Šlapimo tyrimas dėl atipinių ląstelių - "Antėja laboratorija"
Šlapimo tyrimas dėl atipinių ląstelių

Šlapimo tyrimas dėl atipinių ląstelių

48.00€
Šlapimo tyrimas dėl atipinių ląstelių

Šlapimo tyrimas dėl atipinių ląstelių taikomas siekiant aptikti atipines ląsteles šlapime. Jis naudojamas kartu su papildomais tyrimais, norint aptikti šlapimo pūslės, rečiau – šlapimtakio ar šlaplės vėžį. Dažniausiai rekomenduojama ištirti šlapimą dėl atipinių ląstelių tuomet, kai šlapime randama eritrocitų (kraujo forminių elementų). Tyrimas gana jautrus nustatant didesnius ir agresyviai augančius šlapimo takų navikus.

Šlapimo pūslės vėžys yra gana dažna onkologine liga, kuria per metus suserga iki 450 žmonių. Laiku diagnozavus ligą, gydymas gana efektyvus. Šlapimo pūslės onkologinės ligos rizika didesnė vyrams, rūkantiems asmenims, sergantiems lėtiniu šlapimo pūslės uždegimu ar esant šlapimo pūslės vėžio atvejų šeimoje. Dažniausi ligos simptomai yra dažnas ir skausmingas šlapinamasis, apatinės pilvo dalies maudimas, kraujas šlapime.

Šlapimo tyrimas dėl atipinių ląstelių taikomas siekiant aptikti atipines ląsteles šlapime. Jis naudojamas kartu su papildomais tyrimais, norint aptikti šlapimo pūslės, rečiau - šlapimtakio ar šlaplės vėžį. Dažniausiai rekomenduojama ištirti šlapimą dėl atipinių ląstelių tuomet, kai šlapime randama eritrocitų (kraujo forminių elementų). Tyrimas gana jautrus nustatant didesnius ir agresyviai augančius šlapimo takų navikus.

Tyrimą tikslinga atlikti iš antros rytinio šlapimo porcijos, kadangi visą naktį šlapimo pūslėje buvusios ląstelės gali būti suirusios ir netinkamos vertinti. Šlapimas surenkamas į sterilų konteinerį ir tiriamas laboratorijoje.