Ląstelinio imuniteto nustatymas (CD3, CD4, CD8, CD16, CD19) - "Antėja laboratorija"
Ląstelinio imuniteto nustatymas (CD3, CD4, CD8, CD16, CD19)

Ląstelinio imuniteto nustatymas (CD3, CD4, CD8, CD16, CD19)

88.00€
Ląstelinio imuniteto nustatymas (CD3, CD4, CD8, CD16, CD19)

Skaičiuoklė perkantiems išsimokėtinai

Limfocitai, esantys periferiniame kraujyje (cirkuliacijoje), yra nevienalyčiai ir gali būti plačiai klasifikuojami į T ląsteles, B ląsteles ir natūralių žudikų (NK) ląsteles. Kiekvienai iš šių atskirų populiacijų yra įvairių pogrupių su specifiniais ląstelių paviršiaus žymenimis ir funkcijomis.

Ląstelinio imuniteto tyrimas suteikia absoliučią (ląstelių / mcL ar L) ir santykinę (%) kiekybinę vertę pagrindinėms T ląstelių, B ląstelių ir NK ląstelių kategorijoms. Kiekviena iš šių limfocitų populiacijų turi skirtingas funkcijas. Kiekvieną iš šių limfocitų pogrupių galima atpažinti derinant vieną ar daugiau ląstelių paviršiaus žymenų. CD3 antigenas yra pan-T ląstelių žymeklis, o T ląsteles galima toliau suskirstyti į 2 plačias kategorijas, remiantis CD4 arba CD8 koreceptorių ekspresija. B ląsteles galima atpažinti pagal CD19 ekspresiją.

Žinoma, kad absoliutų limfocitų pogrupių skaičių įtakoja įvairūs biologiniai veiksniai, įskaitant hormonus, aplinką ir temperatūrą. Tyrimai apie paros intervalo pokyčius limfocitų kiekyje parodė, kad CD4 T ląstelių skaičius progresuoja visą dieną, tuo tarpu CD8 T ląstelių ir CD19 + B ląstelių padaugėja nuo 8:30 iki vidurdienio, o nuo vidurdienio iki popietės nepakinta. Kita vertus, NK ląstelių skaičius yra pastovus visą dieną. Įrodyta, kad cirkuliuojančių T-ląstelių kiekio cirkadiniai pokyčiai neigiamai koreliuoja su kortizolio koncentracija plazmoje. Įprasta manyti, kad mažesnis CD4 T ląstelių skaičius pastebimas ryte, palyginti su vakaru ir vasarą, palyginti su žiema. Šie duomenys rodo, kad kraujo paėmimo laikas ir nuoseklumas yra labai svarbūs serijiniu būdu stebint pacientus dėl limfocitų pogrupių.

T (CD3, CD4, CD8), B (CD19) ir NK (CD16) limfocitų skaičiaus ir procentų anomalijos buvo aprašytos daugeliu skirtingų ligų atvejais. ŽIV užsikrėtusių pacientų progresuojantis CD4 T-limfocitų nykimas yra susijęs su infekcija ir komplikacijomis.

Limfocitų pogrupio kiekybinis tyrimas yra labai naudingas vertinant pacientų būklę po imunosupresinės transplantacijos ar bet kurio kito gydymo, kur naudojamas imunomoduliuojantis gydymas. Tai taip pat naudinga kaip išankstinis atrankos tyrimas dėl bet kokių limfocitų pogrupio bendrų kiekybinių anomalijų, susijusių su piktybiniais navikais.

Limfocitų pogrupių skaičius turėtų būti tinkamai interpretuojamas atsižvelgiant į klinikinį vaizdą ir kitus imunologinius parametrus bei atitinkamus laboratorinių tyrimų rezultatus. Atliekant serijinį limfocitų pogrupių stebėjimą, rekomenduojama pacientą įvertinti tuo pačiu paros metu.

Šis tyrimas neturėtų būti naudojamas piktybiniams limfocitams diagnozuoti ar nežinomos etiologijos limfocitozei vertinti.