Vėžio žymenų tyrimų programos moterims - "Antėja laboratorija"
Vėžio žymenų tyrimų programos moterims
%

Vėžio žymenų tyrimų programos moterims

73.00€
Vėžio žymenų tyrimų programos moterims

Skaičiuoklė perkantiems išsimokėtinai

*Norintiems pasinaudoti akcijos pasiūlymu būtina įsigyti tyrimus e. parduotuvėje arba fiziniame padalinyje nurodytu akcijos laikotarpiu. Įsigytus kuponus e. parduotuvėje galima panaudoti per 6 mėn su galimybe pratęsti dar 6 mėn. Registracija vizitui akcijos kainos nerezervuoja, akcija galioja tik apmokėjus paslaugas akcijos galiojimo laikotarpiu.

Gydytojų sukurtos programos: tirkis išsamiau – mokėk mažiau!

Onkologinėmis ligomis sergantys asmenys vėžio simptomų nejunta iki paskutiniųjų stadijų arba simptomai sutampa su kitoms ligoms būdingais požymiais. „Antėja“ ragina dėl galimų vėžinių susirgimų pasitikrinti dabar! Vėžinės ląstelės į kraują išskiria specifines medžiagas (žymenis), kurios padeda diagnozuoti vėžinius susirgimus ankstyvoje ligos stadijoje. Vėžio žymenų tyrimų programą moterims sudaro kiaušidžių, krūtų, kasos, skrandžio ir kt. specifiniai tyrimai.

Programa sudaryta atsižvelgiant į simptomatiką ir visuomenėje dažniausiai pasitaikančias ligas. Papildomi tyrimai gali būti skiriami atsižvelgiant į gautus rezultatus.

+ Nemokamas nuotolinis tyrimų rezultatų aptarimas su gydytoju.
Kraujo paėmimo mokestis neįskaičiuotas.

Šie simptomai gali būti susiję su vėžinėmis ligomis: nuolatinis kosulys • staigūs svorio pokyčiai • kankina lėtiniai skausmai • odos spalvos pokyčiai (blyškumas, gelta) • tuštinimosi pokyčiai • nuovargis • negyjančios žaizdos • bendras silpnumas • nereguliarus kraujavimas • spalvą keičiantys apgamai • pokyčiai krūtyse • rijimo sutrikimai.

Tyrimai dėl vėžio. Jei jaučiate nors vieną ar kelis iš šių simptomų, rekomenduojama atlikti MINI, MIDI MAXI arba MAXI+ vėžio žymenų tyrimus moterims.

*Tyrimus rekomenduojama atlikti vyresniems nei 18 metų amžiaus žmonėms.

 
TYRIMAI MINI MIDI MAXI MAXI+
Bendrieji tyrimai:
BKV Bendras kraujo tyrimas (5 dif.)
LDH Laktatdehidrogenazė
IgM Imunoglobulinas M      
IgA Imunoglobulinas A      
IgG Imunoglobulinas G      
Bendras baltymas
Albuminas
Vėžio žymenų tyrimai:
CEA Karcinoembrioninis antigenas
AFP Alfa fetoproteinas
Vėžio žymuo Ca 19-9
Vėžio žymuo Ca 15-3
Vėžio žymuo Ca 125
Vėžio žymuo Cyfra 21-1  
Vėžio žymuo Ca 72-4  
Tg Tiroglobulinas    
PRL Prolaktinas    
Vėžio žymuo BHCG Beta chorioninis gonadotropinas    
Vėžio žymuo He4    

 


GYDYTOJO KOMENTARAS

Lietuvoje tarp moterų onkologinių susirgimų pirmauja krūties vėžys. Žinoma, kad 10-15 proc. krūties vėžio, 5-10 proc. storosios žarnos vėžio susirgimų, tiksliau polinkis sirgti šiomis ligomis, gali būti paveldimas. Per savo gyvenimą vėžiu suserga viena iš trijų moterų. Vėžinės ląstelės į kraują išskiria specifines medžiagas – vėžio žymenis, – kurios padeda diagnozuoti vėžinius susirgimus ankstyvoje ligos stadijoje. Vėžio žymenų koncentracijos padidėjimas kraujyje parodo onkologinės ligos riziką, tačiau nebūtinai yra piktybinio susirgimo patvirtinimas. Tačiau vėžio žymenų kiekis normos ribose neatmeta tikimybės susirgti onkologine liga.

Tiriantis profilaktiškai, kartais gaunami vėžio žymenų padidėjimai nesusiję su onkologiniu susirgimu. Vieni vėžio žymenų rodikliai labiau veikiami kitų faktorių, kitų mažiau.

– Krūties vėžio (Ca 15-3) žymuo labiausiai reaguoja į naviko masę.
– Kiaušidžių vėžio žymuo (Ca 125) gali padėti nustatyti kiaušidžių vėžį pirmoje stadijoje ir yra naudojamas ne tik pirminei diagnostikai, bet ir gydymo monitoringui. Tačiau retais atvejais jo padidėjimą gali nulemti kasos uždegimas, ginekologinės ligos ar nėštumas. Siekiant išsiaiškinti naviko kilmę, galima atlikti He4 tyrimą.
– Kasos vėžio žymens (Ca 19 -9) didėjimas kartais aptinkamas dar iki naviko nustatymo instrumentiniais tyrimais. Šis žymuo progresuojant ligai kylą gana sparčiai, ji tikslingą atlikti kartu su storojo žarnyno vėžio (CEA) žymeniu, nes abu šie tyrimai patikslina vienas kitą. Retais atvejais šis žymuo kyla esant kasos uždegimui, hepatitams.
– Storojo žarnyno vėžio žymuo (CEA) laikomas vienas geriausių vėžio žymenų, nes jo padidėjimas nustatomas daugelio piktybinių ligų atvejais. Ypač jis specifiškas storojo žarnyno onkologiniams susirgimams. Kartu visada pravartu atlikti slapto kraujavimo iš išmatų (iFOB) tyrimą.
– Skrandžio vėžio žymuo (Ca 72- 4) turi būti atliekamas kartu su kiaušidžių vėžio žymeniu, nes kartais gali didėti prie kiaušidžių naviko. Skrandžio vėžio žymens dydį taip pat gali įtakoti H. Pylori infekcija, rūkymas.
– Kepenų vėžio žymuo (AFP) gali rodyti ne tik kepenų, bet ir reprodukcinės sistemos navikus, todėl jį rekomenduojama atlikti kartu su germinatyvinių (BHCG) navikų vėžio žymeniu. Abu rodmenys kyla nėštumo metu.
– Plaučių vėžio (Cyfra 21 – 1) žymuo gali rodyti ne tik plaučių, bet ir šlapimo pūslės onkologinį susirgimą. Visada pravartu papildomai atlikti šlapimo tyrimą, nes jame esantys eritrocitai – galimos patologijos šlapimo pūslėje požymis.
– Esant pažengusiam onkologiniam procesui, taikant gydymą, galima atlikti imuninės sistemos aktyvumo tyrimą.
– Tiroglobulinas gali padėti išaiškinti skydliaukės vėžio atvejus
– Prolaktinas didėja smegenų liaukos hipofizės, pieno liaukų navikų atvejais.

„Antėja“ šeimos gydytoja Julija Skirmantė