Vitamino D kiekis organizme - mitai ir grėsmės - "Antėja laboratorija"

Vitamino D kiekis organizme - mitai ir grėsmės

Vitaminas D yra susijęs su kiekviena mūsų kūno ląstele, tad nenuostabu, jog jo trūkumas arba perteklius veikia organizmą ir daro įtaką mūsų kasdieninei savijautai. Tokių rodiklių kraujo tyrimai, kaip vitamino D, kalcio, fosforo, parathormono, yra tiksliausias būdas nustatyti vitamino D kiekį bei trūkumo ar pertekliaus poveikį organizmui. Tuomet, pasitarus su gydytoju, galima šį kiekį reguliuoti ir džiaugtis gera nuotaika bei savijauta.

Žiemą pasigendame saulės

Ne tik žiemą, bet ir vėlyvą rudenį bei ankstyvą pavasarį Lietuvoje dangus išties nedžiugina saulės spinduliais. Todėl vis dažniau kraštiečiai planuoja atostogas būtent šaltuoju metų laiku ir keliauja ten, kur galima pasilepinti šiluma bei saule.

2020 metų žiemą Vilnius buvo įtrauktas į sąrašą tų sostinių, kuriose šiuo metų laiku yra mažiausiai saulėtų dienų. Vos kelios minutės per sausio mėnesį, kuomet galėjome mėgautis saulės spinduliais, yra viena iš svarbiausių priežasčių, jog vitamino D trūkumas yra itin dažnas.  Taigi, jei Jums trūksta vitamino D, patvirtinsime, jog šiuo aspektu Jūs galite vadintis statistiniu lietuviu.

Šį vitaminą organizmas taip pat sėkmingai pasisavina iš tam tikrų maisto produktų. Subalansuota mityba ir kokybiškas maistas yra itin svarbu. Bene populiariausi šaltiniai, iš kurių gauname vitamino D, yra riebi žuvis ir pieno produktai. Taip pat – galvijų kepenys, kiaušinių tryniai ir pievagrybiai. Jei tyrimų metu organizme nustatoma vitamino D stoka, tuomet rekomenduojama nedelsiant pasitarti su gydytoju ir reguliariai vykdyti patikrą tam, kad būtų palaikomas vitamino D balansas organizme. Itin svarbu nepamiršti, kad vitaminas D įsisavinamas individualiai ir jo kiekis organizme taip pat išlieka skirtingą laikotarpį.

Mūsų laboratorijoje vitamino D tyrimas yra vienas populiariausių ir statistiniai duomenys byloja, jog bene 80 procentams nusprendusių sužinoti tikslų vitamino D kiekį organizme, konstatuojama jo stoka ar nepakankamumas.

Vitamino D kiekio sekimo svarba

Tyrimą svarbu atlikti, kai įtariate jo trūkumą arba pradedate jausti vitamino trūkumo simptomus. Slogi, depresyvi nuotaika, nuolatinis nuovargis, vis pasikartojantis peršalimas, lėtai gyjančios žaizdos, kūno skausmai – tai simptomai, pranešantys apie vitamino D trūkumą Jūsų organizme. Tačiau tyrimais įrodyta, jog nuo per didelio vitamino D kiekio inkstuose gali susidaryti akmenys, kalkėti kaulai ir sąnariai.

Ilgą laiką apie šį vitaminą buvo galima išgirsti daugybę mitų, tad ir jo svarba organizmui buvo vertinama skirtingai. Šiuo metu vitamino D nauda jau nenuginčijame, o mes prisidedame prie mokslinių tyrimų ir paantriname šio vitamino teigiamą įtaką mūsų organizmo procesams.

Vitaminų ir mikroelementų tyrimai mūsų laboratorijose visoje Lietuvoje atliekami siekiant tiksliai nustatyti, kokių medžiagų trūksta Jūsų organizmui. Tiek vitaminų, tiek mikroelementų stoka ar perteklius gali būti pavojingas ir sukelti sveikatos sutrikimus, kurie komplikuojasi į ligas. Norint tinkamai subalansuoti mitybą, fizinį krūvį, būtina reguliariai atlikti išsamius kraujo tyrimus bei konsultuotis su šeimos gydytoju. Todėl raginame neeksperimentuoti su savo organizmu, o jau dabar greitai ir patogiai atlikti kraujo tyrimus bei pasirūpinti gera savijauta!

Visos naujienos