išvengti bei gydyti simptomus.
 • Alergijos šeimoje. Vaikams, kurių šeimoje yra alergijų, astmos ar imuninių sutrikimų, gali būti naudinga ankstyva gydytojo specialisto konsultacija, kad būtų įvertinta alergijų rizika ir įgyvendintos prevencinės priemonės.

Jei Jūsų vaikui pasireiškia kokie nors nerimą keliantys simptomai arba gresia alerginės ar su imunitetu susijusios problemos, labai patartina pasikonsultuoti su vaikų alergologu.


    
DUK    

1. Kuriose „Antėja“ klinikose dirba vaikų alergologai?

Mūsų privatus vaikų alergologas Vilniuje dirba Lvivo g. 37 esančiame „Antėjos“ diagnostikos ir dienos chirurgijos centre, o vaikų alergologas Kaune – Savanorių pr. 97 esančioje klinikoje „Antėja“.

2. Kiek kainuoja klinikos „Antėja“ alergologų paslaugos?

Vaikų alergologų, kaip ir bet kurių kitų gydytojų, teikiamų paslaugų kainas galite rasti mūsų svetainėje. Jei vis dėlto nepavyksta rasti norimos paslaugos kainos, susisiekite su mumis. Mielai suteiksime Jums reikiamą informaciją.

3. Kaip užsiregistruoti pas vaikų alergologus?    

Užsiregistruoti vizitui pas vaikų alergologą klinikoje „Antėja“ galite paskambinę šio puslapio viršuje ir apačioje pateiktu telefonu arba internetu, paspaudę mygtuką „Online registracija + tyrimų rezultatai“.