Krūtų echoskopija Vilniuje ir Kaune - "Antėja laboratorija"

Krūtų echoskopija

Krūtų echoskopija – neinvazinis krūtų tyrimo metodas, kurio metu naudojamos ultragarso bangos. Tai greita ir nekenksminga procedūra, leidžianti diagnozuoti krūtų ligas bei pakitimus. Plačiau apie tai, kada geriausia daryti krūtų echoskopiją, kam ji skiriama ir kaip atliekama, pasakojame plačiau.

Kada skiriama krūtų echoskopija?

Krūties echoskopija dažniausiai atliekama siekiant išsiaiškinti, ar apčiuopos metu pastebėtas ar mamografijos tyrimo metu nustatytas darinys nėra piktybinis. Krūtų echoskopija yra puikus tyrimas krūties audiniui vertinti, tačiau pradinei patikrai ji naudojama ne visada. Tokios procedūros metu apžiūrima audinio struktūra, galimi pakitimai, tačiau nevizualizuojamos mikrokalcifikacijos, kurios kai kada gali būti vėžio požymis. Todėl echoskopija turėtų būti derinama su mamografija.

Skaitmeninė mamografija atliekama naudojant rentgeno spindulius, padedančius išgauti detalų krūties vaizdą. Ši procedūra leidžia aptikti įvairius krūties pakitimus, tokius kaip cistos, riebalinės sankaupos ar navikai. Dėl krūtyse esančio tankesnio liaukinio audinio šis tyrimas nėra toks informatyvus jaunesnėms pacientėms, todėl jį rekomenduojama atlikti moterims nuo 35 metų. Mamografija nerekomenduojama nėščiosioms. Todėl prieš ją atliekant svarbu žinoti, ar moteris nesilaukia.

Lyginant su mamografija, krūtų ultragarsinis tyrimas yra saugesnis. Kitas jo pranašumas yra tas, jog įtariant krūties vėžį, įtartino darinio vaizdą galima stebėti iš įvairių pusių ir krypčių. Todėl kartais lengviau atskirti nepiktybinį darinį nuo piktybinio. Be to, vaizdas matomas realiu laiku, todėl atsiranda galimybė tyrimo metu atlikti biopsiją (paimti audinio gabalėlį ištyrimui).

Krūtų ligos

Krūtų ligas galima išskirti į keletą tipų:

  • Krūtų skausmas. Dažniausiai jis būna susijęs su krūties audinio patinimu menstruacinio ciklo metu ir dažnai būna hormoninis. Kai kurioms jaunoms moterims skausmas pasireiškia maždaug ovuliacijos metu ir tęsiasi iki menstruacinio ciklo pradžios. Jis gali būti juntamas tik vienoje krūtyje arba pažastų srityje ir būti spinduliuojantis. Taip pat skausmas gali būti skirtingo intensyvumo – vos juntamas arba itin stiprus. Kitos galimos jo priežastys: infekcija, trauma, cistos krūtyje.
  • Cistos. Tai skysčiu užpildyti dariniai, išsivystantys krūties audinyje. Dažniau cistos atsiranda vyresnio amžiaus moterims. Jos padidėja, tampa jautrios ir skausmingos prieš pat menstruacijas. Cistos gali būti minkštos arba kietos. Dariniai, esantys prie krūties paviršiaus, gali jaustis kaip didelės pūslės, kurių išorė lygi, o vidus užpildytas skysčio. Tačiau giliai esančios cistos gali jaustis kaip kieti gumbeliai.
  • Fibroadenomos. Tai kieti, lygūs, tvirti gerybiniai dariniai. Dažniausiai jie randami 15–30 metų merginoms ir moterims. Fibroadenomos paprastai būna neskausmingos. Jos neišnyksta savaime, todėl gali būti šalinamos chirurginiu būdu. Fibroadenomos gali padidėti nėštumo ar maitinimo metu. 
  • Riebalų nekrozė. Tai būklė, kai krūties audinyje susidaro neskausmingi, apvalūs, tvirti guzeliai, atsirandantys dėl įvairių riebalinių ląstelių pažeidimų. Riebalų nekrozė dažniausiai pasireiškia moterims, turinčioms labai dideles krūtis arba po traumos. Šie guzeliai nėra piktybiniai ir nedidina vėžio rizikos. Tačiau jie gali atsirasti po lumpektomijos arba spinduliuotės, gautos ankstesnio vėžio gydymo metu.
  • Sklerozuojanti adenozė. Šiai būklei būdingas perteklinis krūties audinio augimas, dažnai sukeliantis jos skausmą. Nors tokie pokyčiai yra mikroskopiniai, mamogramose jie gali būti matomi kaip kalcifikacija ir sudaryti guzelius.
  • Generalizuoti krūtų gumbeliai, kitaip dar vadinami fibrocistiniais pakitimais. Tai neskausmingi ir skausmingi sukietėjimai krūtyse, kintantys menstruacinio ciklo metu. Paprastai juos sukelia hormoninės priežastys. Tiksliai diagnozei nustatyti atliekama mamografija, krūties echoskopija ir citologinis tyrimas.
  • Mastitas. Tai krūties uždegimas, galintis atsirasti žindymo laikotarpiu, kuomet susilaiko pienas ir prasideda infekcija. Jam būdingas stiprus skausmas krūties srityje, sukietėjimas, odos paraudimas, aukšta temperatūra ir drebulys. Nelaktacinio pobūdžio mastitas paprastai atsiranda moterims po spindulinės terapijos, sergančioms cukriniu diabetu arba patiriančioms didelį stresą.
  • Abscesas. Tai krūtų uždegimas, kuris atsiranda negydant mastito. Jį sukelia bakterijos. Maitinančioms moterims gali išsivystyti puerperalinis (laktacinis) abscesas, o nemaitinančioms – nepuerperalinis. 

Yra įvairių krūtų ligų, kurių diagnostikai reikalingi atitinkami tyrimai. Vienas iš tokių – krūtinės echoskopija. „Antėja“ klinikoje ją atlieka dėmesingi ir savo darbą puikiai išmanantys gydytojai. Nesvarbu, Jums reikalinga krūtų echoskopija su siuntimu ar be, mūsų specialistai visuomet pasiruošę suteikti aukščiausios kokybės paslaugas. Susisiekite ir užsiregistruokite tyrimui jau dabar.

Kaip atliekamas krūtų ultragarsinis tyrimas?    

Echoskopijos metu pacientės paprašoma atsigulti ant nugaros ir pakelti rankas už galvos. Tokioje padėtyje krūtys suplokštėja, todėl lengviau apžiūrėti visą krūties audinį. Tyrimo metu krūtis ištepama specialiu geliu, kuris leidžia aparato davikliui užfiksuoti krūties vidinį vaizdą. Tuomet davikliu įvertinamos įvairios krūties vietos. Atsimušdamos nuo skirtingų audinių ultragarso bangos kompiuterio ekrane sukuria vaizdą, kurį vertina gydytojas.

Aukšto dažnio garso bangos sunkiai prasiskverbia per storesnius audinių sluoksnius. Todėl jei krūtys didelės, tokio tyrimo metu sunku aptikti giliai esančius darinius. Jeigu echoskopija patvirtina mamografijos rezultatą, kad įtartinas darinys nepavojingas, tolesni tyrimai gali būti nebeatliekami. Tačiau jei kyla kokių nors abejonių, gydytojas gali pasiūlyti atlikti biopsiją. Tokiu atveju krūtų ultragarsinis tyrimas gali labai praversti, nes padeda nukreipti biopsijos adatą tiesiai į darinį ir paimti gabalėlį audinio ištyrimui.

Kada geriausia daryti krūtų echoskopiją?    

Krūtų ultragarsinis tyrimas rekomenduojamas jaunoms (25–45 metų) moterims. Taip yra todėl, nes jų krūtyse vyrauja liaukinis audinys, kuris geriau įvertinimas būtent ultragarsu. Vyresnio amžiaus moterims, kurių krūtyse vyrauja riebalinis audinys, labiau tinka mamografija.

Jeigu Jums reikalinga krūtų echoskopija Vilniuje ar Kaune, kviečiame ją atlikti „Antėja“ klinikoje. Čia reikiamus tyrimus galite atlikti greitai ir neskausmingai. Domina krūtų echoskopijos kainos, o gal turite kokių nors klausimų? Susisiekite – mielai suteiksime Jus dominančią informaciją.