Prevencinės programos - "Antėja laboratorija"

Prevencinės programos

,,Antėja“ klinikos jau Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje! Jūsų laukia profesionalūs gydytojai, greitas aptarnavimas, lanksti ir kokybiška medicininė pagalba bei visos nemokamai teikiamos teritorinės ligonių kasos (TLK) finansuojamos šeimos gydytojo medicinos paslaugos.

Prie klinikų prisirašiusius asmenis kviečiame nemokamai pasitikrinti pagal šias prevencines programas.

Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa

Profilaktiškai atliekami storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programos tyrimai padeda nustatyti pirmuosiuosius ligos pėdsakus, kurie ankstyvojoje vėžio stadijoje beveik nepastebimi. ,,Antėja‘‘ primena visiems patenkantiems į 50 – 74 metų amžiaus grupę, nemokamai profilaktiškai pasitikrinti sveikatą ir užbėgti pavojingai ligai už akių. Pakitimus pastebėjus dar ikivėžinėje stadijoje ir pritaikius tinkamą gydymą liga išgydoma. O pastebėjus šiuos simptomus: pilvo pūtimas, skausmas, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas, neišsituštinimo jausmas bei kraujavimas, kviečiame išsitirti nedelsiant. Pasirūpinkime savo ir artimųjų sveikata, nes tai didžiausias mūsų turtas!

Gimdos kaklelio vėžio ankstyvosios diagnostikos programa

Net ir sveikatos sutrikimais nesiskundžiančios moterys, turi reguliariai kreiptis ginekologinių ligų profilaktikai ir ankstyvai diagnostikai. Svarbu žinoti, jog gimdos kaklelio vėžiu susergama ne iš karto, pirmiausia vystosi ikivėžiniai gimdos kaklelio susirgimai, o tik po 10-20 metų išsivysto vėžys. „Antėja“ primena, jog programa yra skirta moterims nuo 25 iki 60 metų, kurios gali kartą per 3 metus pasitikrinti dėl gimdos kaklelio vėžio. Labiausiai reikėtų susirūpinti moterims, kurios rūko, anksti pradėjo lytinį gyvenimą turi/turėjo daug lytinių partnerių ar yra nusilpusio imuniteto. Mylėkite save ir raskite laiko nemokamiems prafilaktiniams gimdos kaklelio vėžio ankstyvosios diagnostikos tyrimams.

Krūties vėžio ankstyvosios diagnostikos programa

Kiekvienos moters rūpinimasis savimi, periodiška ir ankstyva diagnostika bei laiku pradėtas gydymas gali užkirsti kelią šiai klastingai ligai – krūties vėžiui. Tai liga, kurios metu sutrinka ląstelių dalijimosi procesas ir krūtyje susiformuoja navikas, dėl kurio vystymosi gręsia krūties šalinimo procedūra. ,,Antėja“ primena visoms nuo 50 iki 69 metų moterims rūpintis savo sveikata ir kartą per 2 metus atlikti mamografinį tyrimą, taip užkertant kelią krūties vėžio atsiradimo tikimybei, patiriamiems nemalonumams ir baimėms.

Širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programa

Širdies ir kraujagyslių ligos siejamos su netinkama žmonių gyvensena: žalingais įpročiais, sumažėjusiu fiziniu aktyvumu, antsvoriu. Norint išvengti širdies ir kraujagyslių ligų, svarbu laikytis sveikos gyvensenos principų – sveikai maitintis, kontroliuoti savo svorį, reguliariai mankštintis, bei periodiškai atlikti širdies ir kraujagyslių ligų prevencinės programos tyrimus. Programos tyrimai taikomi 1 kartą per metus nuo 40 iki 55 metų vyrams bei nuo 50 iki 65 metų moterims. Šią amžiaus grupę atitinkantiems asmenis ,,Antėja“ primena profilaktiškai tikrintis ir išvengti su širdies ir kraujagyslių ligomis susijusių problemų.

Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa

Ankstyvos stadijos priešinės laiukos navikus turintys vyrai dažniausiai nejaučia rimtesnių sveikatos sutrikimų susijusių su šlapimo organų sistema ir į gydytojus nesikreipia. Tokiu atveju vienintelis būdas išvengti pavėluotos priešinės liaukos vėžio diagnozės yra ankstyvosios diagnostikos programa, kuri taikoma vyrams, patenkantiems į didžiausią riziką sirgti liga turinčiųjų amžiaus grupę. Pagal šią programą kartą per dvejus metus vyrams nuo 50 iki 69 metų ir vyrams nuo 45 metų, jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu, atliekami nemokami šios programos kraujo tyrimai. ,,Antėja“ primena vyrams apie galimybę nemokamai išsitirti.

Daugiau informacijoshttps://ligoniukasa.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/gyventojams-1/ligu-prevencijos-programos


Dėl registracijos tyrimui skambinti telefonu: 8 700 55511
Arba teiraukitės savo šeimos gydytojo.