Ausies uždegimas (otitas): tipai, simptomai, gydymas
Atšalus orams ir prasidėjus peršalimo ligoms, padaugėja ir ausies uždegimo (otito) atvejų. Ypač dažnai ši liga kamuoja mažuosius – bent kartą ja persirgę yra net 75–80 proc. vaikų iki trejų metų amžiaus. Tačiau otitu gali sirgti ir suaugusieji. Žinotina, kad ausų uždegimą gali sukelti skirtingos priežastys. Apie tai, kokie yra ausų uždegimo tipai, kaip jie pasireiškia ir kaip turėtų bū..
PlačiauAngina (ūminis tonzilitas): sukėlėjai, simptomai, gydymas
Nors gerklės skausmas ar perštėjimas dažniausiai siejamas su peršalimo ligomis, kartais tai perspėja apie beprasidedančią anginą, arba kitaip ūminį tonzilitą. Šia liga žmonės serga ištisus metus, tačiau šaltuoju sezonu sergančiųjų skaičius gerokai išauga, nes atsiranda palankios sąlygos daugintis ir plisti anginą sukeliantiems virusams ir bakterijoms. Į klausimą, kas yra angina, atsakome ir ..
PlačiauKraujavimas iš nosies
Kraujavimas iš nosies (epistaxis) – kitos ligos simptomas. Dažniausiai toks kraujavimas vargina turinčius aukštą kraujo spaudimą arba sutrikus krėšėjimo sistemos veiklai. Papildomus tyrimus reiktų atlikti, jei: Iš nosies kraujuoja gausiai, ilgai ir dažnai; Išbąla veidas, svaigsta galva; Kraujuojama bent triskart į savaitę...
PlačiauNutukimas
Nutukimas yra tokia organizmo būklė, kai, daugiausia riebalinio audinio sąskaita, kūno masė padidėja tiek, kad kūno masės indeksas (KMI) tampa didesnis nei 30kg/m2. Tai būklė, didinanti sergamumo ir mirtingumo riziką. Kai KMI didesnis nei 25 kg/m2, bet mažesnis nei 30 kg/m2, nustatomas antsvoris. Dėl riebalinio audinio pertekliaus sutrinka kai kurios organizmo funkcijos, vystosi įvairio..
PlačiauViduriavimas
Jei viduriavimas trunka keletą dienų, nepastebite nei kraujo, nei gleivių, neatsiranda jokių kitų simptomų ir praeina savaime, atlikti jokių tyrimų nereikėtų. Tačiau jeigu viduriavimas kartojasi dažnai ar trunka ilgai, kartais viduriuojama su gleivėmis ar krauju, visuomet viduriuojama pavartojus tam tikrų maisto produktų, atsiranda karščiavimas, nuovargis, silpnumas, reiktų kreiptis į gy..
PlačiauVilsono liga
Vilsono liga – liga, atsirandanti dėl didelio vario (sunkusis metalas) kiekio organizme. Nedidelis vario kiekis reikalingas organizmui, tačiau jei jis viršija normą, organizmas yra apnuodijamas. Tai reta paveldima liga, pasitaikanti tik 1 iš 30 000 asmenų. Simptomai atsiranda nuo 6–45 metų amžiaus. Per didelis vario kiekis sukelia kepenų uždegimą ir jų randėjimą bei smegenų ..
PlačiauSarkoidozė
Sarkoidozė – nežinomos kilmės liga, pažeidžianti daugelį organų, dažniausiai plaučius. Manoma, kad yra genetinis polinkis šiai ligai (dažnai šeimoje serga keli nariai). Sergama jauname ir vidutiniame amžiuje, dažniau serga moterys, nei vyrai. Didelė dalis ligonių niekuo nesiskundžia ir liga aptinkama atsitiktinai, atlikus plaučių rentgeno nuotrauką. Sergantieji sarkoidoze gali skųstis&n..
PlačiauProstatitas
Prostatitas – ūminis arba lėtinis priešinės liaukos (prostatos) uždegimas, dažniausiai sukeliamas bakterijų. Sergantį vyrą vargina tarpvietės, dubens, juosmens skausmai, dažnas ir skausmingas šlapinimasis...
PlačiauPienligė (kandidozė): priežastys, simptomai ir gydymas
Pienligė, kitaip kandidamikozė arba kandidozė – grybelinis uždegimas, sukeliantis makšties gleivinės ir vulvos (išorinės moters lytinių organų dalies) dirginimą, intensyvų niežėjimą ir išskyras. Tam tikru gyvenimo momentu kandidozė pasireiškia net 3 iš 4 moterų. Maždaug pusei iš jų pienligė kartojasi. Ją sukelia Candida genties grybeliai, dažniausiai – Candida albicans. Paprastai jis g..
PlačiauHemochromatozė
Hemochromatozė – geležies pertekliaus kūne sukelta liga. Kai geležies per mažai, vystosi geležies stokos anemija, tačiau per didelis geležies kiekis žmogui yra toksiškas. Pirminė hemochromatozė yra paveldima liga, ji prasideda dažniausiai sulaukus 30-60 m, dažniau serga vyrai, nei moterys. Jei liga neatpažįstama ir negydoma, geležis kaupiasi organuose, ypač kepenyse, širdyje ir kasoje, ..
PlačiauGerybinė prostatos hiperplazija
Gerybinė prostatos hiperplazija – liga, kurios metu padidėja prostata. Dėl to vyresnio amžiaus vyrams pasunkėja šlapinimasis. Šis procesas yra natūrali vyrų senėjimo pasekmė. Vidutiniškai skųstis šlapinimosi sunkumais pradedama skųstis apie 40 metus (10 proc. vyrų). TYRIMAI. Norint atskirti nuo šlapimo takų infekcijos, atliekamas šlapimo tyrimas analizatoriumi. Jei šlapime ..
PlačiauGeležies tyrimas
Geležies stoka organizme – labai dažnas ir sunkiai diagnozuojamas negalavimas. Geležies stoka dažniausiai pasireiškia nespecifiniais simptomais. Geležis reikalinga hemoglobino gamybai. Su maistu per mažai geležies dažnai gauna kūdikiai, paaugliai, nėščios ir maitinančios moterys. Atsiradusi geležies stoka organizme silpnina žmogaus raumenis. Gali būti jaučiamas bendras silpnumas..
PlačiauDiseminuota intravazalinė koaguliacija (DIK sindromas)
Diseminuota intravazalinė koaguliacija (DIK sindromas) – greitai besivystančių procesų visuma, sukelta kitos, pirminės ligos. Šis sindromas sunkiai apibūdinamas todėl, kad pasireiškia labai įvairiai ir dažnai komplikuojasi įvairiais sutrikimais, kuries sukelia net mirtį. DIK sindromo esmė – krešėjimo sistemos sutrikimas, dėl kurio visur susidaro daug mažų trombų, kenkiančių visam ..
PlačiauBakterinė vaginozė
Bakterinė vaginozė – ne lytiniu keliu plintanti liga, kuria serga moterys (dažniau lytiškai aktyvios). Pasikeičia makšties pH ir bakterijų santykis, dėl to atsiranda nemalonus „žuvies kvapas“ iš lyties organų (sustiprėjantis po lytinių santykių), pilkšvos išskyros, makšties sausumo ir perštėjimo pojūtis. Negydoma liga gali sukelti nevaisingumą arba nėštumo komplikacijas. ..
PlačiauApsinuodijimas sunkiaisiais metalais
Apsinuodijimas sunkiaisiais metalais, net mažomis dozėmis, dėl ilgalaikio poveikio, gali sukelti įvairiausius nepageidaujamus pokyčius, kurie dėl nespecifinės lėtinės eigos yra sunkiai diagnozuojami. Dažniausiai apnuodijami vaikai, nes jiems užtenka nedidelės dozės (gaunamos su maistu, įkvėptos). Sunkieji metalai (taurieji metalai, švinas, chromas, nikelis, kadmis) yra dirvože..
PlačiauAmiloidozė
Amiloidozė – tai daugelį organų pažeidžianti liga, kurios metu įvairiuose organuose, tarp ląstelių, atsideda baltymai. Šie baltymai vadinami amiloidu. Jis sutrikdo organų veiklą (kepenų, inkstų, širdies, šlapimo pūslės, žarnyno, atsiranda darinukų lūpose, dantenose). Liga išsivysto, kai organizme būna daugiau nei būtina tam tikrų baltymų – mielominės ligos, įvairių lėtinių uždegim..
Plačiau