Plačiausias kraujo tyrimų tinklas Lietuvoje
Online registracija + tyrimų rezultatai
0
0

ŽIV tyrimai

ŽIV tyrimai leidžia nustatyti žmogaus imunodeficito viruso specifinius antikūnius paciento kraujo serume ir plazmoje. Šis kraujo tyrimas būtinas kraujo donorams, nėščiosioms ar galėjusiems turėti kontaktą su virusu, atliekant savo profesines pareigas. ŽIV ligos inkubacijos laikotarpis vidutiniškai trunka apie tris savaites (kartais gali būti ir 3–6 mėnesiai), po kurio ŽIV antikūnius galima aptikti mėginiuose. Naujausios technologijos laboratoriniai tyrimai inkubacijos laikotarpį sutrumpina iki 10 dienų.

Neradote Jums reikiamo tyrimo? Dėl platesnio tyrimų spektro kreipkitės pagalba@anteja.lt arba 8 700 55511

D.U.K.

1. Kas yra ir kaip galima užsikrėsti ŽIV?

ŽIV – tai žmogaus imunodeficito virusas, kuris sukelia AIDS. Įgijus imunodeficito sindromą (AIDS) organizmas lengviau užsikrės įvairiomis infekcijomis, gali atsirasti navikai ir pasireikšti kitos ligos. ŽIV užsikrečiama nuo kito jau užsikrėtusio žmogaus per kraują ar gleivines (patekus užkrėsto kraujo, spermos, makšties išskyrų, motinos pieno).

2. Po kiek laiko nuo užsikrėtimo galima nustatyti ŽIV?

Vidutiniškai ŽIV inkubacinis laikotarpis trunka tris savaites, tačiau kartais gali būti ir 3 ar net 6 mėnesiai. Tik praėjus šiam laiko tarpui ŽIV antikūnus galima aptikti mėginiuose. Visgi šiuolaikinės technologijos atliekant laboratorinius tyrimus leidžia inkubacijos laikotarpį sutrumpinti iki 10 dienų.

3. Kam yra privalomas ŽIV tyrimas?

ŽIV tyrimas Lietuvoje yra privalomas nėščiosioms, donorams ir galėjusiems turėti kontaktą su virusu dėl savo profesijos.