Vargina aukšta temperatūra? - "Antėja laboratorija"

Vargina aukšta temperatūra?

Žiemai prasidėjus, dažnai beldžiame į šeimos gydytojo duris arba skubiai jam skambiname, nes pakilo temperatūra, blogai jaučiamės ir norime kuo greičiau išsiaiškinti kaip pasveikti. Dažniausiai žmones neramina nežinojimas ar užteks pagulėti lovoje su arbatos puodeliu, ar jau reikia gydytis atitinkamais vaistais. Pastaruoju metu viešai kalbama apie įvairias virusinių ir bakterinių ligų komplikacijas, todėl neretas bijo susirgti gripu (ypač jei nepasiskiepijo prieš gripo sezoną) ar bakterine infekcija, kurių laiku negydant, galimos rimtos pasekmės.

Karščiavimas yra tik vienas iš simptomų, kuris netgi naudingas organizmui, nes tada suaktyvėja imuninės sistemos pasipriešinimas, stabdomas bakterijų ir virusų plitimas bei dauginimasis. Temperatūros, kuri yra iki 38oC vaistais mažinti nereikia, ypač jei žmogus jaučiasi pakankamai gerai, tačiau jai pakilus virš 38oC ir daugiau – prasideda karščiavimas, kurį mažinti būtina.

Jei staiga palikusią aukštą temperatūrą lydi simptomai tokie kaip intensyvus galvos, pilvo, nugaros skausmas, itin išreikštas kosulys ar oro trūkumas, į gydymo įstaigą būtina kreiptis nedelsiant. Tačiau ir esant silpnumui, šaltkrėčiui, drebuliui, raumenų skausmams ar pan., rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją, kuris konsultacijos metu apžiūrėjęs ir atlikęs tyrimus paskirs tinkamą gydymą. „Antėja laboratorija“ šeimos gydytojai rekomenduoja atlikti kraujo tyrimus, kurie parodys negalavimo priežastį ir padės išsiaiškinti, ar sergate gripu, ar tai tiesiog peršalimas, o gal jau bakterinė infekcija. Dažniausiai atliekami tyrimai yra bendras kraujo tyrimas (BKT) bei C – reaktyvinis baltymas (CRB), taip pat „Antėja laboratorija“ medicinos centruose visoje Lietuvoje yra galimybė atlikti naująjį EXPRESS gripo tyrimą, kuris yra neskausmingas bei greitas. Jo metu paimamas tepinėlis iš nosies ir per 15 minučių turite atsakymą, ar nesergate gripu. Tyrimas yra saugus ir atliekamas vaikams.

Patogiai ir greitai atliekami laboratoriniai tyrimai padeda lengviau atpažinti ligų sukėlėjus ir laiku pradėti gydymą. Visais atvejais pasitarkite su gydytoju. Tai Jums padės greičiau pasveikti.

Alma Astafjeva

Autorius: Alma Astafjeva

Pareigos:

Visos naujienos