Kofermentas Q10 - "Antėja laboratorija"
Kofermentas Q10

Kofermentas Q10

95.00€
Kofermentas Q10

Skaičiuoklė perkantiems išsimokėtinai

Kofermentas Q10, kitaip dar žinomas kaip ubichinonas arba koenzimas Q10, yra natūraliai gaminamas žmogaus organizmo antioksidantas. Jis svarbus energijos gamybai, kenksmingų dalelių neutralizavimui. Todėl didžiausia jo koncentracija yra organuose, kuriems reikalingas didžiausias energijos poreikis, pavyzdžiui, širdyje, inkstuose, plaučiuose ir kepenyse.  
 

Kofermento Q10 nauda

Plačiau aptarsime, kuo naudingas kofermentas Q10.

Gali padėti gydyti širdies nepakankamumą

Širdies nepakankamumas dažnai yra kitų širdies būklių, tokių kaip vainikinių arterijų liga arba aukštas kraujospūdis, pasekmė. Tokios sąlygos gali sukelti padidėjusį oksidacinį pažeidžiamumą (stresą) ir venų bei arterijų uždegimą. Kai dėl tokio poveikio širdis nusilpsta ir nebepajėgia aprūpinti organizmo deguonimi bei maisto medžiagomis, išsivysto širdies nepakankamumas.

Moksliškai įrodyta, kad koenzimas Q10 gali pagerinti šios ligos simptomus, sumažinti mirties ir kitų rimtų komplikacijų riziką. Šis antioksidantas gali padėti atkurti optimalų energijos gamybos lygį, sumažinti oksidacinę žalą ir pagerinti širdies veiklą.

Gali padidinti vaisingumą

Su amžiumi moterų vaisingumas mažėja, nes mažėja turimų kiaušinėlių skaičius, prastėja jų kokybė. Su tuo tiesiogiai susijęs ubichinonas. Senstant lėtėja jo gamyba. Todėl kiaušinėliai ne taip veiksmingai apsaugomi nuo oksidacinės pažaidos. Manoma, kad papildomas kofermento Q10 vartojimas gali padėti sulėtinti šiuos su amžiumi susijusius procesus ir išlaikyti didesnį vaisingumą.

Oksidacinė pažaida turi neigiamą įtaką ir vyrų lytinėms ląstelėms. Dėl jos poveikio gali sumažėti spermatozoidų skaičius, suprastėti spermos kokybė, tai gali nulemti nevaisingumą. Tyrimais įrodyta, kad papildomas kofermento  Q10 vartojimas gali pagerinti spermos kokybę, aktyvumą ir koncentraciją.

Gali padėti sumažinti galvos skausmą

Nenormali mitochondrijų funkcija gali lemti padidėjusį kalcio pasisavinimą ląstelėse, perteklinę laisvųjų radikalų gamybą ir sumažėjusią antioksidacinę apsaugą. Todėl smegenų ląstelėse gali sumažėti energijos ir netgi atsirasti migrena. Kadangi daugiausiai kofermento Q10 yra ląstelių mitochondrijose, įrodyta, kad jis pagerina šių organelių funkciją ir padeda sumažinti uždegimą, kuris gali atsirasti migrenos metu. 

Tyrimais įrodyta, kad papildomas ubichinono vartojimas gali sumažinti migrenos tikimybę. Be to, šį sutrikimą turintiems žmonėms nustatytas Q10 kofermento trūkumas. Manoma, kad šis antioksidantas gali ne tik gydyti migreną, bet ir padėti jos išvengti.

Gali padėti išlaikyti gerą odos būklę

Mūsų odą kiekvieną dieną veikia įvairūs žalingi veiksniai, prisidedantys prie senėjimo. Jie gali būti tiek vidiniai, tiek išoriniai. Pirmiesiems priskiriami ląstelių pažeidimai ir hormonų disbalansas, antriesiems – aplinkos veiksniai, pavyzdžiui, UV spinduliai. Tokie veiksniai gali sumažinti odos drėgmę, apsaugą nuo žalingo aplinkos poveikio ir ją ploninti. 

Moksliškai įrodyta, kad tiesiogiai ant odos tepamas Q10 kofermentas gali padidinti energijos gamybą odos ląstelėse ir skatinti antioksidacinę apsaugą, tokiu būdu sumažindamas vidinių ir išorinių veiksnių daromą žalą. Be to, žmonėms, kurių organizme yra mažesnis koenzimo Q10 kiekis, gali grėsti didesnė rizika susirgti odos vėžiu. 

Gali būti naudingas sportuojant

Oksidacinis stresas gali turėti įtakos raumenų funkcijai, o kartu ir pratimų efektyvumui. Panašų poveikį turi ir nenormali mitochondrijų funkcija, kuri gali sumažinti raumenų energiją. Todėl šiems tampa sunku susitraukti ir atlaikyti sporto metu patiriamą krūvį.

Ubichinonas sumažina oksidacinį stresą ląstelėse ir pagerina mitochondrijų funkcijas, todėl gali padėti efektyviau atlikti pratimus. Be to, papildomas jo vartojimas gali padėti padidinti jėgą sporto metu ir sumažinti nuovargį. Ir tai dar ne paskutinė kofermento Q10 nauda. 

Kitos naudos

Tyrimais įrodyta, kad šis junginys gali būti naudingas cukriniu diabetu sergantiems žmonėms, pagerindamas jautrumą insulinui ir reguliuodamas cukraus kiekį kraujyje. Taip pat jis gali padėti sumažinti vėžio riziką, apsaugodamas ląsteles nuo oksidacinio streso ir skatindamas energijos gamybą jose. 

Koenzimas Q10 gali sumažinti kenksmingų junginių, galinčių paveikti atmintį, pažinimą ir fizines funkcijas, gamybą, tokiu būdu sulėtindamas Alzheimerio ir Parkinsono ligos progresavimą. Be to, manoma, kad ubichinonas gali padėti apsaugoti plaučius ir būti naudingas astma sergantiems žmonėms.

Kofermentas Q10: kam reikalingas?

Be visų aukščiau aptartų naudų, kofermentas Q10 reikalingas visų mūsų kūno ląstelių augimui ir palaikymui. Pagrindinė jo funkcija – energijos pernešimas. Todėl labai svarbu, kad šio junginio kiekis organizme būtų pakankamas. Norint tuo įsitikinti, rekomenduojama atlikti kraujo tyrimus. Užsiregistruoti jiems galite „Antėja laboratorija“ klinikoje. 

D.U.K.

1. Kas gali sukelti kofermento Q10 trūkumą?


Su kofermento Q10 lygio mažėjimu yra susijęs vyresnis amžius ir kai kurios sveikatos būklės (mityba, genetiniai šio kofermento gamybos ar panaudojimo sutrikimai, šalutinis statinų – cholesterolį mažinančių vaistų – poveikis).

2. Kokia kofermento Q10 reikšmė organizmui?

Apie ją plačiau jau kalbėjome pradžioje. Šis kofermentas gali padėti sumažinti kraujospūdį, yra naudingas sergantiems širdies nepakankamumu ir kitomis širdies ligomis, gerinant jų simptomus. Ubichinonas lėtina Alzhaimerio, Parkinsono  ligos progresavimą. 

Kenčiantiems nuo migrenos jis gali sumažinti galvos skausmų dažnį, taip pat turėti teigiamos įtakos vaisingumui, sumažinti vėžio riziką. Q10 kofermentas naudingas sergantiesiems cukriniu diabetu, nes gerina jautrumą insulinui ir reguliuoja cukraus kiekį kraujyje, teigiamai veikia sergančius LOPL (lėtine obstrukcine plaučių liga) ir astma. Taikant šio kofermento turinčius produktus tiesiai ant odos, sumažėja UV spindulių oksidacinė žala ir netgi raukšlių gylis.

3. Kokiuose maisto produktuose yra kofermento Q10?

Kofermento Q10 yra:

  • organų mėsoje (širdyje, kepenyse ir inkstuose);
  • kai kurioje mėsoje (kiaulienoje, jautienoje ir vištienoje);
  • riebioje žuvyje (upėtakyje, silkėje, skumbrėje ir sardinėse);
  • daržovėse (špinatuose, žiediniuose kopūstuose ir brokoliuose);
  • vaisiuose (apelsinuose ir braškėse);
  • ankštiniuose augaluose (sojos pupelėse, lęšiuose);
  • riešutuose ir sėklose (žemės riešutuose, pistacijose ir sezamo sėklose);
  • aliejuose (sojų pupelių ir rapsų).

Šio junginio taip pat yra kiaušiniuose, neskaldytuose grūduose. Tiek maiste, tiek maisto papilduose esantis ubichinonas įsisavinamas panašiai.

4. Kiek kofermento Q10 reikėtų vartoti?

Rekomenduojama kofermento Q10 paros dozė yra nuo 100 iki 300 mg.

5. Ar kofermentas Q10 turi šalutinį poveikį? Jei taip, kokį? 

Šis junginys laikomas visiškai saugiu vartoti. Tačiau nustatyta, kad kai kuriems žmonėms jis gali sukelti šalutinį poveikį, pavyzdžiui, nedidelę nemiga, pykinimą, bėrimą, galvos skausmą, svaigimą, rėmenį. Pasireiškus tokiam šalutiniam poveikiui, kofermento Q10 vartojimą reikėtų nutraukti.

6. Kodėl organizmas netenka kofermento Q10?

Šio kofermento organizme mažėja senstant arba dėl padidėjusio medžiagų apykaitos poreikio (pavyzdžiui, sergant tam tikromis ligomis, vartojant kai kuriuos vaistus, metant svorį, aktyviai sportuojant ir panašiai).

Nustatyta, kad sulaukus 50-ies metų amžiaus, natūraliai organizmo pagaminamo kofermento Q10 sumažėja netgi daugiau nei 50 proc. Šio junginio kiekis pradeda mažėti maždaug nuo 25-erių metų amžiaus. 
 

7. Kaip įsisavinamas ir paskirstomas kofermentas Q10?

Koenzimas Q10 yra tirpus riebaluose ir absorbuojamas plonojoje žarnoje. Iš ten per limfinę žarnyno sistemą jis patenka kraują. Po 6–8 val. kofermento Q10 kiekis pasiekia aukščiausią tašką. Žarnynui jį įsisavinus, didžioji dalis ubichinono virsta ubikvinoliu. Pastarasis veikia kaip svarbus kraujo ir limfos antioksidantas. Energijos apykaitos metu mitochondrijose ubikvinolis ir ubichinonas pereina iš vienos formos į kitą.