Intraveninė infuzija MONOFER preparato - "Antėja laboratorija"

Intraveninė infuzija MONOFER preparato

Kas yra intraveninė geležies infuzija?

Geležies infuzija – procedūra, kurios metu geležis organizmui tiekiama per veną tiesiai į kraują. Ją gydytojai įprastai skiria geležies stokos anemijai gydyti. 
Intraveninė geležies infuzija rekomenduojama:

  • Pacientams, kurie netoleruoja geležies preparatų per burną ar tiems, kuriems pasireiškia nepageidaujamas šalutinis medikamentų poveikis.
  • Geležies stokos anemija sergantiems pacientams, kuriems nepadeda tradicinis gydymas.  
  • Pacientams, kuriems būtina greitai padidinti geležies kiekį organizme.

Geležies nauda organizmui

Geležis – sudedamoji hemoglobino ir mioglobino dalis, kuri yra atsakinga už deguonies pernešimą į visus organizmo audinius bei organus. Ji dalyvauja kraujodaros bei tam tikrų fermentų susidarymo procesuose, palaiko normalią raumenų funkciją ir centrinės nervų sistemos veiklą. 
Suaugusio žmogaus organizme yra apie 4 gramus geležies, kurios didesnė dalis randama hemoglobino sudėtyje – raudonosiose kraujo ląstelėse.

Geležies infuzijos privalumai

Infuzinės geležies terapijos metu šis mikroelementas tiekiamas tiesiai į kraują. Tai ideali alternatyva žmonėms, kurie negali vartoti geležies preparatų per burną ar tiems, kurių organizmas negeba jų tinkamai pasisavinti.
Po atliktos procedūros jaučiamas didesnis energijos kiekis, padidėja fizinio aktyvumo galimybės, imama lengviau kvėpuoti. Kiek laiko ši nauda išliks, priklauso nuo geležies stokos anemijos priežasties bei gretutinių jos gydymo būdų.
Po intraveninės terapijos gydytojas įprastai rekomenduoja papildomus tinkamą geležies kiekį organizme palaikančius veiksmus. Jie gali apimti papildų vartojimą ar specialią dietą. Apie tolesnę gydymo eigą pacientas informuojamas atsižvelgiant į individualią jo organizmo būklę. 

Kaip pasiruošti geležies infuzijai?

Geležies infuzijos gydymas skiriamas pagal hemoglobino ir feritino kiekį kraujyje. Tam reikalinga atlikti bendrą kraujo, feritino ir CRB tyrimus, todėl apie planuojamą procedūrą rekomenduojama informuoti savo gydytoją. Ruošiantis geležies infuzijai savo rutinos keisti dažniausiai nereikia. Rekomenduojama papusryčiauti, jei vartojami paskirti vaistai – juos išgerti. Paprastai po atliktos infuzijos galima iš karto grįžti prie įprastinės veiklos. 

Kaip atliekama procedūra?

Geležies infuzijos metu paruoštas preparatas lašinamas tiesiai į veną. Procedūra trunka apie 30 minučių, individualiais atvejais ir ilgiau. 

Galimas šalutinis poveikis

Dalis pacientų nejaučia jokio infuzinės geležies terapijos šalutinio poveikio, kiti gali patirti lengvus simptomus: galvos skausmą, pykinimą, niežulį, laikinus skonio pokyčius, kraujospūdžio pakitimus. Kai kuriais atvejais injekcijos vietoje gali atsirasti patinimas ar deginimo jausmas, kuris po kurio laiko išnyksta.  Procedūros metu pasireiškus bet kokiam diskomfortui ar šalutiniams pojūčiams, būtina informuoti prižiūrintį gydytoją ar slaugytoją, kuris sustabdys infuziją arba parinks lėtesnį jos tempą.

Procedūros atliekamos šiuose procedūrų kabinetuose ir klinikose:

Miestas Padalinys
Vilniaus Viršuliškių g. 65A, Šiaurės g. 37A, Antakalnio g. 45, Lvivo g. 37, Kareivių g. 9, Konarskio g. 2-97
Kaunas Birželio 23-osiso 4, Savanorių pr. 97, Karaliaus Mindaugo pr. 38
Klaipėda Priestočio g. 16, Pajūrio 5B
Šiauliai Gegužių g. 49, Vytauto g. 108, Vytauto g. 88
Panevėžys Klaipėdos g. 75
Druskininkai Kosciuškos g. 12
Alytus Dariaus ir Girėno g. 3
Utena Utenio a. 15
Visaginas Parko g. 7B
Rokiškis Respublikos g. 113A