LAI Laisvų androgenų indeksas (atliekamas iš tyrimų SHBG ir TESTO) - "Antėja laboratorija"
LAI Laisvų androgenų indeksas (atliekamas iš tyrimų SHBG ir TEST)

LAI Laisvų androgenų indeksas (atliekamas iš tyrimų SHBG ir TEST)

3.00€
LAI Laisvų androgenų indeksas (atliekamas iš tyrimų SHBG ir TEST)

Būtina į krepšelį kartu įsidėti SHBG ir TEST tyrimus.

Laisvų androgenų indeksas atliekamas iš SHBG ir TEST tyrimų. SHBG yra pagrindinis testosterono transportinis baltymas. Taip pat jis sujungia estradiolį ir dihidrotestosteroną.

 

SHBG - tyrimas atliekamas moterims, jei testosterono kiekis yra normalus, tačiau atsiranda vyriškėjimo požymių: plaukuotumas, figūros pasikeitimas, balso tembro žemėjimas. Vyrams tyrimas atliekamas, jei yra erekcijos sutrikimų, seksualinio potraukio sumažėjimas, nors testosterono kiekis yra normalus. Tyrimas taip pat aliekamas,  kai vyrams įtariamas nevaisingumas. Jei lytinius hormonus sujungiančio globulino yra mažai lyginant su testosterono kiekiu, tai surišamas ne visas kraujo testosteronas – laisva jo dalis kenkia moters organizmui. Sutrinka mėnesinių ciklas, įtariamas nevaisingumas, atsiranda spuogų (aknė), vyriškas plaukuotumas (hirsutizmas).

Testosteronas (TESTO) – svarbiausias kraujyje randamas androgenas (vyriškas lytinis hormonas). Hormonas nulemia vyriškas savybes vyrams, tačiau jo yra ir moterų organizme (mažas kiekis). Moterims testosteronas tiriamas, jei yra vyriškėjimo požymių – padidėjęs viso kūno plaukuotumas, figūros pasikeitimas. Vyrams tyrimas rekomenduojamas, jei yra sulėtėjęs raumenyno vystimąsis, po brendimo nemutuoja balsas ir neatsiranda kūno plaukuotumas (suėjus maždaug 20 m.), yra sulėtėjęs varpos ir sėklidžių vystimąsis ir augimas. Testosterono kiekio sumažėjimas gali būti vyro nevaisingumo priežastimi.