Judėjimo sistemos ligos - "Antėja laboratorija"

Judėjimo sistemos ligos

Galimos ligos:

Artrozė (osteoartritas): simptomai, priežastys, gydymas

Sąnariai leidžia mūsų kūnui judėti įvairiais būdais. Būtent nuo jų priklauso kaulų paslankumas ir judesių amplitudė. Kai kurie sąnariai atsidaro ir užsidaro kaip vyriai, o kiti leidžia atlikti sudėtingesnius judesius, tokius kaip atitraukimas arba pritraukimas, vidinė arba išorinė rotacija. Daugelis žmonių negalvoja apie savo sąnarių sveikatą iki tol, kol nepajaučia skausmo. Viena iš jo priežasčių..

Plačiau

Osteoporozė

Osteoporozė – sisteminė kaulų liga, kuri pasireiškia kaulų tankio mažėjimu („retėja“ kaulai), maža kauline mase, kaulų trapumu dėl kauluose mažėjančio kalcio kiekio. Pagrindinė priežastis – homonų apykaitos sutrikimai, kurie natūraliai prasideda menopauzės metu moterims ar vyresniame amžiuje vyrams. Dėl osteoporozės gali lengvai lūžti kaulai – dažniausi..

Plačiau

Reumatoidinis artritas: simptomai, gydymas, mityba

Reumatoidinis artritas (RA) – tai lėtinė autoimuninė liga, kuomet sąnariuose nuolat vyksta uždegiminiai procesai. Dažniausiai pažeidžiama keletas sąnarių, simetriškai abiejose pusėse – dažniau smulkūs pirštų, nykščių, riešų, pėdų, čiurnų , rečiau alkūnių, pečių, klubų, kelių. Reumatoidiniu artritu galima susirgti bet kokio amžiaus, tačiau dažniausiai ši liga diagnozuojama 30–50 m..

Plačiau