Protėvių kilmės žemėlapis – tiriamas 1 asmuo (motinos kilmės linija) - "Antėja laboratorija"
Protėvių kilmės žemėlapis – tiriamas 1 asmuo (motinos kilmės linija)

Protėvių kilmės žemėlapis – tiriamas 1 asmuo (motinos kilmės linija)

349.00€
Protėvių kilmės žemėlapis – tiriamas 1 asmuo (motinos kilmės linija)

Skaičiuoklė perkantiems išsimokėtinai

Nemokamas šeimos gydytojo tyrimų rezultatų aptarimas netaikomas.

Nustatoma haplogrupė  pagal mitochondrinę DNR. Gali atlikti tiek vyrai tiek ir moterys.
Haplogrupė – tai panašių haplotipų, turinčių bendrą protėvį su ta pačia vieno nukleotido polimorfizmo mutacija visuose haplotipuose, grupė. Kadangi haplogrupė susideda iš panašių haplotipų, remiantis haplotipais, galima numatyti haplogrupę. Haplogrupės leidžia atsekti tolimų protėvių kilmę, siekiančią tūkstančius metų atgal.

Haplotipas – tai specifinių alelių (konkrečių DNR sekų) rinkinys glaudžiai sujungtų, chromosomoje išsidėsčiusių ir greičiausiai kartu paveldimų genų grupėje. Paprastai tariant, haplotipas – tai genų, kuriuos palikuonis paveldi iš tėvo/motinos, grupė.

Mitochondrinės DNR tyrimas, taip pat žinomas kaip DNR tyrimas pagal motinos giminystės liniją, suteikia galimybę atsekti motinos giminystės liniją, siekiančią apie 150 000 metų atgal ir gali patvirtinti jūsų giminystės ryšius su seniai gyvenusiais gimaičiais ir protėviais pagal motinos giminystės liniją. Mitochondrinės DNR paveldėjimas per motinos liniją vaidina reikšmingą vaidmenį tyrinėjant protėvius. Didžioji dalis DNR rūšių yra susimaišiusios mūsų organizme, nes yra perduodamos iš kartos į kartą, tačiau mitochondrinė DNR išlieka beveik nepakitusi, nes perduodama tik motinos linija, iš motinos vaikui (sūnui/dukrai). Tai reiškia, kad mūsų mitochondrinė DNR yra tokia pati kaip mūsų motinos ir senelės mitochondrinė DNR, bei leidžia atsekti praeities kartas, kurių skaičius siekia nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių. Tyrinėdami savo mitochondrinę DNR, faktiškai galime netiesiogiai perskaityti savo tolimųjų protėvių iš motinos pusės mitochondrinį genetinį kodą.