ŽLA haplotipai DQ2/DQ8, lemiantys celiakinės ligos vystymąsi - "Antėja laboratorija"
ŽLA DQ2/DQ8 haplotipų tipavimas realaus laiko PGR metodu

ŽLA DQ2/DQ8 haplotipų tipavimas realaus laiko PGR metodu

65.00€
ŽLA DQ2/DQ8 haplotipų tipavimas realaus laiko PGR metodu

Žmogaus leukocitų antigenų (ŽLA) sistema (angl. HLA human leukocyte antigen) yra kompleksas genų, koduojančių ląstelių paviršinius baltymus, atsakingus už imuninės sistemos reguliavimą. Dalis jų – konkrečiai ŽLA-DQ2 ir ŽLA-DQ8 susiję su celiakija.

Šių antigenų tyrimas yra pirmo pasirinkimo, kai asmuo, kuriam įtariama celiakija, laikosi begliutenės dietos: yra žinoma, kad nevartojant gliuteno turinčių produktų, įprasti tyrimai celiakijai diagnozuoti iš kraujo netinka, nes ieškomų antikūnų kiekis labai sumažėja todėl gali būti gaunamos neigiamos reikšmės ir klaidingai nediagnozuojama celiakija

ŽLA DQ2/DQ8 tyrimas skirtas paneigti, o ne patvirtinti celiakijos diagnozę. Jeigu nenustatoma DQ2/DQ8, tai galima atmesti celiakijos diagnozę, tačiau nustačius – negalima daryti išvados, kad asmuo serga celiakija, nes įvairios genų variacijos aptinkamos ir sveikiems žmonėms. Yra duomenų, kad net iki 40 proc. žmonių turi teigiamus ŽLA DQ2/DQ8, tačiau yra visiškai sveiki ir nejaučia jokių simptomų. Taigi, šis tyrimas gali pasitarnauti bendrame celiakijos diagnostikos algoritme dažniau kaip pagalbinis, esant kitų tyrimo rezultatų nekoreliavimui (kai pvz. serologiniai tyrimai prieštarauja biopsijos radiniams arba biopsija negalima), ar rizikos, pasireikšti ligai ateityje, įvertinimui.