Plačiausias kraujo tyrimų tinklas Lietuvoje
Online registracija + tyrimų rezultatai
0
0

Virškinimo sistemos ligos

Virškinimo sistemos ligos yra vienos iš dažniausiai pasitaikančių susirgimų. Visuomenės sveikatos centro duomenimis, kas dešimtas žmogus serga virškinamojo trakto ligomis. Šios ligos būną „tylios“ daugelį metų, dažnai pasitaiko atkryčiai, sunkios komplikacijos. Mūsų virškinimo traktas apdoroja produktus iki mums reikalingų medžiagų, kurias mūsų organizmas pasisavina, o toksinus arba nesuvirškintas medžiagas pašalina. Sutrikus pašalinimo procesams – vystosi virškinimo sistemos ligos.

Virškinimo ligoms būdingi simptomai:

-Skausmas;
-Rėmens graužimas;
-Rijimo sutrikimai;
-Pykinimas;
-Pablogėjęs apetitas;
-Pilvo pūtimas;
-Viduriavimas arba vidurių užkietėjimas;
-Kraujavimas iš viškinamojo trakto.

Rizkos veiksniai:

-Prasta mityba (nereguliari, vartojama daug rūkyto, konservuoto, aštraus, „greito“ maisto, mažai skaidulingo maistas);
-Alkoholis;
-Rūkymas;
-Vaistai;
-Stresas;
-Paveldimumas (20-50 proc. sergančių opalige išsivysto virškinimo sistemos ligos);
-Tulžies refliuksas iš dvylikapirštės žarnos į skrandį bei kitos virškinamojo sistemos ligos.

Galimos ligos:

Gastritas

Gastritas (skrandžio uždegimas): ką verta žinoti? Gastritas reiškia bet kokią būklę, susijusią su skrandžio gleivinės uždegimu. Jis gali būti ūminis arba lėtinis, t. y. pasireikšti staiga arba trukti ilgiau. Skirtingus uždegimo tipus sukelia skirtingi veiksniai. Apie šios ligos simptomus, priežastis, gydymą ir dar daugiau – šiame mūsų įraše. Gastrito simptomai Gastritas gali būti at..

Plačiau

Žilbero sindromas

Žilbero sindromas (angl. Gilbert’s syndrome) – paveldimas vieno kepenų gaminamo fermento aktyvumo sumažėjimas (serga apie 7 proc. žmonių, dažniau vyrai). Dažniausiai būna nedidelio laipsnio hiperbilirubinemija (kraujo rodiklis), kuri lemia žmogaus pageltimą (pagelsta akys, oda, gleivinės). Gelta tai atsiranda, tai išnyksta, ją provokuoja stresai, infekcijos, fizinis krūvis, b..

Plačiau

Sklerozuojantis cholangitas

  Pirminis sklerozuojantis cholangitas – tai kepenų liga, pirmiausiai pažeidžianti tulžies latakus esančius ir kepenų viduje, ir už jų. Taip pat gali būti pakenkiama tulžies pūslės ir kasos latakai. Latakuose atsiradęs uždegimas po truputį gydamas skatina audinių randėjimą, dėl to latakai susiaurėja. Tuomet sutrinka tulžies nutekėjimas iš kepenų, ji užsilaiko ir pažeidž..

Plačiau

Podagra

Podagra – lėtinė metabolinė organizmo liga, kada yra sutrikusi šlapimo rūgšties apykaita. Sergant padidėja šlapimo rūgšties kiekis kraujyje ir kituose organizmo skysčiuose. Iš jos formuojasi natrio uratiniai kristalai, kurie nusėda sąnariuose, tai sukelia vieno ar kelių sąnarių skausmus ir riboja judesius...

Plačiau

Pankreatitas

Pankreatitas (kasos uždegimas): priežastys, simptomai, gydymas Kasa yra ilga plokščia liauka, esanti už skrandžio viršutinėje pilvo dalyje. Ji išskiria fermentus, kurie palengvina maisto virškinimą, ir hormonus, kurie padeda reguliuoti tai, kaip organizmas apdoroja cukraus (gliukozės) apykaitą. Pankreatitas (kasos uždegimas) gali būti ūmus (atsirasti greitai) arba lėtinis – nuo to priklau..

Plačiau

Laktozės netoleravimas

Laktozės netoleravimas yra nesugebėjimas pasisavinti laktozės (cukrus, kuris dominuoja piene). Iš nesuskaidytos laktozės pasigamina pieno ir riebalų rūgštys, kaupiasi dujos, žarnyne prasideda rūgimo procesas ir pasireiškia įvairūs simptomai. Virškinimo sutrikimai pavartojus pieno produktų gali varginti nuo gimimo arba atsirasti vyresniame amžiuje...

Plačiau

Kepenų cirozė

Kepenų cirozė – lėtinė kepenų liga, kai pažeistų kepenų ląstelių vietą užpildo jungiamasis audinys, kepenys „randėja“. Dažniausiai cirozę sukelia piktnaudžiavimas alkoholiu arba virusai. TYRIMAI. Pirmiausia verta atlikti tyrimus dėl hepatito B ir C virusų. Taip pat pirmo pasirinkimo kraujo tyrimas yra cholinesterazė – kuo jos daugiau, tuo daugiau dar veikia kep..

Plačiau

Homocisteinurija

Homocisteinurija – tai genetinis amino rūgščių apykaitos sutrikimas, kurio metu organizme padidėja homocisteino. Esant didelei koncentracijai homocisteino, amino rūgščių kraujyje, gali būti padidėjusi insulto rizika, polinkis išsivystyti Alzheimerio ligai (AD). Homocisteinuriją sukelia cisteinu nevirstančio homocisteino kaupimasis. Ligai būdingas krešulių venose susidarymas, kaulų silpn..

Plačiau

Hepatitas

Hepatitas arba kepenų uždegimas kyla dėl įvairių priežasčių, dažniausiai dėl hepatitų A, B ir C virusų (jų yra daugiau, bet šie pasitaiko dažniausiai). Kita dažna kepenų uždegimo priežastis – alkoholio vartojimas. Hepatitą taip pat gali sukelti ir kai kurių vaistų (paracetamolio, metildopos, aminazino, geriamų kontraceptinių tablečių, kai kurių antibiotikų, vaistų nuo grybelio..

Plačiau

Celiakija

Celiakija – autoimuninė sisteminė genetinė virškinamojo trakto liga, kuri atsiranda dėl įvairių grūdų (kviečių, miežių, rugių) baltymų poveikio plonosios žarnos gleivinei. Celiakija serga ir vaikai, ir suaugusieji. Pasaulyje šios ligos paplitimas 1% bendroje gyventojų populiacijoje. Lietuvoje celiakija – per retai diagnozuojama liga. Jeigu liga laiku negydoma, pažeidžiam..

Plačiau

Budd-Chiari sindromas

Budd-Chiari sindromas – reta liga (pasitaiko tik 1 iš 1 000 000 gyventojų, dažniau serga moterys), kuri pasireiškia kepenų venų užakimu, dėl kurio vystosi ūminis kepenų nepakankamumas, ascitas (kaupiasi skystis pilve, didėja pilvo apimtis) ir portalinė hipertenzija (ant pilvo atsiranda gerai matomas kraujagyslių tinklas). Šio sindromo priežastis dažniausiai nežinoma. Pastaraisiais metai..

Plačiau