Helicobacter pylori antigenas išmatose - "Antėja laboratorija"
Helicobacter pylori antigenas išmatose

Helicobacter pylori antigenas išmatose

17.00€
Helicobacter pylori antigenas išmatose

Helicobacter Pylori yra labai atspari aplinkai bakterija, kuri apsigyvena skrandyje. Ji gamina fermentą ureazę, kuris skylą į anglies dvideginį ir amoniaką. Dėl to atsiranda ne tik raugulys, bet ir blogas kvapas iš burnos. Amoniakas su anglies dvideginiu taip pat neutralizuoja skrandžio rūgšties pH, todėl atsiranda virškinimo sutrikimai.

Pirmo pasirinkimo laboratorinis tyrimas – Helicobacter pylori antigenas išmatose.

Pasiruošimas tyrimui:

  1. Prieš tyrimą 4 savaites nevartoti antibiotikų.

  2. Išmatų mėginį rekomenduojame paimti iš 3–4 skirtingų vietų į sterilų išmatų indelį.

Serologija (kraujo tyrimai) – netinkami Helicobacter pylori diagnozei, gydymo efektyvumo įvertinimui.

Svarbu žinoti:

  • Helicobacter pylori IgM būna labai trumpai, dingsta po kelių savaičių ir nėra nustatomi ūmios infekcijos metu;
  • Helicobacter pylori IgG tyrimas neparodo ar infekcija aktyvi ar buvusi, antikūnai dažnai išlieka ir po gydymo. IgG radimas gali provokuoti visiškai nereikalingą gydymą.
  • Helicobacter pylori IgA atsiranda po kelių savaičių, išlieka ilgai, bet formuojasi lokaliai žarnyne ir ne visada aptinkami kraujyje. Taip pat netinka jeigu yra imunodeficitas IgA.
  • Neigiamas tyrimas ne visada patvirtina, kad infekcijos nėra, dėl savo mažo jautrumo ir specifiškumo (85% ir 79%).
  • Jeigu padaromas tik Helicobacter pylori IgA arba IgG, gali būti gaunamas klaidingai neigiamas rezultatas. Būtina atlikti šiuos tyrimus kartu ir gavus teigiamą atsakymą, patvirtinti tyrimu iš išmatų.

Helicobacter Pylori infekcija didina riziką atsirasti ne tik skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligei, ūminiam bei lėtiniams gastritui, bet ir vėžiniams pakitimams. Dėl virškinamojo trakto pažeidimo gali sutrikti vitamino B12 pasisavinimas, todėl vystosi mažakraujystė, nervų funkcijos pažeidimai. Bakterija plinta per seiles, todėl ja nėra sunku užsikrėsti. Iš kraujo atliekami šios bakterijos imunoglobulino tyrimai gali parodyti infekcijos buvimą organizme, tačiau dėl imuninės atminties ypatumų gali būti sunku diferencijuoti – infekcija aktyvi, ar buvusi. Todėl tiksliausia atlikti Helicobacter Pylori antigeno nustatymo išmatose tyrimą. Šis tyrimas yra kokybinis, todėl tiksliai nurodys ar Jūsų organizme šis sukėlėjas yra aktyvus. Tyrimas atliekamas iš išmatų, kurios surenkamos į vienkartinį, sterilų konteinerį, kurį galima įsigyti bet kurioje vaistinėje. Tyrimo atlikimo laikas iki 5 darbo dienų. Taip pat šis tyrimas ypač tikslingas kontrolei, kuomet pacientui jau buvo pravestas bakterijos eradikacijos kursas antibiotikais ir reikia sužinoti, ar infekcija yra pilnai išgydyta. Dėl bakterijos atsparumo vaistams visada labai svarbu įsitikinti, kad gydymas suveikė.