Plačiausias kraujo tyrimų tinklas Lietuvoje
Tyrimų rezultatai
0
0

Lytinių hormonų tyrimai

Endokrininė sistema gamina specifinius junginius – hormonus, – kurie reguliuoja daugelį organizmo funkcijų ir užtikrina darnią organizmo veiklą. Sutrikusi hormonų gamyba gali pasireikšti plačiu ligų spektru – diabetu, skydliaukės ligomis, medžiagų apykaitos sutrikimais ir kt.

Neradote Jums reikiamo tyrimo? Dėl platesnio tyrimų spektro keripkitės pagalba@anteja.lt

INFORMUOJAME! Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. keisis tyrimų kainos.

Lytiniai hormonai gaminasi lytiniuose organuose (sėklidėse arba kiaušidėse) ir yra atsakingi už spermos gamybą, menstruacinius ciklus, lytinę veiklą bei augimo procesus. Sutrikus šių hormonų gamybai, gresia augimo ir lytinės brandos sutrikimai, nevaisingumas, moterų organizme gali padidėti vyriškų hormonų kiekis, arba atvirkščiai – vyrų organizme padidėja moteriškų hormonų kiekis. Lytinių hormonų disbalansas taip pat gali būti kepenų funkcijos, nutukimo, streso ir kt. ligų priežastimi. Lytinius hormonus būtina stebėti nėštumo metu, siekiant apskaičiuoti apsigimimo tikimybę.

Hormonai yra veiksmingi, efektyvūs. Reikia nedidelio kiekio, kad atsirastų dideli pokyčiai ląstelėse, organuose ar net visame organizme. Štai kodėl net nedidelis tam tikro hormone pokytis gali sukelti rimtų problemų. Laboratorinių tyrimų pagalba galima išmatuoti hormonų koncentracija kraujyje, šlapime. Laboratorinis tyrimas gali padėti nustatyti problemą, jei turite hormonų sukeltų simptomų: nustatyti ar yra hormone hipersekrecija (padidėjęs kiekis) ar hiposekrecija (sumažėjęs kiekis). Pats papraščiausias ir prieinamiausias hormoninis tyrimas, kurį galite atlikti ir namuose – nėštumo testas – patikrinamas nėštumo hormonas (chorioninis gonadotropinas (hCG) šlapime.