Plačiausias kraujo tyrimų tinklas Lietuvoje
Online registracija + tyrimų rezultatai
0
0
Vitaminas E (Tokoferolis)

Vitaminas E (Tokoferolis)

54.45€
Vitaminas E (Tokoferolis)

Vitaminas E (Tokoferolis) – tai riebaluose tirpus vitaminas, antioksidantas, šalinantis laisvuosius radikalus ir apsaugantis organizmo ląstelių membranas nuo pažeidimo, vitaminą A nuo oksidacinio suardymo. Taip pat vitaminas E reikalingas normaliai širdies ir kraujagyslių bei nervų sistemų veiklai. Žinoma, kad vitaminas E sumažina trombocitų agregaciją endotelio paviršiuje. Ši įtaka trombocitų agregacijai gali būti reikšminga vainikinių širdies kraujagyslių aterosklerozės ir trombozės rizikos atžvilgiu.

Vitamino E trūkumas sukelia motorines ir sensorines neuropatijas pasireiškiančias raumenų silpnumu, aptirpimu, dilgčiojimu galūnėse, sutrikusiu vaikščiojimu. Trūkumas gali atsirasti dėl netinkamos mitybos arba dėl žarnų malabsorbcijos. Dažniausiai vitamino E trūkumas pasireiškia asmenims, ypač vaikams, sergantiems žarnyno, kasos ligomis, lėtine cholestaze, celiakija, cistine fibroze.

Siekiant įvertinti vitamino E atsargas organizme, rekomenduojama tyrimą atlikti 12-14 val. nevalgius. Yra duomenų, kad vitamino E perdozavimas gali sukelti tromboflebitą, todėl prieš vartojant maisto papildus rekomenduojama įvertinti vitamino E atsargas organizme.