Plačiausias kraujo tyrimų tinklas Lietuvoje
Online registracija + tyrimų rezultatai
0
0

Celiakijos tyrimai

Celiakija arba gliuteno netoleravimas, gali būti įvairių nemalonių simptomų priežastis. Maisto netoleravimas gali pasireikšti įvairiai, tiek fiziniais pojūčiais (pilvo pūtimas, raumenų spazmai, galvos skausmas), tiek emociniais (nerimas). Atlikus maisto netoleravimo tyrimą galima išsiaiškinti, ar jūsų organizme netrūksta fermentų, įtakos nedaro farmakologinės medžiagos (dažikliai, skonio stiprikliai ir pan.), neturite genetinių ligų, kurios galėtų lemti tam tikro maisto netoleravimą.

Neradote Jums reikiamo tyrimo? Dėl platesnio tyrimų spektro kreipkitės pagalba@anteja.lt arba 8 700 55511

 

Tyrimas Aprašymas Pastabos
Audinių transgliutaminazės IgA klasės antikūnai, tTG IgA Audinių transglutaminazė (tTG) yra fermentas, dalyvaujantis kryžminiame tam tikrų baltymų sujungime. Šis tyrimas yra įtrauktas į visų naujausių celiakijos gairių algoritmus. Asmenims, kuriems trūksta IgA antikūnų, turi būti paskirtas IgG antikūnų tyrimas.
Endomiziumo IgA klasės antikūnai, EmA IgA Endomiziumas yra plonas jungiamojo audinio sluoksnis, padengiantis atskiras raumenų skaidulas. Endomiziniai antikūnai (EmA) išsivysto, kai pažeidžiama žarnyno gleivinė. Dauguma pacientų, sergančių aktyvia celiakija ar pūsleliniu dermatitu (dermatitis herpetiformis), turi Endomiziumo IgA klasės antikūnų. Endomizinių antikūnų (EmA) tyrimas yra įtrauktas į naujausių diagnostikos gairių algoritmus, tačiau nėra plačiai naudojamas. Endomiziumo IgA klasės antikūnų tyrimas yra mažiau naudingas asmenims, kurie turi IgA antikūnų trūkumą.
Deamiduoto gliadino peptido IgA ir IgG klasės antikūnai, DGP IgA ir IgG Gliadinai yra viena iš dviejų pagrindinių gliuteno baltymų grupių. Padidėję antikūnai prieš deamiduotą gliadino peptidą dažnai pastebimi pacientams, sergantiems celiakija ir laikantis dietos, kurioje yra gliuteno. Tai yra naujesnis tyrimas, kuris padeda diagnozuoti celiakiją asmenims, kurių antitTG yra neigiami, įskaitant vaikus.
ŽLA (HLA) haplotipai HLADQ2 ar HLA-DQ8 Mokslininkai kelia prielaidą, kad HLA molekulės suteikia T-ląstelėms gliuteno antigenus, kurie savo ruožtu sukelia audinių pažeidimus. Maždaug 95 proc. celiakija sergančių pacientų turi HLA-DQ2 heterodimerą, o likę 5 proc. - HLA-DQ8 heterodimerą. Šių heterodimerų nebuvimas leidžia atmesti 99 proc. tikimybę sirgti celiakija ar padėti diagnozuoti esamą ligą
Endoskopija su dvylikapirštės žarnos biopsija Dvylikapirštės žarnos biopsijos histologija vertinama pagal modifikuotą Marsh-Oberhuber ar Corazza ir Villanacci klasifikaciją. Gaurelių atrofija, nustatyta biopsijos metu, kartu su klinikine remisija, laikantis begliuteninės dietos yra tarptautiniu mastu pripažintas celiakijos diagnozės aukso standartas.