AntidsDNR Antikūnai prieš dvispiralę DNR - "Antėja laboratorija"
AntidsDNR Antikūnai prieš dvispiralę DNR

AntidsDNR Antikūnai prieš dvispiralę DNR

31.00€
AntidsDNR Antikūnai prieš dvispiralę DNR

Antikūnai prieš dvispiralę DNR (AntidsDNR) – šis tyrimas atliekamas kaip papildomas tyrimas diagnozuojant sisteminę raudonąją vilkligę ir atskiriant ją nuo kitų autoimuninių susirgimų. Kartais šie antikūnai atsiranda lėtinio hepatito, pirminės biliarinės kepenų cirozės ir infekcinės mononukleozės metu. Anti-DNR antikūnai gali būti aptinkami organizme, jei vartojamas prokainamidas ar hidralazinas. Anti-DNR tyrimas dažniausiai skiriamas žmonėms, kurie turi klinikinių simptomų, kurie leidžia įtarti sisteminę raudonąją vilkligę ir kai yra nustatomi antibranduoliniai antikūnai (ANA) kraujyje.

Įtarus autoimuninius susirgimus ar pasireiškus simptomams, gali būti skiriami papildomi autoantikūnų tyrimai. Antikūnai prieš dvispiralę DNR tyrimas gali būti atliekamas stebint ligos aktyvumą, kai jau diagnozuota sisteminė raudonoji vilkligė. Šis tyrimas gali būti kartojamas, kai ankstesnis rezultatas buvo neigiamas, tačiau klinikiniai požymiai ir simptomai išlieka. Paūmėjimų metu anti-DNR antikūnų kiekis žymiai padidėja.

Šis tyrimas skiriamas, kai pacientas skundžiasi sisteminei raudonajai vilkligei būdingais simptomais ir rasta daug antibranduolinių antikūnų. Sisteminė raudonoji vilkligė yra susijusi su ANA padidėjimu, kuris yra pastebimas net 95 proc. sergančiųjų sistemine raudonąja vilklige. Tačiau, antibranduolinių antikūnų gali padidėti ir  dėl kitų autoimuninių ligų, todėl Anti-DNR tyrimas yra specifiškesnis.

Sisteminė raudonoji vilkligė gali pasireikšti:

  • Raumenų skausmais;
  • Į artritą panašiais vieno ar kelių sąnarių skausmais;
  • Raudonu bėrimu, kuris dažnai panašus į drugelį nosies ir skruostų srityse;
  • Karščiavimu;
  • Nuolatiniu nuovargiu;
  • Jautrumu ultravioletinei šviesai;
  • Plaukų skinkimu ir svorio netekimu;
  • Inkstų, plaučių, širdies, centrinės nervų sistemos, kraujagyslių uždegimais ir pažeidimu.

Rezultatai vertinami kartu su žmogaus medicinine istorija, fiziniais požymiais ir simptomais bei kitų autoantikūnų tyrimų rezultatais. Aukšti anti-DNR antikūnų rezultatai stipriai susiję su sistemine raudonąja vilklige ir dažnai žymiai pakyla prieš pat paūmėjimą ar jo metu. Labai žemas anti-DNR antikūnų lygis gali būti randamas sergant kitomis autoimuninėmis ligomis – Sjogreno sindromas, mišri jungiamojo audinio liga.