LA1 Lupus antikoaguliantas 1 - "Antėja laboratorija"
LA1 Lupus antikoaguliantas 1

LA1 Lupus antikoaguliantas 1

65.00€
LA1 Lupus antikoaguliantas 1

Lupus antikoaguliantai (LA) yra imuninės sistemos gaminami autoantikūnai, kurie klaidingai atakuoja tam tikrus paties kūno ląstelių komponentus. Jie specialiai nukreipti į fosfolipidus, taip pat baltymus, susijusius su fosfolipidais, kurie yra išoriniame viršutiniame ląstelių sluoksnyje (ląstelių membranose). Šie autoantikūnai sutrikdo kraujo krešėjimo procesą ir padidina trombų susidarymo riziką. Lupus antikoaguliantų tyrimas yra tyrimų serija, nustatanti LA buvimą kraujyje.

Lupus antikoaguliantų tyrimas yra tyrimų serija, naudojama raudonos vilkligės antikoaguliantui (LA) nustatyti kraujyje. LA yra autoantikūnai, susiję su padidėjusiu kraujo krešulių susidarymu. LA testavimas gali būti naudojamas siekiant padėti nustatyti:

  • Nepaaiškinamus kraujo krešulius (trombus) venose ar arterijose.
  • Pasikartojančius persileidimus.
  • Nepaaiškinamai pailgėjęs dalinio tromboplastino laikas (PTT, aPTT, ADTL); PTT matuoja laiką, per kurį žmogaus kraujo mėginys sukrešėja mėgintuvėlyje, pridėjus specialių reagentų. LA tyrimas padeda nustatyti, ar užsitęsęs PTT atsiranda dėl konkretaus inhibitoriaus, pvz., antikūno prieš konkretų krešėjimo faktorių, ar dėl nespecifinio inhibitoriaus, pavyzdžiui, vilkligės antikoagulianto, ar dėl krešėjimo faktoriaus (-ių) trūkumo.
  • Antifosfolipidinį sindromą (APS).
  • Trombofiliją.
  • Norint nustatyti, ar vilkligės antikoaguliantas yra laikinas ar patvarus.

LA negalima tiesiogiai išmatuoti ir nėra vieno tyrimo ar standartizuotos procedūros, leidžiančios nustatyti LA buvimą kraujyje. Tyrimų serija naudojama patvirtinti arba atmesti autoantikūnų buvimą.