Vazektomija (vyro sterilizacija) Vilniuje - "Antėja laboratorija"

Vazektomija

Ieškote patikimos kontraceptinės priemonės? Norite pamiršti susirūpinimą dėl nepageidaujamo nėštumo? Mūsų patyrusi medicinos specialistų komanda gali suteikti Jums reikiamą informaciją ir profesionaliai atlikti vazektomiją – vyro sterilizaciją. Tam, kad priimti sprendimą dėl šios procedūros būtų lengviau, kviečiame susipažinti su žemiau pateikta informacija. Jauskitės ramūs dėl savo reprodukcinės sveikatos.

Kas yra vazektomija?

Vazektomija – vyrams atliekama chirurginė procedūra (operacija), kurios tikslas yra permanentinė kontracepcija arba sterilizacija (nevaisingumas). Jos metu perkerpami, perrišami, uždeginami ar kitaip pakeičiami sėkliniai latakai – kanalėliai, kuriais sperma iš sėklidžių patenka į šlaplę. Tai neleidžia spermatozoidams išsiskirti ejakuliacijos metu, todėl vyras tampa nevaisingas. 

Vyrų vazektomija yra labai veiksminga ir mažai invazinė priemonė tiems, kurie nebenori turėti vaikų arba nori kontroliuoti savo reprodukcinius pasirinkimus. Ji neturi įtakos vyro lytinei funkcijai ar lytiniam potraukiui ir yra laikoma saugiu bei patikimu gimstamumo kontrolės metodu.

Kaip atliekama vazektomijos operacija?

Vazektomijos metu chirurgas pirmiausia atlieka vietinę nejautrą kapšelio srityje, kad sumažintų diskomfortą. Kai kuriais atvejais atliekama bendrinė nejautra, pacientas operacijos metu miega. Tada viršutinėje kapšelio dalyje padaromas nedidelis pjūvis, kad būtų galima prieiti prie sėklinių latakų. Chirurgas šiuos vamzdelius perkerpa, perriša arba kitais būdais juos pažeidžia, kad spermatozoidai nesusimaišytų su sperma ejakuliacijos metu. Taip veiksmingai užblokuojamas spermatozoidų kelias, todėl vyras tampa nevaisingas. Vazektomijos operacija paprastai trunka apie 15–30 minučių ir yra palyginti nesudėtinga, dažnai atliekama ambulatoriškai klinikoje arba gydytojo kabinete. 

Pooperacinis periodas po vazektomijos

Pooperacinis periodas po vazektomijos paprastai būna trumpas. Pacientai gali jausti nedidelį diskomfortą, patinimą ar mėlynes kapšelio srityje, kuriuos paprastai galima malšinti be recepto parduodamais vaistais nuo skausmo ir ledo kompresais. 

Patartina kelias dienas neskubėti, vengti intensyvios fizinės veiklos ir sunkių daiktų kėlimo. Lytinius santykius paprastai galima atnaujinti maždaug po savaitės, tačiau iškart vyras dar gali apvaisinti moterį. Kai sveikatos priežiūros specialistas patvirtina, kad ejakuliate nėra spermatozoidų, galima mylėtis be kitų kontracepcijos priemonių, o tai gali užtrukti keletą savaičių ar ejakuliacijų.

Dauguma vyrų gali palyginti greitai grįžti prie įprastos kasdienės veiklos, o komplikacijos pasitaiko retai, todėl vazektomija yra patogi ir veiksminga ilgalaikė kontracepcijos priemonė tiems, kurie nebenori turėti vaikų.

Galimos vazektomijos komplikacijos

Vazektomija vyrams paprastai yra saugi ir veiksminga procedūra, tačiau, kaip ir bet kuri chirurginė intervencija, ji susijusi su tam tikra galima rizika ir komplikacijomis. Retais ir labai retais atvejais gali pasitaikyti šios komplikacijos:

  • skausmas ir diskomfortas,
  • infekcija,
  • kraujavimas arba hematoma,
  • spermos granulioma (nedidelis gerybinis gumbelis),
  • rekanalizacija (sėklinių latakų susijungimas),
  • lėtinis skausmas (povazektominio skausmo sindromas).

Prieš vazektomiją būtina aptarti galimas komplikacijas ir visus rūpimus klausimus su operaciją atliekančiu urologu. Tinkama priešoperacinė ir pooperacinė priežiūra bei gydytojo nurodymų laikymasis gali padėti sumažinti riziką ir užtikrinti sėkmingą rezultatą.

Kuo skiriasi vazektomija nuo kastracijos?    

Vazektomija ir kastracija yra dvi skirtingos chirurginės procedūros, kurių tikslai ir rezultatai skiriasi. Vazektomija – procedūra, atliekama vyrams kaip nuolatinės kontracepcijos būdas, kuomet sėkliniai latakai pakeičiami, kad spermatozoidai neišsiskirtų ejakuliacijos metu. Tai neturi įtakos hormonų, tokių kaip testosteronas, gamybai, o lytinė funkcija ir lytinis potraukis paprastai išlieka nepakitę. 

Priešingai, kastracija – tai chirurginis sėklidžių pašalinimas, kuris atliekamas dėl įvairių medicininių priežasčių, pavyzdžiui, gydant tam tikrus vėžinius susirgimus, mažinant testosterono kiekį arba gydant tam tikras ligas. Dėl kastracijos netenkama spermos gamybos ir testosterono, o tai gali turėti didelį ir negrįžtamą poveikį lytinei funkcijai, fizinėms savybėms ir bendrai sveikatai. 

Taigi, nors abi šios procedūros turi įtakos vyrų reprodukcinėms galimybėms, jų paskirtis ir rezultatai yra labai skirtingi.

 

D.U.K.
Darbo laikas ir kontaktai

Adresas:
Lvivo g. 37, Vilnius

Darbo laikas:
I–V 07:00–19:00
VI 08:00–12:00

Registracija tel. 8 700 55511
Skambinant iš užsienio 00-370-37-245330

Atsiskaitymas: grynieji, banko kortelė, Seesam ir Compensa draudimo lėšomis pateikus draudimo dokumentą.