HPA Antikūnai IgA prieš Helicobacter pylori - "Antėja laboratorija"
HPA Antikūnai IgA prieš Helicobacter pylori

HPA Antikūnai IgA prieš Helicobacter pylori

20.00€
HPA Antikūnai IgA prieš Helicobacter pylori

HPA IgA antikūnų kraujyje prieš Helicobacter pylori nustatymas leidžia identifikuoti, ar žmogus yra infekuotas H. pylori, taip pat atliekamas turintiems virškinamojo trakto ligos klinikinių požymių ir simptomų bei besimptomiams asmenims.

Šis tyrimas turėtų taip pat būti atliekamas pacientams, kurie ilgą laiką vartoja aspiriną ar nesteroidinius vaistus nuo uždegimo (pvz., ibuprofeną), kuriems anksčiau buvo nustatyta pepsinė opa.

H. pylori sutrikdo gastrino ir druskos rūgšties sekrecijos homeostazę, aktyvinama druskos rūgšties  sekrecija. Pastovaus didelio rūgštingumo poveikyje yra pažeidžiama skrandžio, dvylikapirštės žarnos gleivinė, išsivysto gleivinės uždegimas, defektai, erozijos, opos, gali išsivysti šių lokalizacijų vėžys.

H. pylori sunaikinimas indikuotinas:

-  esant skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opaligei;

-  po skrandžio dalies pašalinimo sergant skrandžio vėžiu;

- jei skrandžio vėžys diagnozuotas tarp pirmos eilės giminaičių;

- yra lėtinis H. pylori sukeltas gastritas (skrandžio uždegimas);

- esant MALT limfomai (gleivinės limfinio audinio);

-  esant neaiškios kilmės mažakraujystei.

Ilgą laiką vartojantiems protonų siurblio inhibitorių klasės preparatus (pvz., omeprazolis), H. pylori gali pagreitini skrandžio gleivinės atrofijos progresavimą, todėl tikslinga šią bakteriją tokiems pacientams identifikuoti ir paskirti H. pylori infekcijos gydymą.