Plačiausias kraujo tyrimų tinklas Lietuvoje
Online registracija + tyrimų rezultatai
0
0

Judėjimo sistemos ligos

Galimos ligos:

Osteoartritas

Osteoartritas arba osteoartrozė – dažniausia degeneracinė sąnarių liga, susijusi su nuolatiniu sąnarių traumavimu ir senėjimo procesais. Osteoartrito metu nyksta sąnario paviršių dengianti kremzlė ir formuojasi kaulinės ataugos, trukdančios judėti ir sukeliančios skausmą, užsikirtimo pojūtį. Ligai progresuojant visai sunyksta kremzlė ir kauliniai paviršiai trinasi vienas į kit..

Plačiau

Osteoporozė

Osteoporozė – sisteminė kaulų liga, kuri pasireiškia kaulų tankio mažėjimu („retėja“ kaulai), maža kauline mase, kaulų trapumu dėl kauluose mažėjančio kalcio kiekio. Pagrindinė priežastis – homonų apykaitos sutrikimai, kurie natūraliai prasideda menopauzės metu moterims ar vyresniame amžiuje vyrams. Dėl osteoporozės gali lengvai lūžti kaulai – dažniausi..

Plačiau

Reumatoidinis artritas

Reumatoidinis artritas – tai lėtinė autoimuninė liga, kuomet sąnariuose nuolat vyksta uždegiminiai procesai. Dažniausiai pažeidžiama keletas sąnarių, simetriškai abiejose pusėse – rankų, riešų sąnariai, taip pat alkūnės, pečiai, klubai, keliai, pėdos. Sergant šia liga pasireiškia bendras nuovargis, kartais karščiuojama, po oda aplink sąnarius atsiranda mazgelių (ypač alkūnių ..

Plačiau