Kitos ligos - "Antėja laboratorija"

Kitos ligos

Galimos ligos:

Ausies uždegimas (otitas): tipai, simptomai, gydymas

Atšalus orams ir prasidėjus peršalimo ligoms, padaugėja ir ausies uždegimo (otito) atvejų. Ypač dažnai ši liga kamuoja mažuosius – bent kartą ja persirgę yra net 75–80 proc. vaikų iki trejų metų amžiaus. Tačiau otitu gali sirgti ir suaugusieji. Žinotina, kad ausų uždegimą gali sukelti skirtingos priežastys. Apie tai, kokie yra ausų uždegimo tipai, kaip jie pasireiškia ir kaip turėtų bū..

Plačiau

Angina (ūminis tonzilitas): sukėlėjai, simptomai, gydymas

Nors gerklės skausmas ar perštėjimas dažniausiai siejamas su peršalimo ligomis, kartais tai perspėja apie  beprasidedančią anginą, arba kitaip ūminį tonzilitą. Šia liga žmonės serga ištisus metus, tačiau šaltuoju sezonu sergančiųjų skaičius gerokai išauga, nes atsiranda palankios sąlygos daugintis ir plisti anginą sukeliantiems virusams ir bakterijoms. Į klausimą, kas yra angina, atsakome ir ..

Plačiau

Kraujavimas iš nosies

Kraujavimas iš nosies (epistaxis) – kitos ligos simptomas. Dažniausiai toks kraujavimas vargina turinčius aukštą kraujo spaudimą arba sutrikus krėšėjimo sistemos veiklai. Papildomus tyrimus reiktų atlikti, jei: Iš nosies kraujuoja gausiai, ilgai ir dažnai; Išbąla veidas, svaigsta galva; Kraujuojama bent triskart į savaitę...

Plačiau

Nutukimas

Nutukimas yra tokia organizmo būklė, kai, daugiausia riebalinio audinio sąskaita, kūno masė padidėja tiek, kad kūno masės indeksas (KMI) tampa didesnis nei 30kg/m2. Tai būklė, didinanti sergamumo ir mirtingumo riziką. Kai KMI didesnis nei 25 kg/m2, bet mažesnis nei 30 kg/m2, nustatomas antsvoris. Dėl riebalinio audinio pertekliaus sutrinka kai kurios organizmo funkcijos, vystosi  įvairio..

Plačiau

Viduriavimas

Jei viduriavimas trunka keletą dienų, nepastebite nei kraujo, nei gleivių, neatsiranda jokių kitų simptomų ir praeina savaime, atlikti jokių tyrimų nereikėtų. Tačiau jeigu viduriavimas kartojasi dažnai ar trunka ilgai, kartais viduriuojama su gleivėmis ar krauju, visuomet viduriuojama pavartojus tam tikrų maisto produktų, atsiranda karščiavimas, nuovargis, silpnumas, reiktų kreiptis į gy..

Plačiau

Vilsono liga

Vilsono liga –  liga, atsirandanti dėl didelio vario (sunkusis metalas) kiekio organizme. Nedidelis vario kiekis reikalingas organizmui, tačiau jei jis viršija normą, organizmas yra apnuodijamas. Tai reta paveldima liga, pasitaikanti tik 1 iš 30 000 asmenų. Simptomai atsiranda nuo 6–45 metų amžiaus. Per didelis vario kiekis sukelia kepenų uždegimą ir jų randėjimą bei smegenų ..

Plačiau

Sarkoidozė

Sarkoidozė – nežinomos kilmės liga, pažeidžianti daugelį organų, dažniausiai plaučius. Manoma, kad yra genetinis polinkis šiai ligai (dažnai šeimoje serga keli nariai). Sergama jauname ir vidutiniame amžiuje, dažniau serga moterys, nei vyrai. Didelė dalis ligonių niekuo nesiskundžia ir liga aptinkama atsitiktinai, atlikus plaučių rentgeno nuotrauką. Sergantieji sarkoidoze gali skųstis&n..

Plačiau

Prostatitas

Prostatitas – ūminis arba lėtinis priešinės liaukos (prostatos) uždegimas, dažniausiai sukeliamas bakterijų. Sergantį vyrą vargina tarpvietės, dubens, juosmens skausmai, dažnas ir skausmingas šlapinimasis...

Plačiau

Pienligė (kandidozė): priežastys, simptomai ir gydymas

Pienligė, kitaip kandidamikozė arba kandidozė – grybelinis uždegimas, sukeliantis makšties gleivinės ir vulvos (išorinės moters lytinių organų dalies) dirginimą, intensyvų niežėjimą ir išskyras. Tam tikru gyvenimo momentu kandidozė pasireiškia net 3 iš 4 moterų. Maždaug pusei iš jų pienligė kartojasi. Ją sukelia Candida genties grybeliai, dažniausiai – Candida albicans. Paprastai jis g..

Plačiau

Hemochromatozė

Hemochromatozė – geležies pertekliaus kūne sukelta liga. Kai geležies per mažai, vystosi geležies stokos anemija, tačiau per didelis geležies kiekis žmogui yra toksiškas. Pirminė hemochromatozė yra paveldima liga, ji prasideda dažniausiai sulaukus 30-60 m, dažniau serga vyrai, nei moterys. Jei liga neatpažįstama ir negydoma, geležis kaupiasi organuose, ypač kepenyse, širdyje ir kasoje, ..

Plačiau

Gerybinė prostatos hiperplazija

Gerybinė prostatos hiperplazija – liga, kurios metu padidėja prostata. Dėl to vyresnio amžiaus vyrams pasunkėja šlapinimasis. Šis procesas yra natūrali vyrų senėjimo pasekmė. Vidutiniškai skųstis šlapinimosi sunkumais pradedama skųstis apie 40 metus (10 proc. vyrų). TYRIMAI. Norint atskirti nuo šlapimo takų infekcijos, atliekamas šlapimo tyrimas analizatoriumi. Jei šlapime ..

Plačiau

Geležies tyrimas

Geležies stoka organizme – labai dažnas ir sunkiai diagnozuojamas negalavimas. Geležies stoka dažniausiai pasireiškia nespecifiniais simptomais. Geležis reikalinga hemoglobino gamybai. Su maistu per mažai geležies dažnai gauna kūdikiai, paaugliai, nėščios ir maitinančios moterys. Atsiradusi geležies stoka organizme silpnina žmogaus raumenis. Gali būti jaučiamas bendras silpnumas..

Plačiau

Diseminuota intravazalinė koaguliacija (DIK sindromas)

Diseminuota intravazalinė koaguliacija (DIK sindromas) – greitai besivystančių procesų visuma, sukelta kitos, pirminės ligos. Šis sindromas sunkiai apibūdinamas todėl, kad pasireiškia labai įvairiai ir dažnai komplikuojasi įvairiais sutrikimais, kuries sukelia net mirtį. DIK sindromo esmė – krešėjimo sistemos sutrikimas, dėl kurio visur susidaro daug mažų trombų, kenkiančių visam ..

Plačiau

Bakterinė vaginozė

Bakterinė vaginozė – ne lytiniu keliu plintanti liga, kuria serga moterys (dažniau lytiškai aktyvios). Pasikeičia makšties pH ir bakterijų santykis, dėl to atsiranda nemalonus „žuvies kvapas“ iš lyties organų (sustiprėjantis po lytinių santykių), pilkšvos išskyros, makšties sausumo ir perštėjimo pojūtis. Negydoma liga gali sukelti nevaisingumą arba nėštumo komplikacijas. ..

Plačiau

 Apsinuodijimas sunkiaisiais metalais

 Apsinuodijimas sunkiaisiais metalais, net mažomis dozėmis, dėl ilgalaikio poveikio, gali sukelti įvairiausius nepageidaujamus pokyčius, kurie dėl nespecifinės lėtinės eigos yra sunkiai diagnozuojami. Dažniausiai apnuodijami vaikai, nes jiems užtenka nedidelės dozės (gaunamos su maistu,  įkvėptos).  Sunkieji metalai (taurieji metalai, švinas, chromas, nikelis, kadmis) yra dirvože..

Plačiau

Amiloidozė

Amiloidozė – tai daugelį organų pažeidžianti liga, kurios metu įvairiuose organuose, tarp ląstelių, atsideda baltymai. Šie baltymai vadinami amiloidu. Jis sutrikdo organų veiklą (kepenų, inkstų, širdies, šlapimo pūslės, žarnyno, atsiranda darinukų lūpose, dantenose). Liga išsivysto, kai organizme būna daugiau nei būtina tam tikrų baltymų – mielominės ligos, įvairių lėtinių uždegim..

Plačiau