Galimos lytiškai plintančios ligos - "Antėja laboratorija"

Lytiškai plintančios ligos

Galimos ligos:

Sifilis: simptomai, diagnostika, gydymas

Sifilis – viena iš lytiškai plintančių ligų (LPL), kurios užsikrėtimo atvejų jau kurį laiką daugėja. Prieš kelis dešimtmečius kai kuriose pasaulio vietovėse sifilis buvo beveik išnaikintas. Tačiau pastarųjų metų statistika nedžiugina – 2019-aisiais buvo užfiksuoti 129 813 šios ligos atvejai, o nuo 2021 iki 2022 metų jų skaičius išaugo net 33 proc. Taigi, akivaizdu, kad saugotis nuo šio..

Plačiau

Chlamidiozė

Chlamidiozė – labiausiai paplitusi lytiniu keliu plintanti liga, kuri dažniausiai būna besimptomė. Gali pasireikšti pakitusiomos lytinių organų išskyromis, perštėjimu, niežėjimu, skausmu,dažnu šlapinimusi. Chlamidiozę sukelia bakterija Chlamydia trachomatis. Negydoma liga gali sukelti nevaisingumą  tiek moterims, tiek vyrams. Jei chlamidioze suserga nėščioji – ..

Plačiau

Gonorėja: simptomai, eiga, gydymas

Gonorėja – liga, kuria dažniausiai užsikrečiama lytinių santykių metu (taip pat ir oralinių ar analinių). Infekcija gali būti perduodama ir gimdymo metu kūdikiui. Gonorėją sukelia bakterijos – gonokokai (Neisseria gonorrhoeae). Užsikrėtusiems vyrams ir moterims pasireiškia nevienodi simptomai, o kartais jų gali iš viso nebūti. Skaitykite ir sužinokite daugiau apie šios ligos simptomus,..

Plačiau

Hepatitas B: rūšys, simptomai, gydymas

Kepenys atlieka daug gyvybiškai svarbių funkcijų. Visų pirma – valo ir nukenksmina viską, ką suvalgome, įkvepiame ar sugeriame per odą. Taip pat jos perdirba su maistu gautas maistines medžiagas ir perduoda šias raumenims. Kepenyse kaupiamos tam tikrų vitaminų, mineralinių medžiagų, gliukozės atsargos. Jos reguliuoja riebalų kaupimąsi ir cholesterolio gamybą bei išsiskyrimą. Kepenys neutrali..

Plačiau

Hepatitas C: simptomai, gydymas, profilaktika

Hepatitas C iki šiol yra vienas labiausiai nesuvaldytų infekcinių susirgimų. Taip yra todėl, nes ilgą laiką jis gali nesukelti jokių požymių, o infekcijos sukeltos pasekmės dažnai pastebimos tik tada, kai kepenys jau yra labai pažeistos - išsivysto cirozė arba kepenų vėžys. Apie tai, kas yra hepatitas C, kaip juo užsikrečiama, ir dar daugiau pasakojame šiame įraše. Kas yra hepatitas C?  ..

Plačiau

ŽIV

ŽIV – žmogaus imunodeficito virusas, naikinantis žmogaus imuniteto ląsteles. Jo tipų labai daug, tačiau žmogui pavojingi yra HIV-1 ir HIV-2 tipai. Asmuo, infekuotas šiuo virusu, gali susirgti AIDS – įgytu (akvizitiniu) imunodeficito sindromu. ŽIV užsikrečiama lytinių santykių metu, įsidūrus infekuota adata, darant tatuiruotes, medicininių intervencijų metu, perduodant virusą vaisiui nė..

Plačiau