Komplementas C4 - "Antėja laboratorija"
Komplementas C4

Komplementas C4

25.00€
Komplementas C4

Komplemento C4 tyrimas atliekamas jei jaučiami  simptomai, rodantys autoimuninę ligą. Komplemento C4 tyrimas taip pat kartais naudojamas baltymų kiekiui stebėti žmonėms, kuriems jau diagnozuota autoimuninė liga.

C4 komplemento sistemos tyrimą reikia atlikti pacientams, kuriems pasireiškia bakteriemija, meningitas ar sisteminės Neisseria sukeliamos infekcijos.

Komplemento sistema yra neatskiriama imuninės gynybos dalis. Ji gali būti aktyvuojama per imuninius kompleksus (klasikinis kelias) arba bakterijų polisacharidus (alternatyvus kelias). Klasikinį komplemento kelią sudaro atpažinimo, aktyvinimo  ir atakos mechanizmai, atsižvelgiant į jų vaidmenį antikūnų sukeltoje citolizėje. C4 yra vienas iš klasikinio kelio aktyvacijos baltymų.

C4 gali sumažėti sergant sistemine raudonąja vilklige, ankstyviu glomerulonefritu, imuninio komplekso liga, krioglobulinemija, paveldima angioneurozine edema ir įgimtu C4 trūkumu.

Mažas C4 lygis yra susijęs su autoimuniniais sutrikimais ir kolageno kraujagyslių ligomis, tokiomis kaip vilkligė ir reumatoidinis artritas.