Inkstų funkcijos tyrimai - "Antėja laboratorija"

Inkstų funkcijos tyrimai

Inkstų patologijos yra dažnos ir gali pasireikšti kaip atskiros ligos, kurios išprovokuoja kitų organų sutrikimus, arba kaip kitų ligų komplikacijos. Laboratorinių tyrimų metu vertinamas bakterijų, nebūdingų medžiagų išsiskyrimas į kraują ar šlapimą, padidėjusios medžiagų koncentracijos, aptinkamos nuosėdos ir druskos bei kitų parametrų nukrypimai nuo normos ribų. Sergant inkstų ligomis ir jų negydant pakyla arterinis kraujo spaudimas, nukenčia širdis ir kraujagyslės, vystosi anemija (mažakraujystė). Dažnai vieno organo sutrikimas išprovokuoja ir kitų organizmo funkcijų pokyčius. Profilaktiniai laboratoriniai kraujo tyrimai gali padėti anksti išaiškinti inkstų funkcijos nepakankamumą, kai dar galima sulėtinti ligos progresavimą ir atitolinti dializę ar transplantaciją.

Neradote Jums reikiamo tyrimo? Dėl platesnio tyrimų spektro kreipkitės pagalba@anteja.lt arba 8 700 55511

D.U.K.

1. Dėl kokių priežasčių gali sutrikti inkstų veikla?

Inkstų veikla gali sutrikti dėl įgimtų ar įgytų ligų ar dėl kitų organų veiklos sutrikimų. Dažniausiai inkstų veiklos sutrikimus pagreitina pirmo ir antro tipo diabetas, imuninės sistemos nusilpimas, šlapimo pūslės infekcijos.

2. Kokie simptomai galėtų rodyti inkstų veiklos sutrikimus?

Dažniausiai sutrikus inkstų veikimui pasireiškia šie (visi ar tik keli iš jų) simptomai: padidėjęs arterinis kraujo spaudimas, šleikštulys, vėmimas, paakių, veido tinimas, dėmesio koncentracijos sutrikimai, nugaros skausmai, išsiderinęs miego ritmas, apetito stoka, kojų tinimas.

3. Kaip galima išvengti inkstų ligų?

Geriausiai nuo ligų apsaugo jų profilaktika – inkstams svarbi mūsų subalansuota mityba, fizinis aktyvumas, taip pat pakankamas kiekis poilsio naktį. Profilaktiniai tyrimai gali padėti pastebėti ligas ankstyvoje stadijoje ir veiksmingai jas išgydyti.