Greitieji koronaviruso antigeno testai - "Antėja laboratorija"
Greitasis SARS-CoV-2 (koronaviruso) antigeno testas

Greitasis SARS-CoV-2 (koronaviruso) antigeno testas

Tai greitas tyrimas, kuriam atlikti imamas tepinėlis iš nosiaryklės arba priekinės nosies landos. Jo rezultatas parodo, ar asmuo šiuo metu serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija).

TYRIMAS INTERNETU NEPARDUODAMAS.

Tyrimo kaina 22 Eur. (+ 8 Eur. mėginio paėmimo mokestis). 

Spausdinto liudijimo ar sertifikato išdavimas:

Kartu su tyrimo protokolu savitarnos svetainėje www.manotyrimai.lt yra pateikiamas liudijimas su tyrimų rezultatu ir asmens duomenimis trimis kalbomis lietuvių/anglų/rusų kalbomis.

Neigiami testai turėtų būti laikomi prielaidomis. Jei yra įtarimų, kad asmuo gali būti užsikrėtęs COVID-19 (koronaviruso) infekcija, net ir po neigiamo antigeno testo gali prireikti atlikti patvirtinantį molekulinį (PGR) tyrimą.

- 2019-nCoV antigeno atlikto tyrimo patvirtinimo LIUDIJIMAS, išdavimas– 5,00 eur.

Dėl Covid-19 tyrimų rezultatų pateikimo esveikata.lt portale - TRUMPA INSTRUKCIJA

Privaloma registracija specialia koronaviruso (Covid-19) aptarnavimo linija: 8 700 77 833

 

 

 

D.U.K.

1. Kam naudojamas šis tyrimas?

SARS-CoV-2 antigeno testu ieškomi baltymai, sudarantys SARS CoV-2 virusą (koronavirusą), siekiant nustatyti, ar asmuo turi aktyvią COVID-19 (koronaviruso) infekciją.

2. Per kiek laiko gaunami tyrimo rezultatai?

Per 15–20 min.

3. Kaip atliekamas šis testas?

Tiriami nosies ar nosiaryklės tepinėliai (nuograndos). Kartais tyrimas atliekamas mėginio paėmimo vietoje, o kartais mėginį reikia išsiųsti į laboratoriją.

4. Ką reiškia teigiamas tyrimo rezultatas?

Teigiamas antigeno testas reiškia, kad tiriamas asmuo tikėtina serga aktyvia COVID-19 infekcija.

5. Ką reiškia neigiamas tyrimo rezultatas?

Neigiamas antigeno testas reiškia, kad SARS-CoV-2 viruso (koronaviruso) baltymai nebuvo aptikti. Tikėtina, kad nėra COVID-19 infekcijos, tačiau neigiamas testas 100 % neatmeta tokios infekcijos galimybės. Jei po neigiamo antigeno tyrimo vis dar yra įtarimų, kad asmuo serga COVID-19 infekcija, asmenį būtina dar kartą ištirti dėl tokios infekcijos molekuliniu (PGR) metodu.

6. Kada naudinga atlikti šį tyrimą?

SARS-Co-2 (koronaviruso) antigeno testu galima greitai nustatyti, kas turi aktyvią infekciją. Tai gali padėti nustatyti užkrečiamus asmenis. Taip pat šis tyrimas yra pigesnis nei molekulinis tyrimas.

7. Kada šis tyrimas nėra naudingas?

SARS-Co-2 antigeno testas nėra toks jautrus metodas kaip molekulinis (PGR) tyrimas, todėl netiksliai atmeta tuos, kurie yra užsikrėtę. Greitieji antigeno testai yra mažiau jautrūs nei molekuliniai tyrimai, vadinasi, gali būti daugiau klaidingai neigiamų rezultatų.

8. Kiek kainuoja greitasis antigeno tyrimas?

Jo kaina „Antėja laboratorija“ pateikiama šio puslapio viršuje. Svarbu pastebėti, kad atliekant antigeno tyrimą papildomai taikomas mėginio paėmimo mokestis.

9. Ar greitasis antigeno testas tinkamas įrodyti, kad asmuo yra persirgęs COVID-19 liga ir turi teisę į izoliacijos išimtį?

Taip, šiuo atveju jis yra tinkamas.

Izoliacija netaikoma iš užsienio atvykusiems asmenims, turintiems asmens sveikatos priežiūros įstaigos pažymą, įrodančią, kad persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), kai diagnozė patvirtinta remiantis teigiamu antigeno testo (arba PGR tyrimo) rezultatu, ir nuo jo iki atvykimo į Lietuvą praėjo ne daugiau kaip 90 dienų.