Osteoporozės tyrimų programos - "Antėja laboratorija"
Osteoporozės tyrimų programos

Osteoporozės tyrimų programos

33.00€
Osteoporozės tyrimų programos

Skaičiuoklė perkantiems išsimokėtinai

Gydytojų sukurtos programos: tirkis išsamiau – mokėk mažiau!

Tyrimą rekomenduojama atlikti, jeigu įtariama prieskydinių liaukų veiklos sutrikimas, inkstų veiklos sutrikimas, vitamino D stoka.

Vitaminas D (D2 + D3) -  organizme sumažėjus vitamino D koncentracijai sutrinka kalcio rezorbcija žarnyne, dėl to sutrinka kaulų funkcija.
Fosforas - kaulų audinio sudedamoji dalis (sudaro 80–85 % organizmo fosforo). Fosforo koncentracija kraujyje priklauso nuo jo pasisavinimo žarnyne, apykaitos kauluose ir pasišalinimo per inkstus.
Kalcis - beveik 99 % kalcio yra kauluose. Jo koncentracija kraujyje priklauso nuo pasisavinimo žarnyne, metabolizmo kauluose. Kalcio trūkumas gali būti nustatomas esant prieskydinių liaukų sutrikimui, vitamino D trūkumui organizme, esant inkstų funkcijos sutrikimui. 
Koreguotas kalcis - dydis apskaičiuojamas pagal kalcio ir albumino tyrimus. Jeigu apskaičiavus koreguotą kalcį gaunamas rezultatas yra normos ribose, nieko daryti nereikia, kalcio kiekis organizme yra normalus. 
Jonizuotas kalcis - padeda atskirti, ar padidėjęs kalcio kiekis kraujyje yra tikras ar menamas, pvz. dėl skysčių stokos arba neteisingai paėmus kraują. Esant šioms klaidoms jonizuoto kalcio koncentracija bus vis tiek normali, todėl jeigu jonizuoto kalcio norma o bendras kalcis padidėjęs, nieko koreguoti nereikia - tai norma. 
Magnis - mikroelementas susijęs su kalciu, todėl nustačius sumažėjusi kalcio kiekį, reikėtų atlikti ir magnio tyrimą, nes jis būtinas parathormono aktyvinimui kauliniame audinyje. 
Cinkas - mikroelementas, reikalingas kaulinio audinio formavimuisi, jo sumažėjimas sukelia lytinio brendimo sulėtėjimą, anemiją, kepenų ir blužnies padidėjimą. 
Urea (šlapalas) - vienas svarbiausių inkstų funkcijos rodiklių. Šlapalas yra galutinis baltymų apykaitos produktas. Tyrimas padeda nustatyti inkstų funkcijos sutrikimus, kurie gali sutrikdyti kalcio ir fosforo apykaitą, aktyvios vitamino D formos susidarymą.
Kreatininas - vienas iš svarbiausių glomerulų filtracijos ir inkstų funkcijos rodiklių. Sutrikus filtracijai inkstuose, kreatinino kiekis kraujyje didėja. Sutrikusi inkstų funkcija gali lemti kai kurių medžiagų (kalcio, fosforo) apykaitos, vitamino D aktyvios formos susidarymo sutrikimus.
Šarminė fosfatazė - informatyvus kaulų ir kepenų patologijos rodiklis. Padidėjimas gali būti susijęs su procesais kauluose. Esant osteoporozei kauluose padidėja medžiagų įsisavinimas, dėl to kraujyje didėja šarminė fosfatazė. 
Alanininė aminotransferazė - fermentas, kuris leidžia vertinti kepenų patologiją. Jo padidėjimas nustatomas esant virusiniams hepatitams, cirozei ar apsinuodijus. Kepenų funkcijos sutrikimas gali sukelti vitamino D stoka, nes jo apykaita vyksta kepenyse. 
Asparagininė aminotransferazė - fermentas, kuris leidžia vertinti kepenų patologiją. Jo padidėjimas nustatomas esant virusiniams hepatitams, cirozei, apsinuodijus, esant vėžio metastazėms kepenyse. Kepenų funkcijos sutrikimas gali sukelti vitamino D stoką, nes jo apykaita vyksta kepenyse. 
Albuminas - pagrindinė kalcį kraujyje pernešanti medžiaga. Sumažėjus albumino koncentracijai visada nustatoma sumažėjusi kalcio koncentracija. 
Parathormonas - hormonas, kuris reguliuoja kalcio bei bei fosforo apykaitą, aktyvina vitamino D gamybą, aktyvina osteoklastus, kurie ardo kaulą. Esant padidėjusiam jo kiekiui gali išsivystyti osteoporozė

Programa sudaryta atsižvelgiant į simptomatiką ir visuomenėje dažniausiai pasitaikančias ligas. Papildomi tyrimai gali būti skiriami atsižvelgiant į gautus rezultatus.

+ Nemokamas nuotolinis tyrimų rezultatų aptarimas su gydytoju.
Kraujo paėmimo mokestis neįskaičiuotas.

TYRIMAI Mini Midi Maxi
Vitaminų tyrimai:
Vitaminas D (D2+D3)
Mikroelementų ir elektrolitų tyrimai:
P Fosforas
Ca Kalcis
Ca++ Jonizuotas kalcis    
Cak Koreguotas kalcis    
Mg Magnis  
Zn Cinkas  
Inkstų funkcijos tyrimai:
UREA Šlapalas    
CREA Kreatininas    
Kepenų fermentai:
ALP Šarminė fosfatazė
ALT Alanininė aminotransferazė    
AST Asparagininė aminotransferazė    
ALB Albuminas    
Kiti hormonai:
iPTH Parathormonas  

D.U.K.

1. Kas yra osteoporozė? 

Osteoporozė – sisteminė kaulų liga, kuriai būdinga maža kaulinė masė. Dėl kaulų tankio sumažėjimo, padidėja kaulų trapumas bei lūžių rizika.

Kas dažniausiai kenčia nuo osteoporozės? 

Dažniausiai osteoporoze serga vyresnio amžiaus moterys, kurioms dėl menopauzės vyksta hormonų persitvarkymas, tačiau galima susirgti ir dėl vitamino D, kalcio stokos arba skydliaukės ligų.

Kuo organizmui svarbus vitaminas D? 

Vitaminas D būtinas normaliam kaulų ir dantų vystymuisi, reguliuoja kalcio, magnio, fosforo apykaitą, veikia imuninę sistemą ir kitas funkcijas.