Kvėpavimo sistemos ligos - "Antėja laboratorija"

Kvėpavimo sistemos ligos

Kvėpavimo sistemos ligos „užima“ 1-2 vietą pagal dažnumą ir 3 vietą pagal mirtingumą (po širdies ir kraujagyslių sistemos ligų bei infekcijų). Dažniausiai užkratas, sukeliamas įvairių mikroorganizmų, plinta oro lašeliniu būdu. Kvėpavimo sistemos ligos vystosi jeigu ligos sukėlėjų koncentracija yra labai didelė, mūsų imuninė sistema susilpnėjusi ir nesugeba kovoti su infekcijomis, bakterijomis ir virusais.

Kvėpavimo sistemos ligas lemia paveldimumas ir aplinkos veiksniai:

-Rūkymas;
-Oro tarša;
-Darbas su žalingomis sąlygomis;
-Alergenai;
-Peršalimai;
-Prasta mityba.

Galimos ligos:

Kokliušas

Kokliušas – tai ūminė infekcinė liga, kuria dažniausiai serga maži vaikai ir naujagimiai. Tačiau dabar vaikai skiepijami, todėl dažniau serga ar ligą platina suaugusieji. Kokliušą sukelia lazdelės formos bakterijos, kurios dauginasi kvėpavimo takų gleivinės paviršiuje. Būdingi kosulio priepuoliai, kurie dažniausiai baigiasi vėmimu. Liga gali trukti net kelias savaites, ji laba..

Plačiau

Bronchinė astma: simptomai, diagnostika, gydymas

Bronchinė astma – lėtinė uždegiminė kvėpavimo takų liga, pasireiškianti dusulio ir/ar kosulio priepuoliais, ypač naktį ir ryte. Astma skiriasi savo sunkumu ir klasifikuojama remiantis priepuolių dažnumu – pagal juos skiriamas skirtingas gydymas. Vienas svarbiausių tyrimų diagnozės patvirtinimui yra spirometrija. Šis tyrimas skirtas įvertinti kvėpavimo funkciją matuojant iškvepiamo ir į..

Plačiau