Vairuotojų medicininė pažyma, sveikatos tikrinimas - "Antėja laboratorija"

Vairuotojų medicininė pažyma

Vairuotojo sveikatos tikrinimas medicininei pažymai gauti 

Vairuotojo sveikatos tikrinimas atliekamas siekiant nustatyti, ar asmuo gali vairuoti atitinkamos kategorijos mechanines transporto priemones. 

Vairuotojo medicininė pažyma yra reikalinga laikant vairavimo egzaminus ir keičiant vairuotojo pažymėjimą. Po sveikatos patikrinimo išduodama elektroninė vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma (forma Nr. 083-1/a), kuri automatiškai perduodama VĮ „Regitra“, taip pat ją galima atsisiųsti iš esveikata.lt. 

Kaip gauti vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą? 

Norint gauti vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą, reikia pateikti: 

  • Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. 

  • Vairuotojo pažymėjimą (tikrinantis pakartotinai). 

  • Asmens medicininę knygelę (sveikatos pasą), forma Nr. 048/a, jei privalomai periodiškai sveikata tikrinama dirbant vairuotoju pagal darbo sutartį. 

  • Iš anksto gydytojo psichiatro parengtą formą Nr. 027/a iš asmens sveikatos priežiūros įstaigos, kurioje yra registruotas. 

  • Protezavimo įmonės pažymą apie kontrolinį protezo tikrinimą po galūnės ar jos dalies protezavimo (neįgaliesiems, turintiems išreikštą lokomotorinį sutrikimą). 

Taip pat reikia nurodyti, kokių kategorijų transporto priemones asmuo nori vairuoti. 

Atvykus sveikatos patikrinimui reikia užpildyti: 

  • „Vairuotojo garbės deklaraciją“ (sveikatos patikrinimo klausimyną). 

  • Klausimyną dėl obstrukcinės miego apnėjos, „Epworth“ mieguistumo skalę. 

Vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininės pažymos grupės 

Išrašant sveikatos pažymas vairuotojai skirstomi į dvi grupes: 

  • Pirmai grupei priklauso AM (mopedų), A1, A2, A, B1 (motociklų), B (automobilių masė ne didesnės nei 3500 kilogramų) ir BE (B kategorijos automobilių su priekaba) vairuotojai. 

  • Antrai grupei priskiriami vairuojantieji C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE (automobilius, kurių masė didesnė kaip 3500 kilogramų) ir T (troleibusai) kategorijų transporto priemones. Taip pat jai priklauso visi dirbantys vairuotojais pagal darbo sutartis – taksi, greitosios pagalbos automobilių, traktorių, savaeigių mašinų vairuotojai ir pan. 

Vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininės pažymos galiojimo terminas priklauso nuo grupės, kuriai yra priskiriamas vairuotojas. 

Jei norite plačiau pasikonsultuoti apie tai, kaip gauti medicininę pažymą keičiant vairuotojo pažymėjimą arba prieš laikant vairavimo egzaminus, – kreipkitės, mielai atsakysime į Jums rūpimus klausimus. 

Vairuotojų fizinė ir psichinė savijauta turi tiesioginės įtakos eismo saugumui. Sveikatos problemos, pavyzdžiui, regos sutrikimai, širdies ligos, epilepsija ar miego sutrikimai, gali pabloginti vairuotojo gebėjimą greitai reaguoti ir priimti teisingus sprendimus kelyje, todėl padidėja eismo įvykių rizika. Be to, tokios būklės kaip aukštas kraujospūdis ar cukrinis diabetas gali lemti staigius sveikatos sutrikimus vairuojant. Reguliarus vairuotojų sveikatos tikrinimas gali padėti anksti nustatyti ir spręsti šias problemas, užtikrinant, kad vairuotojų būklė būtų optimali ir jie galėtų saugiai dalyvauti eisme. „Antėja“ klinikoje atliekamas profesionalus vairuotojų sveikatos patikrinimas ir išduodama medicininė pažyma vairuotojo pažymėjimui. Daugiau apie šią paslaugą kviečiame sužinoti žemiau esančiame tekste. 

Kodas Sveikatos patikra DARBO DIENOMIS Kaina
26003 1 grupės (AM, A1, A, B1, B ir BE kategorijų) vairuotojų sveikatos tikrinimas 30.00€
26004 2 grupės (C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE ir T kategorijų) vairuotojų sveikatos tikrinimas 40.00€


Registruokitės vizitui internetu - ONLINE REGISTRACIJA
Telefonu: 8 700 55511 arba el. paštu: pagalba@anteja.lt

D.U.K.