Imunoglobulino IgA IgA1 ir IgA2 subklasės - "Antėja laboratorija"
Imunoglobulino IgA IgA1 ir IgA2 subklasės

Imunoglobulino IgA IgA1 ir IgA2 subklasės

19.00€
Imunoglobulino IgA IgA1 ir IgA2 subklasės

IgA, vyraujantis imunoglobulinas, daugiausiai randamas gleivinės paviršiuje, susideda iš 2 poklasių - IgA1 ir IgA2. IgA1 yra pagrindinis (maždaug 80%) poklasis serume. IgA2 yra pagrindinis išskyrų, tokių kaip pienas, poklasis.

Nors IgA trūkumas yra dažnas defektas (1 iš 700), jis dažniausiai būna besimptomis. Tačiau IgA trūkumas su IgG poklasio trūkumu arba be jo gali sukelti pasikartojančias plaučių ir virškinimo trakto infekcijas. Kai kurios infekcijos gali būti susijusios su IgA2 trūkumu esant normaliai bendro IgA koncentracijai.

Bakterinės infekcijos taip pat gali sukelti IgA trūkumą. Pavyzdžiui, IgA1 (bet ne IgA2) gali suskaidyti ir deaktyvuoti tam tikros bakterijos, taip sunaikindamos didžiąją IgA dalį. Esant IgA2 trūkumui, bakterinis užkrėtimas sukelia absoliutų  IgA trūkumą.

Skiriamas:

  • Imuninio nepakankamumo dėl IgA2 trūkumo tyrimas
  • Anafilaksinių perpylimo reakcijų pacientų įvertinimas

IgA trūkumas yra pirmaujanti anafilaksinės perpylimo reakcijos priežastis. Šiose situacijose pacientai, turintys IgA trūkumą, gamina anti-IgA antikūnus, kurie reaguoja su donoro kraujyje esančiu IgA.

Interpretacija

Maža IgA2 koncentracija su normaliu IgA1 lygiu rodo IgA2 trūkumą. Padidėjusi IgA2 koncentracija su normaliu ar mažu IgA1 kiekiu rodo kloninį plazmos ląstelių proliferacinį susirgimą, išskiriantį monokloninį IgA2. Padidėjęs bendras IgA kiekis taip pat gali būti nustatomas esant gerybiniams susirgimams (pvz., infekcijai, uždegimui, alergijai), hiper IgD sindromui su periodiniu karščiavimu ir monokloninėms gamapatijoms (pvz., mielomai, nenustatytos kilmės monokloninėms gamapatijoms).