Pneumo skiepai - "Antėja laboratorija"

Pneumo skiepai

Skiepai nuo pneumokoko / Skiepai nuo pneumonijos. Pneumokokinė infekcija sukelia meningitą, bakteriemiją, pneumoniją. Infekcija plinta oro lašeliniu būdu ir yra paplitusi visame pasaulyje. Synflorix vakcina yra skirta 6 sav.-5 m. kūdikiams ir vaikams, siekiant apsaugoti nuo Streptococcus pneumoniae bakterijų. Ši vakcina skirta imunizacijai, siekiant apsaugoti nuo invazinių ligų, pneumonijos ir ūmaus vidurinės ausies uždegimo. Pneumo 23 vakcina tinka pneumokokinių ligų, ypač pneumonijos, profilaktikai 2 m. ir vyresniems vaikams bei suaugusiems.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad vadovaujantis naujausiomis Lietuvos infektologų draugijos (LID) rekomendacijomis, vieno vizito metu galima pasiskiepyti ir nuo COVID-19, ir nuo gripo, arba nuo COVID-19 ligos ir pneumokokinės infekcijos, arba nuo gripo ir pneumokokinės infekcijos. Tokiu atveju skiepijama į skirtingas kūno vietas..

D.U.K.

1. Kas yra pneumokokinė infekcija?

Tai ūmi bakterinė infekcija, kuri sukelia plaučių uždegimą, meningitą, anginą ir kt. ligas. Liga priklauso nuo infekcinio proceso vietos organizme. Infekciją sukelia bakterijos, patekusios į organizmą per kvėpavimo takus.

2. Kokie yra specifiniai pneumokokinės infekcijos simptomai?

Pneumokokinė infekcija neturi jai būdingų specifinių simptomų. Pasireiškia visoms bakterinėms ligoms būdingi simptomai, tik jie būna itin stiprūs. Dažniausi – staigus karščiavimas, stiprus skausmas krūtinės srityje, kosulys, dusulys.

3. Kada skiepijama nuo pneumokokinės infekcijos?

Yra sukurtos skirtingos vakcinos, tinkamos tiek kūdikiams nuo 2 mėn. amžiaus, tiek suaugusiems. Tikslų skiepų planą jums paaiškins jus gydantis gydytojas, atsižvelgęs į jums ar jūsų vaikui geriausiai tinkančios vakcinos specifiką.

4. Kaip galima išgydyti pneumokokinę infekciją?

Gydymui įprastai skiriami antibiotikai. Tiksliausiai ligą diagnozuos ir, atsižvelgęs į komplikacijas, paskirs gydymą – jūsų šeimos gydytojas.