Riebalų apykaitos tyrimai - "Antėja laboratorija"

Riebalų apykaitos tyrimai

Norint užkirsti kelią širdies ir kraujagyslių ligų įsisenėjimui ir kuo anksčiau pradėti reikiamą gydymą yra svarbu laiku išsitirti cholesterolio kiekį. Cholesterolis yra siejamas su miokardo infarktu, insultu, jis lemia kraujagyslių užsikimšimą riebalų sankaupomis. Cholesterolis yra randamas gyvūninės kilmės produktuose, todėl besirūpinantiems savo sveikata yra svarbi įvairi ir subalansuota mityba. Taip pat labai svarbu prevenciškai mažinti rizikos veiksnius: nerūkyti, neturėti antsvorio, reguliariai sportuoti. Visiems, vyresniems nei 20 metų, yra rekomenduojama bent kas 5 metus atlikti cholesterolio (mažo („blogojo“) ir didelio („gerojo“) tankio) tyrimus.

Neradote Jums reikiamo tyrimo? Dėl platesnio tyrimų spektro kreipkitės pagalba@anteja.lt arba 8 700 55511

D.U.K.

1. Ar reikia profilaktiškai atlikti cholesterolio tyrimus?

Taip, cholesterolio tyrimai yra rekomenduojami visiems vyresniems nei 20 metų žmonėms. Įprastai tyrimus rekomenduojama atlikti kas 5 metus.

2. Kuo skiriasi „gerasis“ ir „blogasis“ cholesterolis?

Cholesterolis būna dviejų tipų, šnekamojoje kalboje jie vadinami tiesiog „geruoju“ ir „bloguoju“, o iš tiesų skiriasi jų tankis, taigi „gerąjį“ cholesterolį būtų tiksliau vadinti didelio tankio (DTL), o „blogąjį“ – mažojo tankio lipoproteinais (MTL).

3. Kaip sumažinti cholesterolio kiekį?

Tiksliausias rekomendacijas, atsižvelgęs į jūsų sveikatos būklę, galėtų pateikti jus gydantis gydytojas, tačiau universali profilaktinė rekomendacija yra sveikas gyvenimo būdas. Būtina subalansuota mityba, svarbus nuolatinis fizinis aktyvumas, taip pat svarbu nerūkyti, atsikratyti antsvorio.