Plačiausias kraujo tyrimų tinklas Lietuvoje
Online registracija + tyrimų rezultatai
0
0

Kraujo ligos

Galimos ligos:

Mielominė liga

Mielominė liga – tai baltųjų kraujo ląstelių, limfocitų (plazminių ląstelių), piktybinis navikas, kitaip vadinamas kraujo vėžiu. Liga paveikia kaulų čiulpus, imuninę sistemą, kaulus,inkstus. Dažniausiai suserga vyresni nei 40 metų žmonės, o daugiausiai atvejų diagnozuojama apie šešiasdešimtuosius gyvenimo metus. Vos ligai prasidėjus nebūna ryškių specifinių simptomų – prarand..

Plačiau

Megaloblastinė anemija 

Megaloblastinė anemija – kraujo liga, kuriai budinga eritrocitų ir (arba) hemoglobino (Hb) sumažejimas kraujo tūrio vienete. Atsiranda, kai nepakankamai pasigamina eritrocitų, ar kai eritrocitų netenkama ir suyra daugiau negu gaminasi. Būtina pastebeti, kad anemija gali buti kitos ligos požymis ir yra svarbu rasti anemiją sukėlusią priežastį, t.y. pagrindinę ligą. Megaloblastinė mažakra..

Plačiau

Hemolizinė anemija

Hemolizinė anemija – kraujo liga, kuriai būdinga eritrocitų (raudonųjų kraujo kūnelių) ir (arba) hemoglobino (Hb) sumažėjimas kraujo tūrio vienete. Atsiranda, kai nepakankamai pasigamina eritrocitų, ar kai eritrocitų netenkama ir suyra daugiau negu gaminasi. Būtina pastebėti, kad anemija gali buti kitos ligos požymis ir yra svarbu rasti anemiją sukėlusią priežastį, t. y. pagrindinę ligą..

Plačiau

Geležies stokos anemija

Geležies stokos anemija – kraujo liga, kuriai būdinga eritrocitų (raudonųjų kraujo kūnelių) ir (arba) hemoglobino (Hb) sumažėjimas kraujo tūrio vienete. Atsiranda, kai nepakankamai pasigamina eritrocitų, ar kai eritrocitų netenkama ir suyra daugiau negu gaminasi. Būtina pastebėti, kad anemija gali būti kitos ligos požymis ir yra svarbu rasti anemiją sukėlusią priežastį, t. y. pagrindinę ligą..

Plačiau