Plačiausias kraujo tyrimų tinklas Lietuvoje
Online registracija + tyrimų rezultatai
0
0
Kofermentas Q10

Kofermentas Q10

72.60€
Kofermentas Q10

Skaičiuoklė perkantiems išsimokėtinai

Kofermentas Q10, dar vadinamas ubichinonu, yra natūraliai gaminamas žmogaus organizmo antikoksidantas. Jis svarbus energijos gamybai, kenksmingų dalelių neutralizavimui. Todėl didžiausia jo koncentracija yra organuose, kuriems reikalingas didžiausias energijos poreikis, pvz., širdyje, inkstuose, plaučiuose ir kepenyse.  

Trūkumas. Vyresnis amžius ir kai kurios sveikatos būklės (mityba, genetiniai kofermento Q10 gamybos ar panaudojimo sutrikimai, šalutinis statinų (cholesterolį mažinančių vaistų) poveikis ir kt.), yra susijusios su kofermento Q10 lygio mažėjimu.

Reikšmė organizmui. Gali šiek tiek sumažinti kraujospūdį, naudingas sergantiems širdies nepakankamumu ir kitomis širdies ligomis, gerinant jų simptomus, lėtina Alzhaimerio, Parkinsono  ligos progresavimą. Kenčiantiems nuo migrenos gali sumažinti galvos skausmų dažnį, gali turėti teigiamos įtakos vaisingumui, vėžio rizikai. Naudingas sergantiesiems cukriniu diabetu, kadangi gerina jautrumą insulinui ir reguliuoja cukraus kiekį kraujyje, teigiamai veikia sergančius LOPL (lėtine obstrukcine plaučių liga) ir astma. Taikant kofermento Q10 turinčius produktus tiesiai ant odos, sumažėja UV spindulių oksidacinė žala ir netgi sumažėja raukšlių gylis.

Maisto šaltiniai. Kofermento Q10 yra mėsoje, riebioje žuvyje, kiaušiniuose, neskaldytuose grūduose, riešutuose, tačiau šiuose produktuose kiekiai yra maži, kad gerokai padidintų kofermento Q10 lygį organizme.