Vaikų pulmonologai Kaune - "Antėja laboratorija"

Vaikų pulmonologai

Vaikų sveikatos priežiūrai reikalingas ypatingas dėmesys. Susiduriant su įvairiomis plaučių problemomis – tai dar aktualiau. „Antėja laboratorija“ dirbantys vaikų pulmonologai skiria išskirtinį dėmesį kiekvienam mažajam pacientui. Tai leidžia tiksliai diagnozuoti būklę, paskirti efektyvų gydymą ir pasiekti džiuginančius rezultatus.

 

Kas yra vaikų pulmonologas?

Gydytojas vaikų pulmonologas tiria ir gydo mažuosius pacientus (vaikus iki 18 m.), sergančius kvėpavimo takų ir plaučių ligomis. Jis vertina, ar gydymas yra veiksmingas, rekomenduoja, kaip pristabdyti ligos raidą ir išvengti jos paūmėjimo, komplikacijų, užtikrinti kuo įmanoma geresnę gyvenimo kokybę.

Ką daro pulmonologas?

Tiksli ir laiku nustatyta diagnozė labai svarbi siekiant kuo anksčiau skirti gydymą, pagerinti pacientų būklę ir gyvenimo kokybę, išvengti galimų ligos komplikacijų.

Daugiau apie gydymą, kurį taiko vaikų pulmonologai:

  • Diagnozei patikslinti, ligos eigai nustatyti ir kontroliuoti gali būti atliekami būtini laboratoriniai tyrimai (išsamūs kraujo tyrimai, taip pat mikrobiologiniai, skreplių ir imunologiniai tyrimai). Vaikams nuo 5 m. atliekami kvėpavimo funkcijos tyrimai (spirometrija). Kartais tokiais atvejais reikalingas ir krūtinės ląstos rentgenologinis tyrimas.
  • Siekdamas patikslinti, ar kontakto su sergančiuoju metu vaikas neužsikrėtė tuberkuliozės bakterijomis, gydytojas gali siųsti atlikti „Mantoux“ (tuberkulino mėginio) testą. Jeigu jis teigiamas, skiriami papildomi tyrimai.
  • Sergantieji bronchine astma vaikai ir jų tėvai mokomi tinkamai vartoti vaistus ir naudoti kitas šios ligos gydymui skirtas priemones. Patikrinama, ar teisingai atliekamas jau paskirtas gydymas. Siekiant išvengti dažnų astmos paūmėjimų, išsiaiškinami kilę kasdieniai sunkumai ar nesklandumai.

Jeigu Jums reikalingas patikimas ir savo darbą nepriekaištingai išmanantis vaikų pulmonologas Vilniuje arba Kaune, susisiekite. „Antėja laboratorija“ specialistai gali kruopščiai įvertinti mažųjų pacientų būklę ir paskirti tikslingą gydymą. 

Kokias būkles gydo vaikų pulmonologai?

Šios srities specialistai prižiūri vaikus, turinčius įvairiausių kvėpavimo problemų: pradedant neišnešiotais naujagimiais, sergančiais lėtine plaučių ligą, ir baigiant vaikais, turinčiais retų sutrikimų, tokių kaip intersticinė plaučių liga. 

Vaikui gali tekti apsilankyti pas pulmonologą, jeigu dalis kvėpavimo sistemos (plaučių, kvėpavimo takų, nosies, burnos, gerklės) yra prastai išsivystę ir todėl sunku kvėpuoti. Specialistas taip pat gali gydyti vaikus, kuriems dėl aerodigestyvinio sutrikimo (būklė, veikianti kvėpavimo takus ir viršutinį virškinimo traktą) dažnai pasireiškia aspiracija (įkvepiamas nedidelis kiekis maisto, gėrimų, seilių ar skrandžio turinio).

Daugiau apie būkles, kurias gydo vaikų pulmonologas:

Astma 

Sergant astma, vaiko plaučiai ir kvėpavimo takai reaguoja į tam tikrus veiksnius patindami ir išskirdami gleives. Tai gali sukelti švokštimą, kosulį ar lemti pasunkėjusį kvėpavimą. Simptomus sukeliantys veiksniai skiriasi, tačiau tai gali būti virusai (pavyzdžiui, peršalimas ar gripas), dūmai, dulkės, miltligė, žiedadulkės, gyvūnai, mankšta arba stresas. 

Pulmonologas gali paskirti geriamuosius vaistus, kurie palengvintų simptomus, inhaliatorių ir (arba) purkštuvus, kuriais vaistai patenka tiesiai į plaučius, taip pat atlikti alergijos tyrimus, kad išsiaiškintų, kas sukelia astmos paūmėjimą.

Apnėja

Trumpos kvėpavimo pauzės naujagimiams gali būti normalu, tačiau ilgesnės kelia nerimą. Kūdikių apnėja yra kvėpavimo pauzė, trunkanti 20 sek. ir ilgiau (neišnešiotiems kūdikiams – 15 sek.), arba sukelia mažylio širdies ritmo sulėtėjimą, odos blyškimą, pamėlynavimą. Atsižvelgiant į pagrindinę priežastį, vaistai kartais gali padėti sumažinti šios būklės pasikartojimą.

Šeimos nariams išmokus, kaip gaivinti širdį ir plaučius, vaiko aplinką galima paversti saugesne. Be to, gydytojas gali paskirti apnėjos monitorių, kuris įspėja, kai kūdikis nustoja kvėpuoti. Daugumos mažylių būklė laikui bėgant pagerėja. Gydymas taikomas tol, kol apnėja išnyksta.

Miego sutrikimai

Obstrukcinė miego apnėja – tai liga, dėl kurios miego metu trumpam (10 sek. ir daugiau) sustoja kvėpavimas. Miegant atsipalaiduoja nosies, burnos, gerklės ir trachėjos raumenys. Jeigu šie atsipalaiduoja per daug arba kvėpavimo takai yra siauresni nei įprastai, jie gali būti iš dalies arba visiškai užblokuojami. Dėl šios priežasties pritrūksta deguonies ir vaikas trumpam pabunda, kad galėtų įkvėpti oro. Dažniausiai jis to neprisimena. Tačiau ilgainiui vaikui gali tapti sunku susikaupti, atsirasti elgesio problemų ar mieguistumas dieną. 

Centrinė miego apnėja atsiranda tada, kai smegenys nesiunčia signalo įkvėpti. Kvėpavimo takai tokiu atveju lieka atviri, tačiau diafragma tiesiog netraukia oro į plaučius. Vaikų pulmonologai gali diagnozuoti miego sutrikimus ir prireikus paskirti nuolatinio (CPAP) arba dviejų lygių (BiPAP) teigiamo kvėpavimo takų slėgio aparatą, kuris padėtų mažyliui normaliai kvėpuoti miegant. 

Cistinė fibrozė

Tai paveldima liga, dėl kurios susidaro tirštos gleivės, užkemšami kvėpavimo takai ir sulaikomi mikrobai plaučiuose. Sergant cistine fibroze vaikams gali dažnai pasireikšti plaučių infekcijos ir kvėpavimo sutrikimai. Šios ligos gydymas apima įkvepiamus vaistus ir kasdienę terapiją namuose, kad būtų suskaidomos gleivės ir išvalomi kvėpavimo takai.

Domitės, kur dirba geriausias vaikų pulmonologas Kaune arba Vilniuje? Tuomet apsilankykite „Antėja laboratorija“ – čia dirba rūpestingi ir daug patirties turintys specialistai.

Kokį gydymą suteikia vaikų pulmonologai?

Šie specialistai gali suteikti gydymą esant:

  • lėtiniam kosuliui;
  • pasunkėjusiam kvėpavimui;
  • pasikartojančiai pneumonijai;
  • astmai;
  • cistinei fibrozei;
  • apnėjai;
  • neišnešiotų naujagimių lėtinei plaučių ligai;
  • triukšmingam kvėpavimui;
  • būklėms, kurioms pasireiškus reikia specialios įrangos kvėpavimui namų sąlygomis stebėti ir (arba) padėti kvėpuoti.

Susidūrus su kvėpavimo problemomis vaikams būtina profesionali pagalba. Jeigu jos ieškote, užsiregistruokite vizitui „Antėja laboratorija“ ir pasirūpinkite savo mažylių sveikata.

Kada kreiptis į vaikų pulmonologą?

Vaikų pulmonologo pagalba gali būti reikalinga įvairiais atvejais:

  • Jeigu vaiką vargina ilgiau nei 2 sav. besitęsiantis kosulys, juntamas silpnumas ar kiti bendri negalavimai. Taip pat, jei sunkiau toleruojamas fizinis krūvis, pasireiškia dusulys arba kosulys, ilgą laiką karščiuojama, vaikas knarkia miegodamas, jį vargina priepuolinis ar nuolatinis kosulys, atsikosima skrepliais arba neišeina atsikosėti, dūstama, juntamas spaudimas ar skausmas krūtinėje. 
  • Jei vaikas serga dažnai pasikartojančiomis kvėpavimo takų ligomis, netaisyklingai kvėpuoja, pasikeičia jo krūtinės ląstos forma. Taip pat, kai pasireiškia kosulys po kontakto su gyvūnais, augalais, juoko metu, esant temperatūrų kaitai.
  • Jeigu šeimoje yra sirgusių tuberkulioze, įtariant galimą kontaktą su artimoje aplinkoje ar kaimynystėje gyvenančiais asmenimis, kurie serga atvira tuberkulioze. Taip pat, kai šeimoje yra ilgai laiką (ilgiau nei 1 mėn.) kosinčių asmenų, ir kosėti ar negaluoti pradeda vaikas.
  • Jei pažastyje apčiuopiami padidėję limfmazgiai po skiepo nuo tuberkuliozės, arba jei krūtinės ląstos rentgeno nuotraukoje gydytojas pastebi pakitimus plaučiuose.

Pastebėjus tokius ar panašius ženklus, rekomenduojama nedelsti ir kuo skubiau kreiptis į specialistus. Ankstyva diagnozė – tai, kas gali padėti užtikrinti sėkmingą ligos gydymą.

Kaip paruošti vaiką vizitui pas gydytoją?

Nesvarbu, ar tai įprastas sveikatos patikrinimas, ar rimtesnė procedūra, kelionė pas gydytoją vaikui gali būti išties bauginanti ir kartu tikras išbandymas tėvams. Tačiau yra dalykų, kuriuos galima padaryti iš anksto, kad ši patirtis būtų kuo malonesnė. Sveikų paciento ir gydytojo santykių skatinimas vaikams dar esant mažiems yra ypač svarbus. Plačiau aptarsime pagrindinius dalykus, kuriuos verta atsiminti ruošiant savo mažylį būsimam vizitui pas gydytoją. 

  1. Kalbėkite apie tai, tačiau ne per daug. Daugelis tėvų mano, kad iš anksto aptarę apsilankymą pas gydytoją su vaiku sumažins jo baimes. Tačiau nereikėtų persistengti, nes efektas tokiu atveju gali būti priešingas. Jeigu mažyliui bus atliekamos nepatogios procedūros, galima apie tai trumpai su juo pasikalbėti. Tačiau, jeigu ruošiamasi įprastam sveikatos patikrinimui, užsiminti apie jį paprastai užtenka tą pačią dieną. Tiesa, svarbu paminėti, jog apsilankymas pas gydytoją vaikui turėtų būti pristatomas ne kaip galimybė, o kaip būtinybė.
  2. Būkite ramūs. Kartais prieš vizitą pas gydytoją tėvai bijo ar jaudinasi labiau nei vaikai. Mažyliai pakankamai greitai perima emocijas – tai gali atsitikti ir šiuo atveju. Todėl tėvams svarbu stengtis išlikti ramiems ir pozityviems.
  3. Nemeluokite ir neprižadėkite. Dažnai tėvai nori paguosti vaikus sakydami netiesą, pavyzdžiui, kad tam tikra procedūra bus neskausminga. Tačiau, jeigu tai nėra tiesa, vėliau vaikas gali taip nebepasitikėti tėvais. Todėl vietoj to geriau stengtis mažyliui paaiškinti, ką jis galimai pajus procedūros metu, pavyzdžiui, palyginant adatos dūrį su uodo įkandimu. Taip pat reikėtų stengtis vaikui iš anksto nepažadėti procedūrų, kurios neaišku, ar tikrai bus atliekamos.
  4. Skatinkite pozityvias emocijas. Po vizito pas gydytoją vaikui galima skirti nedidelį atlygį. Tačiau nereikėtų to paversti skatinimo ar derybų priemone, mainais už apsilankymą siūlant apdovanojimą. Tokios situacijos gali paskatinti mažylį laikytis reikalavimų tik tada, kai kažkas už tai pasiūloma. Vietoj to, po vizito kartu galite nueiti ledų ar į žaidimų aikštelę, tačiau to nesakydami iš anksto.

Tinkamas pasiruošimas apsilankymą pas gydytoją gali paversti žymiai malonesniu ir sklandesniu.

Jeigu Jums reikalingas dėmesingas, rūpestingas ir kvalifikuotas vaikų pulmonologas Vilniuje ar Kaune, maloniai kviečiame apsilankyti „Antėja laboratorija“. Čia dirba geriausi savo srities specialistai, kurie gali suteikti profesionalią pagalbą Jūsų mažyliams.