Lipidograma - "Antėja laboratorija"
Lipidograma

Lipidograma

18.00€
Lipidograma

Lipidograma - grupė tyrimų padedanti įvertinti širdies ligų riziką.

Cholesterolis (CHOL) – į riebalus panaši medžiaga, randama gyvulinės kilmės produktuose. Pats cholesterolio kiekio padidėjimas ligos nesukelia, tačiau informuoja apie įvairių ligų vystymosi tikimybes. Medikams pastebėjus padidėjusį bendrojo cholesterolio bei pakitusį lipoproteinų („gerojo“ cholesterolio (DTL), „blogojo“ cholesterolio (MTL), trigliceridų) kiekį, lengviau įvertinti ir nustatyti širdies ir kraujagyslių, kasos, inkstų, skydliaukės, kepenų patologijų rizikas.

DTL cholesterolis – tyrimas atliekamas siekiant nustatyti „gerojo“ cholesterolio koncentraciją organizme. Gydytojai nustatę DTL cholesterolio koncentraciją kraujyje ir jo santykį su bendruoju cholesteroliu, gali įvertinti galimybę susirgti ateroskleroze ir koronarinėmis širdies ligomis, patirti insultą ar infarktą. Kuo didesnė „gerojo“ cholesterolio koncentracija, tuo geresni lipidų apykaitos rodikliai ir mažesnė ligų tikimybė.

MTL cholesterolis – tyrimas atliekamas siekiant nustatyti „blogojo“ cholesterolio koncentraciją organizme. MTL cholesterolis yra aterogeniškas faktorius žmogaus organizme – jis įsiskverbia į kraujagyslių sieneles, ten oksiduojasi ir sudaro cholesterolio sankaupas. Susidarę trombai sutrikdo natūralią kraujotaką, organai gauna vis mažiau deguonies, todėl vystosi įvairios patologijos. Gydytojai nustatę padidėjusią MTL cholesterolio koncentraciją ir bendrojo cholesterolio kiekį, gauna jautriausius rodiklius aterosklerozei nustatyti.

Trigliceridai  – tyrimas, kuriuo nustatoma širdies ligų ir aterosklerozės rizika bei lipidų apykaita. Asmenims, turintiems mažą DTL cholesterolį ir didelį TG kiekį išeminės širdies ligos rizika yra daug didesnė, nei tiems, kurių kraujyje šių pokyčių nerandama.

Ne DTL cholesterolis - nustato bendrą cholesterolio, MTL („blogo“) cholesterolio, DTL („gero“) cholesterolio ir trigliceridų kiekį. Dažniausiai kuo didesnis bendrasis ir MTL cholesterolio kiekis, tuo didesnė rizika susirgti širdies-kraujagyslių ligomis.

Tyrimai
CHOL Cholesterolis bendras +
DTL Cholesterolis +
MTL Cholesterolis +
TGL Trigliceridai +
Ne DTL cholesterolis +