IgG antikūnai prieš parietalines ląsteles - "Antėja laboratorija"
IgG antikūnai prieš parietalines ląsteles

IgG antikūnai prieš parietalines ląsteles

28.00€
IgG antikūnai prieš parietalines ląsteles

IgG antikūnų prieš parietalines ląsteles tyrimas skiriamas, norint įvertinti pacientus, kuriems įtariama anemija ar autoimuniniu būdu atsirandantis vitamino B12 trūkumas su megaloblastine anemija arba be jos.

Perniciozinė anemija (PA) yra įprasta kobalamino (vitamino B12) trūkumo anemijos forma. Sutrikimui būdingi nenormaliai dideli (megaloblastiniai) raudonieji kraujo kūneliai ir atrofinis skrandžio kūno gastritas (ABG), atsirandantis dėl autoimuninio tarpinio parietalinių ląstelių sunaikinimo. Sunykus parietalinėms ląstelėms, sutrinka vidinio faktoriaus (IF), reikalingo vitamino B12 absorbcijai, gamyba. PA dažnai siejama su kitomis autoimuninėmis ligomis, tokiomis kaip autoimuninė skydliaukės liga, 1 tipo cukrinis diabetas ir vitiligo.

Teigiamas tyrimo rezultatas rodo, kad yra IgG antikūnų prieš H (+) / K (+) ATPazę, o tai gali reikšti Perniciozinę anemiją (PA) ar susijusią autoimuninę ligą. Neigiamas rezultatas rodo, kad nėra aptinkamų IgG antikūnų prieš H (+) / K (+) ATPazę; bet tai neatmeta PA.

Silpnai teigiamas rezultatas nėra pagrindas diagnozuoti PA dėl IgG antikūnų prieš H (+) / K (+) ATPazę buvimo. Reikalinga pakartotinai atlikti tyrimą po 4–6 savaičių, jei klinikinis įtarimas dėl PA yra didelis.