Plačiausias kraujo tyrimų tinklas Lietuvoje
Online registracija + tyrimų rezultatai
0
0

Epilepsija

Epilepsija – tai neurologinė liga, pasireiškianti epileptiniais priepuoliais. Priepuolių metu ligonis dažniausiai netenka sąmonės, atsiranda viso kūno traukuliai, kartais būna sukandžiojamas liežuvis, nevalingai išteka šlapimas. Priepuoliai trunka nuo keletos sekundžių iki minučių, gali kartotis dažnai –keletą kartų per dieną arba retai, pavyzdžiui, tik pakilus temperatūrai. Atsigavęs ligonis dažniausiai nieko neprisimena, būna išpiltas prakaito, pagreitėja jo širdies ritmas.

TYRIMAI. Epilepsijos diagnozei reikia galvos kompiuterinės tomografijos tyrimo, elektroencefalogramos (smegenų veiklos užrašymas elektrodais) ir kitų tyrimų.

KRAUJO TYRIMAI. Į epilepsijos panašius priepuolius ar alpimą gali sukelti ir kitos ligos, todėl vertėtų atlikti ir laboratorinius tyrimus:

  • Gliukozė – didelis arba mažas jos kiekis gali sukelti alpimo priepuolius, traukulius, net komą. Vertinama, ar nėra cukrinio diabeto;
  • Bendras kraujo kūnelių tyrimas – parodo bendrą organizmo būklę, taip pat uždegimą, rodikliai pakinta esant meningitui ir encefalitui, kurie taip pat gali sukelti priepuolius, panašius į epilepsiją;
  • Jei epilepsija jau diagnozuota ir gydoma valproinės rūgšties preparatais (Convulex, Depakine Chrono ir kt.), būtina tirti jos koncentraciją kraujyje, kad neperdozuoti.