Magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) tyrimai - "Antėja laboratorija"

Magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) tyrimai

Magnetinio rezonanso tomografija – tai modernus ir vienas saugiausių šiuolaikinių tyrimo būdų, leidžiantis detaliai pamatyti paciento vidaus organus ir minkštuosius audinius. Tai neinvazinis, neskausmingas ir nekenksmingas tyrimas, kurio metu yra naudojama ne jonizuojanti spinduliuotė, o magnetinis laukas ir radijo bangos. Taigi MRT tyrimas neturi jokio žinomo neigiamo poveikio žmogaus organizmui.
 
Reikia turėti omenyje, kad dėl naudojamo stipraus magnetinio lauko, tyrimo negalima atlikti, jei Jūsų organizme yra širdies stimuliatorius, dirbtiniai širdies vožtuvai, metalinės plokštelės, kabės ar kiti metaliniai implantai, vaistų pompos. Taip pat MRT tyrimas negalimas iki 12 nėštumo savaitės. Pacientams, turintiems gimdos spiralę, dėl tyrimo atlikimo reikėtų pasikonsultuoti su savo ginekologu. Visada informuokite tyrimą skiriantį gydytoją dėl atliktų operacijų ar turimų implantų, jei abejojate, ar Jums galima atlikti šį tyrimą.

Diagnostikos centre, MRT paslaugoms taikoma 25 % nuolaida

Vilnius

MRT tyimas gali būti atliekamas norint ištirti įvairias kūno sritis ir organų sistemas: galvą, stuburą, pilvo organus, tulžies pūslę, inkstus ir šlapimo takus, mažąjį dubenį, raumenų, kaulų ir sąnarių sistemas (pavyzdžiui, peties, alkūnės ar kelio sąnarį). Taip pat gali būti atliekami ir specializuoti MRT tyrimai, pavyzdžiui, nėščiosios ar vaisiaus tyrimas, įtarus patologiją, konkrečios kūno srities tyrimas po onkologinės ligos gydymo (naviko progresavimui ar regresavimui diagnozuoti) ir kt. Kai kuriais atvejais tyrimui jokio pasiruošimo gali nereikėti (pvz., tiriant kelio sąnarį), kitais atvejais – gali tekti tam tikrą laiką prieš tyrimą nevalgyti (pvz., tiriant pilvo organus). Taip pat MRT tyrimai gali būti atliekami su ar be kontrastinio skysčio. Apie reikalingą pasiruošimą tyrimui Jus informuos tyrimą paskyręs gydytojas.