Skaičiuoklė perkantiems išsimokėtinai
LPI - lytinių santykių metu (vaginalinių, oralinių, analinių, ar net oda/oda) plintančios infekcijos. Taip pat motina gali perduoti vaikui nėštumo ar gimdymo metu. Didžioji dalis šių infekcijų nesukelia jokių simptomų, tačiau yra pavojingos dėl komplikacijų bei galimo žalingo poveikio kūdikiui nėštumo ir gimdymo metu. Dažnai sergantysis ar infekcijos nešiotojas nejausdamas jokių požymių net neįtaria, kad užkrečia savo partnerį. Laiku diagnozavus ir išgydžius infekciją galima išvengti jos sukeliamų komplikacijų. Šio tyrimo metu PGR metodu bus ištiriami 7 dažniausiai pasitaikančių lytiškai plintančių ligų sukėlėjai.
Clamydia trachomatis, Neisseria gonorrhoeae ir Mycoplasma genitalium pasireiškia šlaplės ir gimdos kaklelio uždegimo (moterims) požymiais - lytinių organų perštėjimu, niežėjimu, dažnesniu ar skausmingu šlapinimusi, lytinių takų išskyromis. Dėl Chlamydia trachomatis infekcijos gali susidaryti imuniniai kompleksai, pažeidžiantys sąnarius, akių gleivinę - prasideda Reiterio sindromas. Gali sukelti naujagimių konjunktyvitą ar pneumoniją, vyrams pabloginti spermos kokybę ar nutekėjimą ir būti nevaisingumo priežastimi, komplikuotis prostatos uždegimu. Moterims infekcija gali sukelti mažojo dubens uždegimines ligas, kurios komplikuojasi sąaugų susidarymu ir gali būti nevaisingumo priežastimi. Neisseria gonorrohoeae labai pavojinga nėščiosioms dėl poveikio naujagimiui. Mycoplasma genitalium dvigubai dažniau aptinkama nevaisingų moterų tarpe, dėl infekcijos gali pasitaikyti kraujavimas tarp mėnesinių ar po lytinių santykių. Dėl pavojingų komplikacijų sergant chlamidijoze ir gonorėja rekomenduojama tirti bei gydyti ir partnerius.
Trichomonas vaginalis pažeidžia plokščiąjį epitelį – makšties, šlaplės, gimdos kaklelio, prostatos. Didžioji dalis užsikrėtusių nejaučia jokių simptomų. Kartais vyrams pasireiškia šlaplės ar prostatos uždegimo simptomais, moterims gausesnės gelsvai žalsvos išskyros, nemalonaus kvapo, putotos, makšties srities paraudimas, perštėjimas, skausmingi lytiniai santykiai. Nustatyta kad užsikrėtus trichomonas vaginalis, dažnesni priešlaikiniai gimdymai, mažesnis naujagimio svoris, didesnė rizika susirgti gimdos kaklelio vėžiu, didesnė rizika užsikrėsti ŽIV ir susirgti uždegiminėmis mažojo dubens ligomis. Pastebėta, kad 40%–60% moterų, užsikrėtusių T. vaginalis taip pat nustatoma ir bakterinė vaginozė.
U.urealyticum ir Mycoplasma hominis sukelia palankias sąlygas šarminę terpę mėgstantiems mikroorganizmams daugintis, todėl dažniau užsikrečiama ir kitomis infekcijomis. Simptomai nespecifiniai - moterims gali pasireikšti išskyromis iš makšties, išorinių lytinių organų perštėjimu. Mikoplazmos pavojingos nėščiosioms - gali sukelti vaisiaus dangalų uždegimą, priešlaikinį gimdymą, naujagimis gali būti mažo svorio, sirgti pneumonija. Vyrams gali būti išskyros iš šlaplės, skausmingas šlapinimasis. Dažniau pasitaiko nevaisingų vyrų tarpe.
Moterims rekomenduojama atlikti visus tyrimus iš nuograndų.
Svarbu! Atkreipkite dėmesį, jog jei tyrimas dėl LPI atliekamas iš šlapimo, abiem partneriams tyrimo rezultatai gali ir nesutapti. Daugiau informacijos galite rasti paspaudę čia.