COVID-19 (koronaviruso) tyrimai - "Antėja laboratorija"

COVID-19 (koronaviruso) tyrimai

Mūsų laboratorijose atliekami 2019-nCoV RNR tyrimai leidžia greitai ir tiksliai nustatyti, ar šiuo metu žmogus serga koronavirusu. 2019-nCoV IgG tyrimai leidžia nustatyti, ar žmogus jau persirgo minėtu virusu ir galimai nejautė jokių simptomų. Šiuo išskirtiniu laikotarpiu darome viską, kad mūsų laboratorijos kiek įmanoma greičiau prisitaikytų prie dabartinių poreikių ir galėtų ištirti kuo daugiau ėminių.


 

Registruokitės vizitui internetu - ONLINE REGISTRACIJA

Dėl Covid-19 tyrimų rezultatų pateikimo esveikata.lt portale - TRUMPA INSTRUKCIJA

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad vadovaujantis naujausiomis Lietuvos infektologų draugijos (LID) rekomendacijomis, vieno vizito metu galima pasiskiepyti ir nuo COVID-19, ir nuo gripo, arba nuo COVID-19 ligos ir pneumokokinės infekcijos, arba nuo gripo ir pneumokokinės infekcijos. Tokiu atveju skiepijama į skirtingas kūno vietas..

Privaloma registracija specialia koronaviruso (Covid-19) aptarnavimo linija: 8 700 77 833

SVARBU!

Vadovaujantis LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO ĮSAKYMU „DĖL COVID-19 LIGOS (KORONAVIRUSO INFEKCIJOS) TYRIMŲ ATLIKIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“, 2020 m. gruodžio 4 d. Nr. V-2797 (Nauja redakcija nuo 2021-04-24: Nr. V-895) 14. Punktas. Nuo 2021 metų balandžio 30 dienos atliekant kiekybinius SARS-CoV-2 anti-S, anti-S1 arba anti-RBD IgG nustatymo tyrimus, rezultatai į ESPBI IS turi būti pateikiami naudojant BAU/ml vienetus.

BAU/ml (angl. Binding antibody units) vienetai yra sukurti siekiant standartizuoti SARS-CoV-2 imunoglobulinų tyrimus ir įvertinti sietį su PSO paruoštu SARS-CoV-2 serologiniams tyrimams skirtu standartu (PSO 20/163). Konvertavimo koeficientas – 1 U/ml = 21,8 BAU/ml.

Nuo 2021 m. gegužės 3 d. išduotuose SARS-CoV-2 serologinių tyrimų protokoluose bus pateikiamos dvi gautos vertės – normos ribos U/ml ir normos ribos perskaičiavus į BAU/ml vienetus.

Kaip elgtis, jei turėjau didelės rizikos sąlytį? 

1. IZOLIUOTIS

Sąlyti turėjęs žmogus turi izoliuotis atskirai, su atskiru sanitariniu mazgu. Jei nėra galimybės užtikrinti šių sąlygų – izoliuotis atskirame gerai vėdinamame kambaryje.

Sąlyčio neturėję asmenys gali gyventi kartu su sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga (koronavirusu) turėjusiu asmeniu, jeigu šie sutinka gyventi kartu.

Tokiu atveju sąlytį su sergančiuoju turėję ir sąlyčio neturėję asmenys turi gyventi atskiruose gerai vėdinamuose kambariuose, apriboti judėjimą namuose ir sumažinti dalijimąsi bendra erdve.

2. UŽPILDYTI NVSC ANKETĄ

Užpildykite iš NVSC į Jūsų telefoną trumpąja SMS žinute gautą anketą.

Jeigu žinote, kad turėjote sąlytį, tačiau žinutės negavote, taip galėjo nutikti todėl, kad susirgęs asmuo nenurodė, jog su Jumis bendravo. Tokiu atveju pildykite NVSC anketą ir laukite, kol su Jumis susisieks specialistai.

3. INFORMUOTI DARBDAVĮ

Informuokite, kiek laiko truks Jūsų izoliacija, susitarkite dėl darbo nuotoliniu būdu, jei yra galimybė.

4. DIRBTI NUOTOLINIU BŪDU

Jei nėra galimybės dirbti nuotoliniu būdu ir reikalingas nedarbingumo pažymėjimas, kreipkitės į šeimos gydytoją.

Apie tai, kad Jums reikalingas nedarbingumo pažymėjimas, nepamirškite pažymėti NVSC anketoje.

5. STEBĖTI SVEIKATĄ

Stebėkite savo sveikatos būklę. Pasireiškus COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) būdingiems simptomams, nedelsiant skambinkite 1808. Jei norite atlikti testą COVID-19 ligai nustatyti, nepamirškite to pažymėti NVSC anketoje.

6. KIEK TRUKS IZOLIACIJA?

Sąlytį turėjusiems asmenims izoliacija taikoma 14 dienų po paskutinės sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) dienos.

TRUMPIAU – jei ne anksčiau kaip 10 izoliavimo dieną atliktas laboratorinis tyrimas COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti yra neigiamas.

 

NORINT GAUTI LEIDIMĄ* SUSITRUMPINTI IZOLIACIJOS LAIKĄ, TURITE UŽPILDYTI PRAŠYMĄ NVSC SISTEMOJE – PRAŠYMAS

*Leidimas galioja TIK nustatytoms asmenų grupėms, kurios nurodytos NVSC sistemoje.

D.U.K.

1. Kaip užsiregistruoti COVID-19 (koronaviruso) testui?

Registracija COVID-19 testui atliekama telefonu arba elektroniniu būdu. Telefono numerį, kuriuo reikia skambinti, ir nuorodą į el. registracijos formą galite rasti šio puslapio viršuje.

2. Ar koronaviruso testas mokamas?

Taip, jis yra mokamas.