Radiologija: tyrimai ir diagnostika - „Antėja laboratorija“ - "Antėja laboratorija"

Radiologija

Radiologija – medicinos sritis, kurioje naudojama vaizdavimo technika ligoms ir sutrikimams diagnozuoti bei, kai kuriais atvejais, gydyti. „Antėja“ atliekami tokie radiologiniai tyrimai kaip echoskopija, magnetinio rezonanso tomografija (MRT) padeda nustatyti įvairias pilvo organų, smegenų, stuburo, raumenų, kaulų ir sąnarių problemas. Jeigu Jums reikalinga gydytojo radiologo konsultacija, pas mus galite sulaukti profesionalios pagalbos ir ypatingo dėmesio.

Diagnostinė ir intervencinė radiologija

Dabar, kai jau žinote, kas yra radiologija, verta geriau susipažinti su skirtingomis jos rūšimis. Paprastai šios išskiriamos dvi – tai diagnostinė ir intervencinė radiologija.

Diagnostinė radiologija

Diagnostinė radiologija apima tyrimus, leidžiančius pamatyti ir įvertinti įvairias kūno struktūras. Atlikdamas juos, gydytojas gali:

  • nustatyti simptomų priežastis;
  • stebėti, kaip paciento kūnas reaguoja į paskirtą gydymą;
  • patikrinti, ar nėra tokių ligų kaip, pavyzdžiui, krūties ar gaubtinės žarnos vėžys.

Diagnostiniams radiologiniams tyrimams dažniausiai priskiriama:

  • paprastas rentgeno tyrimas;
  • fluoroskopija;
  • echoskopija (ultragarsinis tyrimas);
  • kompiuterinė tomografija (KT);
  • magnetinio rezonanso tomografija (MRT);
  • mamografija;
  • branduolinės medicinos tyrimai;
  • pozitronų emisijos tomografija.

Pacientui reikalingas tyrimas parenkamas, atsižvelgiant į jo sveikatos būklę ir kamuojančią problemą.

Intervencinė radiologija

Intervencinė radiologija apima minimaliai invazinius tyrimus, skirtus nustatytus ir gydyti įvairių organų, kūno dalių ligas bei sutrikimus. Jų metu į žmogaus kūną gali būti įvedami kateteriai, taip pat kiti smulkūs instrumentai ir įrankiai.  Dažnai tokie tyrimai atliekami siekiant diagnozuoti ir gydyti arterijų ir venų užsikimšimus, vėžį arba navikus, gimdos fibroidus (miomas), nugaros skausmus, inkstų ligas,

Intervencinių radiologinių tyrimų pavyzdžiai:

  • angiografija arba angioplastika ir stento įdėjimas - kraujagyslių pakitimams koreguoti;
  • kraujagyslių embolizacija kraujavimui kontroliuoti;
  • naviko gydymas, naudojant radiodažninę abliaciją, krioabliaciją arba mikrobangų abliaciją;
  • vertebroplastika ir kifoplastika;
  • įvairių organų, tokių kaip plaučiai, inkstai, skydliaukė, adatų biopsijos.

Taigi diagnostiniai ir intervenciniai radiologiniai tyrimai paprastai atliekami skirtingais tikslais.

„Antėja“ atliekami radiologiniai tyrimai

Mūsų klinikose Vilniuje bei Panevėžyje atliekami įvairių kūno dalių ultragarsiniai ir MRT tyrimai. Plačiau pristatysime abu.

Ultragarsinis tyrimas arba echoskopija

Šis tyrimas pagrįstas ultragarso bangos sklidimu minkštuosiuose audiniuose. Jis leidžia greitai ir neskausmingai įvertinti vidaus organų: padėtį, formą, dydį, struktūrą, kraujotaką, judesius, patologinius pokyčius ir kita. Tai neintervencinė procedūra, kurios metu nenaudojama jonizuojanti spinduliuotė. Nėra nustatyta jokių ultragarsinio tyrimo kontraindikacijų.

Magnetinio rezonanso tomografija arba MRT

Tai vienas pažangiausių tyrimo metodų šiuo metu. Atliekant jį, naudojamas stiprus magnetinis laukas ir radijo dažnių bangos, padedantys išgauti detalų vidaus organų, minkštųjų audinių, galvos smegenų, sąnarių ir kitų kūno dalių vaizdą. MRT tyrimas yra neskausmingas, jo metu nenaudojama kenksminga jonizuojanti spinduliuotė.

Nėra nustatyta jokių magnetinio rezonanso tomografijos šalutinių poveikių. Todėl ji laikoma visiškai saugia. Tačiau svarbu pabrėžti, kad toks tyrimas tinkamas ne visai atvejais. Jis negali būti atliekamas žmonėms, turintiems širdies stimuliatorių, poodinį defibriliatorių arba dirbtinius širdies vožtuvus. Į šį sąrašą patenka ir tie, kurie turi kraujagyslių, akių, ausų ar bet kokius kitus implantus, kurių sudėtyje yra metalo. 

MRT taip pat netinkama pacientams, kurių organizme yra metalinės smegenų kraujagyslių kabutės, po neurochirurginės operacijos likusios metalinės plokštelės, morfijaus, insulino ir kitų vaistų pompos. Šis radiologinis tyrimas nerekomenduojamas nėščiosioms. Todėl dėl galimybės jį atlikti reikėtų pasikonsultuoti su savo gydytoju. Prieš tokią procedūra pasitarti su akušeriu ginekologu derėtų ir moterims, turinčioms spiralę.

Susisiekite, jeigu Jums reikalinga gydytojo radiologo konsultacija. Mūsų kontaktus galite rasti čia. Užsiregistruokite vizitui telefonu arba internetu – „Antėja“ sulauksite rūpestingų gydytojų dėmesio.

Darbo laikas ir kontaktai

Adresas VILNIUS:
Lvivo g. 37, Vilnius

Darbo laikas:
I–V 07:00–19:00
VI 08:00–12:00

Adresas PANEVĖŽYS:
Klaipėdos g. 75, Panevėžys

Darbo laikas:
I-V 07:00–19:00
VI 10:00–14:00

Registracija tel. 8 700 55511
Skambinant iš užsienio 00-370-37-245330

Atsiskaitymas: grynieji, banko kortelė, Seesam ir Compensa draudimo lėšomis pateikus draudimo dokumentą.